Kompost Üretimi ve Satışı

Kompost Üretimi ve Satışı
7 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 31.465 kez okundu.

Kompost alımı yapmak isteyen üreticilerimiz iletişim kısmından kompost fiyatları ve kalitesi hakkında bilgi edinebilirler. Firma olarak satışa sunduğumuz kompostun kalitesini ve verim oranını sizlere garanti etmekteyiz.

Üreticisiniz ve kompost ihtiyacınız mı var Site iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca diğer kompost üreticileri hakkında yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz.

 

mantar tohumu, mantar miseli

Gelirbank Güvenli Ödeme sayfasından sipariş verebilirsiniz.    www.istiridyemantari.net

 

 

 

Etiketler:

Reklam
Kompost Üretimi ve Satışı Konusuna 52 Yorum Yapıldı
 1. İhsan diyor ki:

  Eğer Sinop Gerze’de bu işi yapmak istersem, yetişen Mantarın nakliye masrafı göz önüne alınarak kazancım olur mu?

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhabalar İhsan Bey
   Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
   Personelimiz tarafından 48 saat içerisinde aranacaksınız, bilginize.

   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 2. dr. Abdulkader diyor ki:

  I am a Syrian professor (I have PhD in Agriculture from Italy). I live in Kirikhan. I would like to start a project for Mashroom production. I am looking for Pleurotus ostreatus spawn (on grain).
  I am wondering if it is avilable in your company, if so, how can I get it? And how much does it cost?
  Thank you for your kindness.
  Dr. Abdul Kader

 3. Ali diyor ki:

  Merhabalar, ben mantar üretim tesisi kurmak istiyorum. yüzeysel bir araştırma yaptım fakat daha detaylı bilgiye ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz.

 4. Recep diyor ki:

  Kompost almak istiyorum. Yardımcı olmanızı istiyorum. Afyon’dayım

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Recep Bey

   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacaktır, bilginize.

   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 5. Ökkeş Koçak diyor ki:

  Merhaba
  Ben bu işi öncelikle hobi olarak ve daha sonra iyice bilgi edindikten sonra geniş çaplı bir sistem kurmayı düşünüyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Ökkeş Bey,
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere adım adım destek ve yardımcı olmak isteriz. Her konuda bizlere danışabilirsiniz. Eğer ki bizleri işletmemizde Denizli’de ziyaret etmek isterseniz, ziyaretinizi memnuniyetle bekliyoruz. İstiridye mantarını istediğiniz her yerde yetiştirebilirsiniz. Yeter ki şartları sağlayın. Şartların sağlanması da zor değil. Lütfen tarafımıza ulaşınız.
   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 6. Fatih diyor ki:

  İstiridye mantarı üretmek istiyorum ve çok az bilgim var. Bu miseller bize ne kadar yeter? Misellerden yılda kaç hasat yapılır? Sakaryalıyım ve bu mantarı büyük çapta üretmek istiyorum. Tabi öncelikle bir deneme odasında tecrübe edinmem gerekli. Yardımcı olur musunuz?

  1. seoadmin diyor ki:

