İstiridye Mantarı Bilgi Portalı

Ticari Olarak İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

Uzmanımızı Abdullah Konak’ın görüşlerine göre ticari istiridye mantarı yetiştiriciliği:
Ticari olarak istiridye mantarı yetiştiriciliği yapılabilir mi?
Evet yapılabilir ben uzun yıllardır bu işle meşgulüm. Başarısız olunabiliyorda elbette verilen önergeye bağlı kalmayan üreticilerimiz elbette oluyor o zaman zarar kaçınılmaz oluyor. Söylediğimizin dışına çıkmayan üreticilerimiz istiridye mantarı yetiştiriciliğinden kazanç elde edebiliyorlar.
Kompost nedir? Kaliteli kompost neden önemlidir?
Mantar yetiştirme ortamına yani kabaca mantar toprağına kompost denir. Ph’ının dengellenmiş ve uygun besi ortamı hazırlanmış, dezenfekte edilmiş ortam hazırlanıyor ve Misel ekimi gerçekleşiyor. Misel mantar tohumuna verilen isimdir. İlk çıkan mantar taslaklarına Pin denir.
Kaliteli kompost veriminizle direkt alakalıdır elde edeceğiniz kazanç buna bağlıdır.
Sakın beni kompostu kendim yapmak istiyorum nasıl yapabilirim diye aramayın.
Kendi ameliyatını yapmak isteyen hasta gibi bir duruma düşersiniz. Herkes bildiği işi layıkıyla yapsın.
100 m2 de üretimhane demirbaş maliyetleri nelerdir?

Sırayla ele alacak olursak.

 3.500 TL Ranza

      950 TL Fan

      850 TL Petek

    1.500 TL Elektrik Su Fıskiye Tesisatı

  3.000 TL Klima

9.800 TL Toplam

100 m2 lık bir alan için 9.800 TL civarı bir demirbaş yatırım maliyeti gerekli.

Bu alana maksimum 20 ton kapasiteyle ürün yerleştirebilirsiniz. Bu da  sarımı bitmemiş 8.000 TL Kompost bedeli demek.

 Fiyatlar Ocak 2014 tarihine kadar geçerli fiyatlardır. 

Bu maliyetler zaman içerisinde değişmektedir . 

Ayrıca bu işi yapmak isteyen girişimci yada üreticilere kurulum esnasında danışmanlık hizmeti vermekteyiz ve bunu bedava yapmaktayız.
Not: Bu maliyetler piyasasına göre yükselip düşebilmektedir. Ayrıca bu işi yapmak isteyen girişimci yada üreticilere bizzat site yönetimi olarak en uygun fiyatlı anahtar teslim mantarhane kurulumu yapılmaktadır. Sitemizin iletişim kısmından direkt telefon ile detaylı bilgi alabilir yada iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Aynı gün dönüş yapmaktayız.
100m2 de kazanç durumu ortalaması nedir?
Böyle bir odadan elde edeceğiniz 8 Ton mantar bunu da 5 TL den sattığınızı ele alırsak 60. günün sonunda 40.000 TL yatırımınızın demirbaşlarını bile amorti etmiş sayılırsınız ki bu dünya ticaret kurallarına aykırıdır.
Mantarınızı nereye satacaksını bu konuda size alıcıları biz bulacağız. En güzel noktaya geldik riskleriniz neler?
Riskleriniz yok! ! !
Eğer sarmamış Kompost alsaydınız  Kompost iç ısısına dikkat etmeniz gerekli olacaktı. Fakat biz sarı ımı tamamlamış sıfır riskli kompost satıyoruz ürün size geldikten 1 hafta sonra mantarlarınız çıkıyor.
Kompost bizim tesislerimizde sarımını yani kuluçkasını tamamlıyor.
• Hastalanan ve enfekte olan kompostlar atılarak size sevk edilen net miktarın bedelini ödüyorsunuz.
• Kuluçka’da meydana gelebilecek hastalık sorun ve problemleriniz olmuyor.
• Kuluçka’da kullanacağınız elektrik, kira, işci ve su masrafından kurtuluyorsunuz.
• Kuluçkaya aldığınız 10 ton Kompost sarım süresiniz (35 gün ) sonunda 7.5 ton kalır. Ama siz bize 7.5 tonun bedelini ödersiniz.
•kuluçka’da meydana gelen ısı dalgalanmaları düşük mantar hasadına neden olur bizim ürünlerde bu sorun yaşanmaz ve %40 verimler hasat süresini tamamlar.

