Bir Mantarcı Macerası

Bir Mantarcı Macerası
2 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 9.029 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar, sizlerle mantar üretmek hakkında duygularımı ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Bu işe başlamadan önce kendinize güvenmeniz gerektiğini bilmelisiniz ve sabırlı olmanız gerekiyor. Kendimden bahsedecek olursam İzmirliyim bulunduğum bölge sıcak ve sera bölgesine en uygun bölgedir ki Antalya’dan sonra gelir, seracılık bakımında uzun bir süre serada bakımcı olarak çalıştım. Kendime her konuda güveniyorum. Mantar üretmenede kendimin yapabileceğini düşünürek girdim. Maliyet açısı gerçekten önemli çünkü bazı ihtiyaçlar kendiniz yapamadığınız için maliyete dönüşüyor. Benim için böyle bir sıkıntı olmadığı için manar üretim işine girdim. Çevremden Bir çok kişiyle görüştüm bilgiler aldım ve inanın hepside olumsuz şeyler üzerinde konuştu, bana yansıyan ise olumsuzlukların hiç biriydi. Takmadım olumsuz diye bir şey konuşmadım. Daha sonra internet üzerinden birçok kişiyle iletişime geçtim ve araştırdım bu zamanda insanın kimseye güveni kalmadı, bunlara rağmen üretim yapacağım odalarımı hazırladım bir mantarın yetişmesi için yüzde yüz tam olmasa dahi hazırladım ve sadece içine üreteceğim mantarı koymak kaldı internet sitesi üzerinden Abdullah Konak ile temasa geçtim. İlk aşamada 1 ton kompost almayı düşünüyordum ve mantar üretim zamanı uzun bir süre olduğu için 3 ton kompost almaya karar verdim ve Abdullah Konak ile temasa geçtim. Nihayetinde istediğimiz kompostlar geldi İstiridye mantar kompostları üretimde bekleyiş ve sabır gerekli çıkma aşamasında sürekli bana yardımcı olan Abdullah beye çok teşekkür ederim. Her zaman her konuda yapılması gereken nasıl olacağı hakkında bana sürekli yardımda bulundu ve kompostlarımızın odaya koyduğumuzun 23. günüde istiridye mantarları çıkmaya başladı. Allah nasip ederse uzun yıllar Abdullah Konak  ile çalışmaya devam etmek istiyorum. Her konuda bana yardımcı olduğu içinde Abdullah Konak’a tekrar teşekkür ederim. ” İçinizden ne geliyorsa onu yapın. “

Etiketler:

Reklam
Bir Mantarcı Macerası Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Sami Polat dedi ki:

  merhabalar iyi günler , ben malatya da bir kamu kurumunda görev yapıyorum, aynı zamanda boş zamanlarımda arıcılık yapıyorum,görev icabı bir köye keşfe gittiğimde köy muhtarı istirit mantar ürettiğini ve mantar yemeği ikramında bulunduğu benimde merakla ve istekle öğrenip üretmek istediğimi ifade ettim.
  hiç bir bilgim tecrübem yok sadece merak ettiğim konuları öğrenmeye çalıştım, 50 metre karelik yer dizayn yapmak istiyorum. bu konuda bilgilerinize ve önerilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederi çalışmalarınızda başarılar dilerim..

  1. seoadmin dedi ki:

   Merhaba Sami Bey
   Size başlangıçta, istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olabilmeniz için evde mantar yetiştirme setimizi tavsiye ediyoruz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresli sitemizden online olarak temin edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 304 70 76 veya 0 532 465 47 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

Sayfa başına git