   İstiridye Mantarı Misel ile Kompost Hazırlama Yönergesi
   Mantar Tohumunuzu Saklama Koşulları:
   Tohumlarınızı Buzdolabınızın Sebzelik ve Meyvelik bölümünde +2 ile +4 C dereceleri arası sıcaklıkta 4 ay süre ile muhafaza edebilirsiniz.
   Ekim için yapacağınız hazırlıklar:
   *Büyük bir kazanda suyu 100 C derece’ye gelinceye kadar kaynatınız. Lütfen odun Ateş’i kullanmayınız. Kaynama için Odun Ateş’i yeterli ısıyı veremeyeceği için yeterli olmamaktadır.
   *Su kaynadıktan sonra içerisine samanı koyunuz saman ile su 100 C derece’ye ulaştığı andan itibaren 90 dakika süreyle daha kaynatınız. Lütfen bu süreye DİKKAT ediniz.
   *Samanı temiz bir naylon örtü üzerine çıkararak suyunu süzerek soğumaya bırakınız.
   *Kaynayan malzemeler ELİNİZLE SICAKLIĞINI HİSSETMEYECEĞİNİZ kadar soğuduğu zaman poşetlemeye geçebilirsiniz. Bu sıcaklık 20 C derece ve altı olmalıdır.
   * 30 x 70 boyutlarında şeffaf poşetlere (Şeker poşeti kullanabilirsiniz) 30 adet tırnak büyüklüğünde delikler açınız. Delikleri deleceğiniz aparatlar lütfen steril olsun. Örneğin alkol ile sterilize edebilirsiniz.
   * Delikli poşetlere 10 – 12 santim ya da 5 – 6 parmak kalınlığında samanı yayıyoruz ve zamanın içine bir avuç tohumu her yere eşit miktarda dağıtılacak şekilde serpiştiriyoruz. Sonra tekrar 10 – 12 santim ya da 5 – 6 parmak kalınlığında samanı yayıyoruz ve tekrar tohumluyoruz. Her kata bu ekimi yapıyoruz. Bu işlemi poşet dolana kadar devam ediyoruz. Arada poşeti sıkıştırabilirsiniz. Poşetlerin ağızlarını sıkıştırıp bantlıyoruz veya düğüm atarak kapatıyoruz.
   * Poşetlerin ağızlarını sıkılaştırıp bantlayınız. Karanlık bir ortamda, 23 C derece sıcaklığında takribi yaklaşık olarak 15 gün boyunca hiçbir şey uygulamadan kompostu bekletiyoruz. Tüm bu süreç kompostlarınızın tamamen beyazlamasına kadar sürecek bir süreçtir. İlk evrede kesinlikle ışık olmayacak, oda zifiri karanlık olmalıdır.
   Beyazlayan kompostların üzerinde birikmeye başlayacak olan sarımtırak sulanmalar neticesinde sarımın bittiğini anlamış olacağız. (Tüm bu süreç Kompostlarınızın beyazlamasına kadar sürecek bir süreçtir.) Kompostlarınız tamamen beyazladığında, yani Kompostlarınız sarımını tamamladığında, artık 2.Evre’ye yani bakım aşamasına geçilecektir.
   Kompost Pastörizasyonu şöyle yapılır.
   Çoğu kişilerdeki öngörü pastörizasyon süresi ve sıcaklığı yeterli ise iyi, daha fazlası ise daha da iyidir anlayışı vardır. Pastörizasyon işlemi 100°C de 90 dakika yeterli olacaktır. Sıcaklık kesinlikle 110°C üzerine çıkmamalıdır. Genellikle 100°C üzerinde 90 dakikadan fazla tutulmamalıdır. Soğutulması 12 -20 saat içinde 25°C ye kadar yavaş yavaş olmalıdır. Uygun koşullarda, bu derecelerde çoğu bakteriler, virüsler, haşereler ve yumurtaları yaşayamaz Trichoderma gibi mantarların yok edilmesi için 80-90°C gibi daha yüksek sıcaklıklara çıkılması gerekmektedir. Süreden önce kullanılan pastörizasyon tekniği daha önemlidir.