 

 

415 Yorum

 1. ercan kesmen's Gravatar ercan kesmen
  Şubat 6, 2012    

  Ben 19 yaşımdayım benim işim kavak mantarı yetiştirmek olursa para kazana bilirmiyim.

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 6, 2012    

   Tabiki kazanç sağlamanız mümkündür. Size verilen yönergeleri doğru uygulamanız halinde herkes gibi kazanabilirsiniz. Konuyla ilgili email adresinize bilgi attık.

   • Emre KORKMAZ's Gravatar Emre KORKMAZ
    Ağustos 23, 2012    

    Merhabalar,

    Bu iş ilgimi çok çekti. Ve araştırmaya da yeni başladım sayılır. Bu konu hakkında bana gereken desteği sağlamanız mümkün müdür? Ve yeni başlayacak biri olarak yasal bir şekilde işyeri kurmamız gerekli mi yoksa bodrum katımızdada bunu yapabilirmiyiz?

    • umut's Gravatar umut
     Ekim 29, 2012    

     ben istiridye mantarı yetiştirmek sitiyorum fakat bu ürünü nasıl pazarlarım ve yapılan bu samanhavuzları ne kadar zamanda bir tekrarlanması gerekiyor. kazancım ne olur ne kar sürede pazarlayabilirim ve kimler pazarlayabilirim

   • Burak's Gravatar Burak
    Ekim 10, 2012    

    Sn Yetkili İstiridye Mantarı alanında Mersin bölgesinde ciddi bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Bana da bilgilendirici bir mail atarmısınız iletişim bilgilerinizle birlikte ricaa ediyorum

   • metin's Gravatar metin
    Ekim 31, 2012    

    inanmayın. hele marmara mantara hıc ınanmayın.kompostu cok berbat. sızı kandırıp sıze kompost satarlar sonra hıc ılgılenmezler . kompostları % 15 den fazla verım vermez.

   • MERT BEDİR's Gravatar MERT BEDİR
    Ocak 24, 2013    

    ben 18 yaşındayım Bursada tarım okuyorum.Bu işe girmeyi düşünüyorum.Lütfen bana yardımcı olun.

   • ihsan's Gravatar ihsan
    Ağustos 16, 2013    

    slm ben de mantar yetiştirmek istiyorum. işletmem yok ufaktan başlayıp kazandıkça büyüyen bir sistem kurabilirmiyim

   • kerem ak's Gravatar kerem ak
    Aralık 1, 2013    

    ticari mantar yetiştiriciliğiyle ilgili bilgi almak istiyorum ciddi bir girişimciyim yardımcı olacak bilgi ve malzeme ihtiyacım var tşk ler

  • yakup's Gravatar yakup
   Mayıs 14, 2012    

   slm ıyı gunler kolay gelsın ben mantar bolumu mezunuyum ve kultur mantarcılık 1 sene yakın ersanlarda yaptım ve artık kendı ısletmemı kurmak ıstıyorum ama kultur mantarcılık konusudan degılde ıstırıdye mantar ısletmesı kuramak ıstıyorum ama memleket G.Antep sızce bu ısı burada yapmak mantıklı mı ve gırısmek dogru mudur yardımcı olursanız sevınırım ıyı gunler

   • ahmet's Gravatar ahmet
    Temmuz 7, 2012    

    ben giresun dan yazıyorum.burada ticari manada istiridye mantar yetiştiriciliği yapsak profesyonel yardım alabilir miyiz?ürüne her zaman pazar bulunuyor mu?iyi çalışmalar…