   1. Buhar yöntemi; saman ilk önce ıslatılmalıdır. Bu ıslatma işlemi kullanılan hammaddeye göre zor olabilir fakat kesinlikle 48 saati geçmemelidir. Daha fazlası hammaddeyi çürüteceği için PH dengesini bozarak pastörizasyonun imkânsız hale gelmesine neden olur. Isının her hammaddenin merkezine kadar dalga dalga yayılarak işlemesi uzun süre alabilir. Bundan dolayı hammaddenin pastörize tankının içerisinde, otomatik olarak karıştırılarak pastörize edilmesi ve daha sonra torbalanması daha uygun olabilir. Torbadaki kompostun buharla pastörizasyonu 55°C de 4 saat de mümkün olmaktadır. Kullanılan tekniğe göre süre ayarlanabilir.
   2. Haşlama (Sıcak Su içine Daldırma) yöntemi; hammadde su içerisinde 100°C de 90 dakika tutulmalıdır. Hammaddenin sıcak suya ilavesinden önce 100°C’lık sıcak suyla ıslatılarak üzerinde mevcut mum tabakasının erimesi sağlanır. Hammaddenin kullanılan tankın içerisine parça parça ilave edilmelidir. Uygulama esnasında hammadde sıcaklığı kesinlikle 100°C altına hiç bir zaman düşmemelidir. Hammadde tankın içerisinde 90 dakikadan fazla tutulduğunda anaerobik üreme olacağından, bu süre kesinlikle geçilmemelidir. Hammadde su içerisinde olduğundan, ısı kısa sürede dalga dalga merkeze kadar aynı sıcaklıkta olacaktır. Su ateş veya buharla ısıtılabilir. Bu tekniğin olumsuz tarafı çok miktarda suyun heba edilmesidir.
   3. Soğuk Pastörizasyon yöntemi: Sönmüş kireç çözeltisi içerisinde saman veya benzeri hammaddeler 12-24 saat bekletilerek pastörize edilir. Kireç konsantrasyonu 200 lt havuz içerisinde bir çift el dolusu kireç (yaklaşık 1,5 kg) miktarı yeterlidir. Havuz içerisindekiler çözelti yüzeyinin üzerine çıkmaması için önlem alınmalıdır. 16-18 saatlik soğuk pastörizasyon yeterli olabilmektedir. Bundan daha fazla süre lime dirençli mikroorganizmaların gelişmesine neden olabilmektedir. Pastörizasyondan sonra havuz içerisindekiler çözeltiden süzülür ve torbalara doldururken mantar miseli her bir torbaya eşit olarak karıştırılır.
   Sönmüş Kireç; kireç taşının (Kalsiyum karbonat) yanarak Kalsiyum Hidroksite dönüşmesiyle oluşur. Kalsiyum, %95-96, magnezyum %10’dan düşük oranda olmalıdır. Yüzde ondan fazla magnezyum oranı mantarın üremesini durdurabileceği için kullanılmaz. Dolomit kireci veya Tarımsal kireç magnezyum oranı yüksek ise kullanılmamalıdır. Magnezyum mantar misellerini öldürmektedir. Alçı genellikle dengeleyici olarak kullanıldığı ve PH değerini dengelediği için pastörizasyon amaçlı kullanılmaz.
   Çamaşır suyu kullanılabilir. Hammaddeniz yüksek konsantrasyonlu çözelti solüsyonu içerisinde 12-24 saat bekletilir, süzülür ve torbalara dağıtılır. Hammaddeniz torbalara dağıtılırken mantar miseliniz torbalara ilave edilir.
   Elenmiş Odun Külü Pastörizasyon yöntemi; 200 lt plastik bidonun 150 lt su ile doldurulur. 1.25 kg Sönmüş Kireç ve 4.24 kg Elenmiş odun külü ilave edilir ve karıştırılır. Çözeltinin PH’ı 11 oranında olmalıdır. 35 kg saman bidona ilave edilir. Saman tamamen çözelti içerisine gömülerek yaklaşık 16 saat bekletilir. Nemli saman (%73) torbalara dağıtılır. Her bir torba için ağırlığının % 3 oranında mantar misel ilave edilir.

   Mantar Üretiminde Kullanılan Kireç Çeşitleri:
   Kalsiyum karbonat (Lime Stone) – Kalsiyum karbonat (CaCO3), sanayide, farklı malzemelerin üretiminde ve tarımda kullanılır. Genellikle boyacılar Tarafından da kullanılır.
   Quicklime kimyasal kalsiyum oksit (kimyasal Bileşik formülü CaO) PH >12. Kireç taşının yüksek sıcaklığa bırakılmasıyla elde edilir. Sönmüş kireç değildir.
   Alçı yöntemi – PH nötraldir. Alçı tavan ve Tavan süsleri yapılmasında kullanılan bu cins alçı, su ile karıştırılırsa en geç yarım saat içinde donmaktadır. Dikkatli ve hızlı olunuz.
   Kalsiyum hidroksit – Kalsiyum hidroksit (Kimyasal formülü Ca(OH)2 ), sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Suda çözündüğünde hamurumsu görüntü veren bir alkalidir. Geleneksel adı sönmüş kireç, kostik kireç veya hidratik kireçtir. PH >12 olanlar alkalidir. Mantar kompostonun soğuk dezenfeksiyonunda kullanılır. Magnezyum oranı %10 un altında olmalıdır. Yüksek oranda magnezyum mantar miseli satımında ve üremesine olumsuz bir etkiye sahiptir.
   Tarımsal Kireç – Kalsiyum karbonat PH 8 olanlar PH’ı düzenlemek için kullanılır. Teknik Özellikleri; PH değeri 12-14 olup, magnezyum oranı yüzde 10’un üzerinde olanlar soğuk pastörizasyon için kullanılmaz. Çünkü mantar miselini öldürücü etkiye sahiptir.
   2. Evrede Kompost ve Mantarın bekletilen ortamın sahip olması gereken iklimsel koşullar ne olmalıdır?
   1. Ortam Aydınlatma
   2. Ortam Isısı
   3. Ortam bağıl Nemi
   4. Ortam Havalandırması
   Başlıkları daha da ayrıntılı inceleyecek olursak şöyle açıklayabiliriz.
   Aydınlatma: Ortam aydınlatması günlük olarak her gün 10 – 12 saat arası bir süre boyunca (gündüz saatlerinde) boru tipi beyaz flüoresan ışık ile aydınlatılmalıdır. Flüoresandan başka ışık kullanılması tavsiye edilmez. Flüoresan ışığı hariç başka hiçbir ışık kullanılamaz. Hazırladığınız kompost kesinlikle gün ışığı görmemelidir. Gün ışığının öldürücü etkisi mevcuttur.
   Isı: Mantarlar taslak yani Pin oluşturmaya başladığında oda ısısı 16-17°C’ye indirilmelidir. Ortam ısısı 16 – 17 C derede sabit tutulmalıdır. Kompost bu ısıda muhafaza edilmelidir. Daha düşük ortam ısılarında Mantarların büyümesi yavaşlar; hatta büyüme durur. Daha yüksek ortam ısılarında kurumalar meydana gelmektedir. Mantarımızın bünyesinde %93 oranında su bulunmaktadır. Bu husus göz önünde bulundurulmalıdır.
   Havalandırma: Bu evrede mutlaka iyi bir ortam havalandırması yapılmaya başlanmalıdır. Her canlı gibi Mantar da taze oksijenli hava ile nefes almak ister. Çünkü mantarlar büyüdükçe ve çoğaldıkça oksijen ihtiyacı artar dolayısıyla havalandırma sıklaştırılır. Örneğin fan ile her yarım saatte iki dakikalık bir havalandırma mutlaka yapınız. Havalandırmanın düzgün olmadığı durumlarda
   şekil bozuklukları ve büyüme esnasında sıkıntılar çıkmaktadır. Mantarlar büyüdükçe havalandırma ihtiyacı artar dolayısıyla havalandırma sıklaştırılır.
   Nem: Hazırladığınız kompostun deliklerini nemlendirecek şekilde sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere günde iki defa sulama yapılarak deliklerin nemlenme ihtiyacı karşılanmalıdır. Kompostlarınızın üstünden fiskeyle bile sulama yapabilirsiniz. Mantarlar büyüdükçe sulama günde bir defa ya indirilecektir. Buna lütfen dikkat ederek riayet ediniz. Mantarlar büyüdükçe sulama günde 1 defaya indirilir. Toplanacak hale gelen mantarların 10 – 12 cm büyüklüğünde olmalı ve böyle görünmelidir. Mantarlarınız avucunuzun içi kadar büyüdüğünde artık toplayabilirsiniz.
   Hasat aşamasına gelmiş mantarlarımız nasıl toplanacak?
   Sol elinizle kökünden tutacaksınız ve sağ eliniz ile Mantarı kökü ile birlikte çekip alacaksınız. Mantarı kökü ile birlikte koparınız. Kompost içinde kalan kökler bozulmaya ve çürümeye sebep olacağı için komposttan uzaklaştırılmalıdır.
   Her İstiridye Mantar kompost’undan iklimsel koşulları yerine getirmeniz durumunda ortalama 4-5 kg civarında istiridye mantarı çıkacaktır. Verim elbette sağladığınız iklimsel şartlara bağlı olarak artabilir de azalabilirde. Hasat süresi 60 – 70 güne tekabül etmektedir. Mantarlarınız takribi 10 – 15 gün içinde çıkacaktır.
   TOPLAMA
   Mantarlarınız avuç içi büyüklüğüne veya avuç içi boyutlarına geldiğinde artık toplayabilirsiniz. Lütfen Mantarı kökü ile birlikte koparınız. Tüm demeti küçük büyük topluca koparacaksınız. Kompost içinde Kökleri bırakırsanız; içinde kalan kökler bozulmaya ve çürümeye sebep olacağı için kökleri mutlaka çıkartınız ve yetiştirme odasından uzaklaştırdınız.
   UYARILAR
   Mantar yetiştireceğiniz ortam temiz bir ortam olmalıdır.
   Ortamda kesinlikle tahta ve ahşap ürünü bulundurulmamalıdır.
   Karton ve kâğıt türevi ürün bulundurmayınız.
   Yeşil küf sebebi olabilecek gıdalardan uzak bir yer tercih ediniz.
   İlk Evrede kesinlikle ışık açmayınız ve ışıklandırmayınız.
   Zifiri karanlık tercihimizdir.
   İlk Evrede Kompost üzerine kesinlikle su verilmeyecek. Su ile temas ettirilmeyecektir.
   Mantarlarınızı pişirirken lütfen saplarını kullanmayınız.