   • özgür's Gravatar özgür
    Temmuz 10, 2012    

    toplam yatırım tutarı 120 bin lira olan 10 dönüm arazi içinde 600 m2 kare kapalı alan 6 adet 50 m2 kare full tesisat oda var …yatırımı tamamlanmış sayılır rutin masaflar dışında ..kompost u kendim yapmak için benim kadar yatırım yapmasına gerek yok yapabilecegi yatırım maksimim 40 bin tl …kompost odası yapmak ve gerekli ham maddeyi almak için …çıkan mantarın satışından kazanılacak parayla her 2 tarafında yatırım tutarı geri alınacakdır…

    • mustafa aksu's Gravatar mustafa aksu
     Ocak 5, 2013    

     Özgür bey merhaba
     Anladığım kadarıyla kendinize iş ortağı arıyorsunuz.Öncelikle ortaklık şartlarınız nelerdir ve nerede ikamet ediyorsunuz görüşmek isterim.Telefonum 0545 7649060

  • Mustafa's Gravatar Mustafa
   Mayıs 17, 2012    

   merhaba ankara ilinde 70m2 kapalı bır depoda yapmak ıstıyorum.Mantarı almayı garantı edıyormusunuz?Bır sozleşme yapılıyor mu?kg kac tl den alıyyorsunuz.bılgılendırısenız sevınırım iyi calışmlar..

   • kahraman's Gravatar kahraman
    Kasım 13, 2012    

    MİSELbulunur 18kg torba 100tl misel (tohum)ihtiyacı olanlar 05397327910 nolu telefondan ulaşabilir kargo alıcıya aittir teslimat 3 iş günüdür. Kaynak: Kültür mantarı yetiştiriciliği ve pazarlaması 05397327910 kahramanbatuk@hotmail.com

  • Selami Aksu's Gravatar Selami Aksu
   Temmuz 17, 2012    

   Tabiki kazanabilirsin. Yaşın küçük girişimci ruhunu kaybetme, az bir üretim kapasitesi ile başla işi öğren kazandıkça işini büyüt.

  • AHMET's Gravatar AHMET
   Şubat 13, 2013    

   ABİ BEN SİTEDE OTURUYORUM EVİMİN 9 M2 LİK Bİ BÖLÜMÜNDE BUNU YAPABİLİRMİYİM EK GELİR OLSUN DİYE DÜSÜNÜYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 2. serkan's Gravatar serkan
  Şubat 6, 2012    

  Balıkesirde mantar üretimi yapmak istiyorum kültür mantarı ve istiridye mantarı arasında kararsız kaldım ikisinin arasındaki avantaj ve dezavantajlar nelerdir. Kompostun ton maliyeti nedir?

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 6, 2012    

   Serkan bey, kültür mantarı üretimi girişimcilere yeterli düzeyde gelir sunmadığı için önermiyoruz. Ama istiridye mantarı için yardımcı olabiliriz size. 650 tl/ ton kompost ücretidir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

   • orhan's Gravatar orhan
    Mayıs 8, 2012    

    ben de kültür veya istiridye mantarı yapmak istiyorum ikisinin arasındaki farkı ve istiridye mantarının nerelerde kullanıldığına dair bilgi verirseniz sevinirim

   • burak's Gravatar burak
    Kasım 7, 2012    

    merhabalar size bişey sormak istiyorum aydın da bu işi yapmak istiyorum ama hava sıcaklığı yazın fazla sizin yapacağınız tesiste sıcaklı sorunu olucak mı klima yeterli olmazsa sıcaklığı düşüremezsek tohum ölümü olur mu ?

   • mustafa's Gravatar mustafa
    Aralık 21, 2012    

    bende istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda çok meraklıyım fakat kafama takılan bir çok soru var. bunlardan ilki ürettiğimiz mantarları nasıl pazarlayacagız.üretilen mantarları satın alacak firmalar var mı.garanti veriyorlar mı.ne kadardan alıyorlar.sonuçta bu işe başlandıgında br yatırım yapalıyor ama pazarı olmadan bu yatırımın bir anlamı yok bence.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.tskler..