   Mantarcılık hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz şu sitelerimize de bakabilirsiniz.
   http://www.mantartohumu.com
   http://www.istiridyemantari.net
   http://www.abdullahkonak.com
   http://www.abdullahkonak.blogspot.com
   http://www.yaprakmantar.blogspot.com.tr
   http://www.kavakmantari.blogspot.com.tr
   http://www.istiridyemantari2013.wordpress.com
   http://www.mantarhane.net
   http://www.mantaryetistiriciligi.net
   http://www.mantaruretimi.net

   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 7. beyttulah diyor ki:

  Ben mantar yetiştirmek istiyorum. Sivas şarkışladayım yardımcı olabilir misiniz?

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Beyttulah Bey
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere adım adım destek ve yardımcı olmak isteriz. Her konuda bizlere danışabilirsiniz. Eğer ki bizleri işletmemizde Denizli’de ziyaret etmek isterseniz, ziyaretinizi memnuniyetle bekliyoruz.
   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 8. Aziz diyor ki:

  Merhaba,
  Kültür mantarı yetiştirmek istiyorum İstanbul ve çevresinde kompost alacağım yerler var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Aziz Bey,
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere yardımcı olmabiliriz fakat beyaz mantar üretimi konusunda maalesef yardımcı olamayacağım. İstiridye mantar üretim konusunda bilgi almak isterseniz lütfen tarafımıza ulaşınız.
   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 9. Basri tuna diyor ki:

  Kompost ve misel almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Basri Bey
   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacaktır, bilginize.
   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 10. huseyin diyor ki:

  Ben istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? Bana sadece kompostu nerden alacağımı söylemeniz yeterli.

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Hüseyin Bey
   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacak.
   İstiridye Mantar Kompostu ve İstiridye Mantar miselini bizden alabilirsiniz. Bu siteye bakarak konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz. http://www.mantartohumu.com
   SAYGILARIMLA, Huzur Mantar – Abdullah Konak

 11. M. Ali diyor ki:

  İyi akşamlar hazır miselli kompost satıyormusumuz denemek için almak istiyorum

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba M. Ali Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini denemek için evde mantar yetiştirme seti(hobi kiti) satın alabilirsiniz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz.