  • ali akın's Gravatar ali akın
   Ekim 13, 2012    

   serkan bey iyi günler bende balıkesirden birkaç gündür bu işi arastırıyorum siz bu mantar üretimi yapmaya başladınızmı başladıysanız sizden biraz yardım almak istiyorum.

  • mu durmuşrat's Gravatar mu durmuşrat
   Aralık 1, 2012    

   s.aben kacaelinden murat durmuş benim merak ettiğim bu mantarı pazarını nasıl bulacağız pazar bulma konusunda yardımcı olacak kurluş yada toptancılar varmı teşekkürler

 3. Muharrem YILMAZ's Gravatar Muharrem YILMAZ
  Şubat 7, 2012    

  Selam ben muharrem istanbulda tarımla ugrasıyorum mantar yetıstırıcılıgı yapmak istiyorum bunun için destek ve yardım almak istiyorum.

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 7, 2012    

   Muharrem bey, gerekli yardımı size sağlayabiliriz. Mail adresinize bilgi attık.

   • TANJU KAHRAMAN's Gravatar TANJU KAHRAMAN
    Nisan 15, 2012    

    MERHABA BEN KAYIN MANTARI YETİŞTİRMEK İSTİYORUM BU KONUYLA İLGİLİ BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR.

 4. Yalçın Kun's Gravatar Yalçın Kun
  Şubat 8, 2012    

  Tekirdağ’da yaşıyorum.Amatör olarak istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum.Yer olarak 20 metrekare depom var.Denemek için neler lazım ve bu bana ne kadara malolur.Şimdiden teşekkürler.

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 9, 2012    

   Mail ile bilgilendirme yazısı yolladık.

 5. osman arslan's Gravatar osman arslan
  Şubat 9, 2012    

  Merhaba benim ümraniye de 50 metre bodrumum var burada yaprak mantarı üretmek istiyorum bana maliyeti neolur ayrıca yeriniz taşdelendeymiş gelip göreşebilirmiyiz? teşekkürler

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 9, 2012    

   Tabi İstanbul ofisimizdeki arkadaşımız size iletişime geçecek.

   • tarık ay's Gravatar tarık ay
    Eylül 17, 2012    

    Selamlar

    İstanbuldayım 100 metrekare işyerim var.Kompost alıp denemek istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?tarık

 6. ADEM OVA's Gravatar ADEM OVA
  Şubat 10, 2012    

  iyi çalışmalar

  ben kavak, meşe, söğüt veya kayın kütüğünde istiridye mantarı yetiştirmeyi düşünüyorum. ne yapmam konusunda yardımcı olabilir misiniz. teşekkür ederim.
  karabük \ safranbolu

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 10, 2012    

   Teşekkürler Adem bey, ağaç üzerinde yetiştirdiğiniz mantardan ticari olarak verim almanız çok mümkün değildir. Size konuyla ilgili gün içerisinde dönüş yapılacaktır.

   • ADEM OVA's Gravatar ADEM OVA
    Şubat 16, 2012    

    özür dilerim ama benim amacım ticari olarak değil de hobi olarak düşünüyorum. fakat araştırdığımda batı karadeniz bölgesinde bulunuyorum ve bu civarda yukarıda belirttiğim ağaçlar bol miktarda mevcut. nasıl yapacağım konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

    • admin's Gravatar admin
     Şubat 16, 2012    

     Adem bey buradaki linkten hobi kitlerine bakabilirsiniz. http://www.istiridyemantari.net/hobi-deneme-kiti-satisi/ detaylı bilgi almak isterseniz iletişim kısmından bize ulaşın.

     • ADEM OVA's Gravatar ADEM OVA
      Mayıs 3, 2012    

      Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sizden aldığım miselleri telefonda anlattığınız teknikle 13 nisan 2012 tarihinde kütüklere aşıladım. Kütükler üzerinde mantarın kuluçka halinde olduğunu gösteren halkalar görülmeye başladı. İleride durum raporlarını size ileteceğim. Çok sağolun.

     • ADEM OVA's Gravatar ADEM OVA
      Mayıs 5, 2012    

      abdullah bey

      bu gün ilk pinler görülmeye başladı. yardımlarınız için çok teşekkürler

     • bahattin's Gravatar bahattin
      Mart 4, 2013    

      sitedeki tüm ilgililere ve admine selamlar… sayın admin bu işi ben afyonda 480m2 kaplı bir alanda yapmak istiyorum. gerekli araçları ve düzenle ilgili birr mail atmanız mümkün müdür acaba? iyi günler…

     • Adem Ova's Gravatar Adem Ova
      Nisan 24, 2013    

      Öncelikle merhabalar,

      2012 kasım ayında hobi deneme üretiminden ilk mantarları aldım. İkinci hasatta iki gözden yaklaşık 1 tabak mantar. 2013 nisan sonu itibarıyla 4 defa mantar yetişti. Miktar az ama yüzümüzü güldürüyor. Yardımlarınıza ve emeklerinize teşekkür ederim. Adem OVA / ANKARA

 7. Necdet Ozbay's Gravatar Necdet Ozbay
  Şubat 11, 2012    

  Selamlar, Kirsehirin kazasi mucurda sosyal faaliyetlerde bulunan doga derneginin baskaniyim,mucurda halkin ekonomik yonden guclenmesi icin alternatif urunler uretecegiz,istiritye mantarini aylara suren arastirmam neticesinde mucura tanitmak ve halki tesvik etmek acisindan,evimin altinda bulunan 5×3=15m2 odada bir deneme yaptiktan sonra halka tanitmak istiyorum.mucur iklim olarak soguk eger basarili olursak. 1200 m2 de uretime gececegiz ayrica yeralti mağaralarimizda (inlerimiz) mevcut önerilerinizi bekliyorum.tesekkurler. Sağlıcakla kalınız.

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 12, 2012    

   Konuyla ilgili görüşüldü.

 8. mert's Gravatar mert
  Şubat 11, 2012    

  Merhaba bu iş için bi tecrübem yok bunun için bilgi alabilirmiyim ayrıntılı

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 12, 2012    

   Bilgi yollandı.

   • murat's Gravatar murat
    Mart 18, 2012    

    istiridye mantarı yetistiriciligi yapmak istiorum
    yardımcı olurmusunuz.

   • Oğuzhan ŞENER's Gravatar Oğuzhan ŞENER
    Nisan 15, 2012    

    ben kültür mantarı yetiştiriyorum bu mantarı yetiştirmek istiyorum acaba yetiştirme koşullarını öğrenme imkanım varmı eğer koşullar benim depolarıma uyarsa bu işe girmeyi düşünüyorum havalandırması nemi sulaması ve ısı ne şekilde olur bunun ve hastalık durumu ne hastalanan kompostlara nasıl bi uygulama yapıyorsunuz

   • ibrahim's Gravatar ibrahim
    Mayıs 8, 2012    

    merhabalar,
    istiridye mantarı yetiştiriciliğini biraz araştırdım fakat verimi konusnda net bilgim yok. 1 ton kompost aldığımda ne kadar mantar üretebilirim ve de kaç defa hasat yapılabilir bu hasat sürelerinin arası ne kadardır?

   • DUYGU's Gravatar DUYGU
    Temmuz 15, 2013    

    bana da konuyla ilgili mail atabilir misiniz? Adana da bu işi yapmayı düşünmekteyiz.

    • akcan's Gravatar akcan
     Ağustos 5, 2013    

     Ben de adanada bu işi yapmak istiyoruz şuan araştırma sürüyor

    • Selami Aksu's Gravatar Selami Aksu
     Kasım 30, 2013    

     Adana’da yapmak isteyenlere teknik destek verebilirim.