   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 12. Adem BERKİTEN diyor ki:

  SA. Silifke de öğretmenim ve emekliliğim yakın olduğu için mantar yetiştirmek istiyorum. Daha önceden kaynpederim yapmıştı bu işi. Gördüğüm kadarıyla yabancı sayılmama ve üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum.Ancak üretim ve izin konusunda bilgiye ihtiyacım var.
  -Üretim Sertifikasına ihtiyaç var mı? Varsa hangi kurumdan veya nereden alınır?
  -Üretim yapılacak yer bina altında yani ikamet edilen mahalle içinde mi olacak yoksa bahçe veya tarla vb. içinde mi olması gerekir?
  -Ruhsat işlemleri hangi kurumlardan alınır? İzin zorluğu var mıdır? Gerekli bilgi ve yardımı yaparsanız sevinirim.Saygılarımla…

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Adem Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak için gerekli olan tek belge çiftçi belgesidir.
   İstiridye mantarını ister bina içinde isterseniz de yalıtımlı çadır içinde yetiştirebilirsiniz.

   100 m2’lik bir kayın mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 13. Yigit sevim diyor ki:

  Ben de istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum yardımcı olur musunuz ilk defa yapcam iki katli evimiz var onun alt katına yamak istiyorum

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Yiğit Bey,
   Yeterli alanınız varsa ve şartlar sağlanırsa evinizin bodrum katında da istiridye mantarı yetiştirebilirisiniz.
   Eğer istiridye mantarı yetiştiriciliğini denemek isterseniz https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/ adresinden evde mantar yetiştirme setini (hobi kiti) online satın alabilirsiniz.
   Detaylı bilgi için sitemizin iletişim bölümünden veya 0 850 304 70 76 ve 0 532 465 47 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 14. Mahmut diyor ki:

  Ben ordudan mahmut Evimin bodrum katında istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum fakat hiç bi bilgim yok işletme olarak deyil sadece merak yapabilirsem yatırım da yapcam ama küçük biyerde işi oyrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Mahmut Bey,
   Dilerseniz başlangıç olarak hobi kitimizden alıp istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olabilirsiniz.
   Evde mantar yetiştirme setini (hobi kiti) https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/ adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Bu set ile birlikte istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz döküman da size gönderilecektir.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 15. recep diyor ki:

  ben istanbul da kültür mantarı yetiştirmek istiyorum ama bu işten hiç bilgim yok yettiştirmek için belge lazımmı ve nerden alabilirim alabilirsem 120.m alanda yapmak istiyorum bana bunun maliyeti ne olur bana yardımcı olursanız teşekür ederim

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Recep Bey,
   İstiridye mantarı yetiştirebilmeniz için gerekli olan tek belge çiftçilik belgesi gerekmektedir.

   İstiridye mantarı yetiştiriciliğine verilen 30 bin TL hibe hakkında bilgi sahibi olmak için http://www.istiridyemantari.net/30-bin-tl-hibe-kredi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

   100 m2’lik bir kayın mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 16. halit öner diyor ki:

  selamun aleykum bir kaç torba istesek evde yetiştirmek için gönderecekmisiniz fiyeti nedir.

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Halit Bey,
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden temin edebilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 17. şevket diyor ki:

  merhabalar. benim bos bi depom var ve ben burada mantar yetiştirmek istiyorum. nasıl bi yol izlemem gerekiyor. bilgi verirseniz sevinirim. teşekkür eder iyi calışmalar dilerim.

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Şevket Bey,
   İstiridye mantarı üretimi konusunda bilgi vermek için 48 saat içinde arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecek.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 18. emrah diyor ki:

  İstiridye mantarı kompostosunun fiyatı nedir?