 9. turgay's Gravatar turgay
  Şubat 13, 2012    

  iyi günler ben suan kültür mantarı yetiştiriciligi yapıyorum..kültür mantarı yetiştirdigim odalarda yaprak mantarı yetiştirebilirmiyim? 1 hasat ne kadar sürüyor ve normal sartlarda ne kadar ürün alınabiliyor. Teşekkür ederim.

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 13, 2012    

   Aynı odalarda üretim yapabilirsiniz. Verim % 30 minimum hasat 90 gün toplam döngü şeklindedir. Size konuyla ilgili mail attık. Üretim yapmak isterseniz ileişim kısmındaki telefon numaralarından bize ulaşın yardımcı olalım.

 10. mehmet sivaner's Gravatar mehmet sivaner
  Şubat 16, 2012    

  İyi günler iyi calısmalar izmirde üretim yapmak istiyoruz 300 m2 çadır tesis ve kurulum malıyetı hakkında istanbula gelsek sizinle görüşmemiz mümkün mü acaba? konu hakkında sizden bilgi rica ediyoruz ayrıntılı.

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 16, 2012    

   Konuyla ilgili bugün irtibata geçiyoruz sizinle.

 11. bayram's Gravatar bayram
  Şubat 16, 2012    

  Selam ben konyada 200 metre kare çardak veya ahırda üretim yapmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz artı maliyeti ne kadar olur selamlar

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 17, 2012    

   Bayram bey çardak yada ahırın izolasyonu düzenlenip temizlenmesi çadırda olacak fiyatlarla eşdeğerdir yani hemen hemen aynı maliyet olacaktır.

 12. idris turgut's Gravatar idris turgut
  Şubat 17, 2012    

  Merhaba biz arkadaşımla birlikte kocaeli/gebzede istiridye mantarı yetiştirmek istiyoruz sizden bu konuda yardım taleb etmekteyiz ayrıca bu mantarın satış durumunu da merak ediyoruz çünki bir şeyi üretmekten çok satmak önemlidir satamadıktan sonra istediğin kadar üret espirisi yok yani biz bu mantarı satabilirmiyiz? İlginize şimdiden teşekkürler

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 17, 2012    

   Merhaba İdris bey, evet gebzede üretim yapabilirsiniz size yardımcı olabiliriz.Ürettiğiniz mantarı bizde alabiliriz. Mail yolluyoruz konuyla ilgili.

 13. necdet ozbay's Gravatar necdet ozbay
  Şubat 18, 2012    

  muhammet bey,dun sizinle konustuktan sonra,bir soruyu unutmusum,saman balyasi ev yapimi benim bildigim bir yapi teknigi,acaba saman balyasindan (duvarlar sivali olacak) bina yapsam uretim olurmu..100 m2 kadar tesekkurler,ayrica mantarlar icin de cok iyi bir pazarda buldum..rakamlarin cok olacak. bunuda paylasayim dedim..iyi calismalar

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 18, 2012    

   Gün içerisinde haber vereceğiz konuyla ilgili.

 14. gürkan kılıç's Gravatar gürkan kılıç
  Şubat 18, 2012    

  iyi günler kütahya da uygun arsam var ama ilk etapta küçükten denemek istiyorum acaba konunun ne olduğunu tam öğrenmek için bi üretim tesisinde bulunmak mı gerekiyor yoksa kulaktan dolma bilgilerlede bu iş yapılabilirmi yardımcı olursanız sevinirim

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 19, 2012    

   Gürkan bey üretimden önce deneme amaçlı üretim denemesi yapmak isteyen kişilere deneme kitinden tavsiye ediyoruz. Bu linkten deneme kitine ulaşabilirsiniz. http://www.istiridyemantari.net/hobi-deneme-kiti-satisi/ üretim kulaktan dolma bilgilerle olmaz. Biz size konuyla ilgili teknik desteği Adan Zye vermekteyiz. Detaylı bilgi için sitemizin iletişim kısmından bize telefon ile ulaşabilirsiniz.