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Emrah Bey,
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   İstiridye mantarı kompostunun fiyatlarını https://www.mantarsepetim.com/urunler/mantar-kompostu adresinden öğrenebilir ve online olarak satın alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

  2. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Emrah Bey,
   İstiridye mantarı kompostunun fiyatını https://www.mantarsepetim.com/urunler/mantar-kompostu adresinden öğrenebilir ve online olarak satın alabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 19. Okan diyor ki:

  Merhaba;

  Ben istiridye mantarı üretimine başlamak istiyorum. Gerekli malzemeler üretim yapılan tesis ortalama masraflar vs. Hakkında bigli alabilir miyim ?

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Okan Bey,
   http://www.istiridyemantari.net/ticari-olarak-istiridye-mantari-yetistiriciligi/ adresinden istiridye mantarı yetiştiriciliği malzemeleri ve maliyeti konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
   Detaylı bilgi için sitemizin iletişim bölümünden veya 0 850 304 70 76 ve 0 532 465 47 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 20. dogan arslan diyor ki:

  mantar yetiştirmek istiyorum bilgi ala bilirmiyiz

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Doğan Bey,
   Arkadaşlarımız detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecek.
   Saygılarımızla.
   Huzur Mantar

 21. Yunus diyor ki:

  Merhaba 1 tane istiridye mantarı kompostundan kaç kilo mantar alabilirim acaba

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Yunus Bey,
   1 adet istiridye mantarı kompostundan 5 ile 6 kilo arası mantar hasat edebilirsiniz.
   Saygılarımla.
   Huzur Mantar

 22. musa diyor ki:

  Hobi olarak yapmak istiyorum fakat hasat sonrasında yeniden kompostmu yapiliyo yoksa ayni kompost kullaniyomu birde her hasattan sonra tekrar misel ekiliyomu yoksa mantar kendi misellerini üretip devam uretime ediyormu

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Musa Bey,
   Dilerseniz başlangıç aşamasında https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden hobi kiti alıp deneyebilirsiniz.
   90 gün sonunda kompostlarınızı değiştirmeniz gerekiyor.
   Detaylı bilgi için sitemizin iletişim bölümünden veya 0 850 304 70 76 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımla.
   Huzur Mantar

 23. muhammed özen diyor ki:

  istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum ama bunun için sizden destek alabilirmiyim ve yetiştirdiğim ürünleri sizi satabilirmiyim

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Muhammed Bey,
   İstiridye mantarı üretimi ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarım bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacak.
   Saygılarımla.
   Huzur Mantar

 24. Huseyin eryuz diyor ki:

  Merhabalar. Abdullah bey. Kompost yapimi ve mantar uretimi yapmak istiyoruz. 130 m2 bir dukkanimiz var. Burada kac oda yapabilir ve hangi sistemleri(aski yada ranza) yaparsak alani verimli kullaniriz? Sizinle iletisim kurmak istiyoruz.

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Hüseyin Bey,
   İstiridye mantarı üretimi ile ilgili bilgi vermek için arkadaşlarım sizi 48 saat içinde arayacak.
   Saygılarımla.
   Huzur Mantar

 25. mahir diyor ki:

  Ben istiridye mantarı üretimi yapmayı planlıyorum iki odalı bir bodrumum var üretebilirmiyim bu konuda bana yardmci olabilir misiniz?

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Mahir Bey,
   Tabi ki üretebilirsiniz.
   İstiridye mantarı üretimi ile ilgili detaylı bilgi almak içim sitemizin iletişim bölümünden veya 0 850 304 70 76 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımla, Huzur Mantar

  2. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Mahir Bey,
   İstiridye mantarı üretimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacak.
   Saydılarımızla.
   Huzur Mantar

 26. Burhan alan diyor ki:

  Elazığ da üretim yapmayı düşünüyorum ancak satış ve nakliye nasıl olur

  1. seoadmin diyor ki:

   Merhaba Burhan Bey,
   İstiridye mantarı üretimi ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarım bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacaklar.
   Saygılarımla, Huzur Mantar

Sayfa başına git