 15. Hakan ÇİLİNGİR's Gravatar Hakan ÇİLİNGİR
  Şubat 19, 2012    

  Merhaba Ben SAMSUN’da bir üretim tesisi kurmak istiyorum benim merakım 1 kit ortalama olarak ne kadar ürün verir ve 1 kit kaç kere mahsül vermektedir.Konu ile ilgili beni aydınlatabilirseniz ciddi bir tesis kurma planım var.
  İyi Çalışmalar.

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 19, 2012    

   Kompostlarımızda %30 minimum verim garantisi vardır. Detaylı bilgi yollandı tarafınıza.

   • celal gurses's Gravatar celal gurses
    Mart 7, 2013    

    mrblar ıstırıdyemantar uretım odası ıcersınde mevcut olan havalantırma sıstemı nem olcum cıhazı termo metreler bunların hepsı kurulumda uretım hanenın dısında bır kontrol panelı uzerınden mı kontrol edıp ayarlıyoruz yok sa daha ılkel sekıl demı ılk sorum bu ıkıncı sorum uretım hanekuruldu uretım gerceklestı 65 gunde hasat yapıldı ılk hasat bu gunaralıgında gerceklescek sız 15 ton kompostun 5 ton verım vercegını garantısını 3 aydamı verıyosunuz ılk hasat donemın demı 25 gun kulucka donemı ılk 1 ayda gelısımını tamamlıyor .bunu bana bıraz acar mısınız . sızden her yenı kompost alısımızda gelen kompostları bırakıp eskı kompostları alıyormusunuz,bunu da belırtırmısınız
    saygılar

 16. emrah's Gravatar emrah
  Şubat 21, 2012    

  istiridye mantarı üretmek istiyorum fakat üretim yeri hakkında ölçüler lazım ve sağlık açısından sorunları ne üretim yerinde çok kötu kokuya sebep oluyor mu detaylı bir cevap istiyorum üretim yapıldıktan sonra çıkan mahsul ayakta mı alınacak yoksa size mi getirilecek kargo ile gunluk yollansa size olmuyor mu mail inizi bekliyorum teşekkürler

  • admin's Gravatar admin
   Şubat 21, 2012    

   Ürünlerinizi bizde alabiliriz günlük olarak lokasyonunuzu söylerseniz ona göre net konuşuruz. kötü koku vb şeyler olmamaktadır kompostlarda.

 17. suat's Gravatar suat
  Şubat 25, 2012    

  istiridye yada kültür matar yetiştiriciligi yapmak istiyorum başlagıçta 50 yada 75 m2 alanda yapmak istiyorum ne kadar maliyetim olur ve bu alandan tahmini kazancım ne oluır bana yardımcı olursanız sevinirim…

 18. murat's Gravatar murat
  Mart 1, 2012    

  Bu iş benim ilgimi çekmekte ve bu işle ilgili detaylı bilgileye ihtiyacım var. Özellikle lokasyon seçmek adına bu işin yoğun olduğu bölgeleri ve pazarını öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 19. gökhan's Gravatar gökhan
  Mart 3, 2012    

  merhabalar.bu mantarın tohumu var mı nasıl temin edebiliriz.Biz 2 ortak girmeye hazırlanıyoruz bilgilendirirseniz sevinirim.İyi günler kolay gelsin

  • admin's Gravatar admin
   Mart 11, 2012    

   Mantar tohumu satışı yapmıyoruz şuan için. Teşekkürler.

 20. CAGLAR CAN's Gravatar CAGLAR CAN
  Mart 6, 2012    

  Merhabalar manavgatta yasiyorum. 200 m² lik bir alanda üretim tesisi kurarak istiridye manatari yetistirmek istiyorum.
  Bulundugum cografyada hava sicakligi yilin minimum 8 ayi 25 c derece. Bundan faydalanmak istiyorum.
  üretim maliyetleri ve desteginiz icin neler yapacagim ve nasil bir yol izleyecegim.

  • admin's Gravatar admin
   Mart 11, 2012    

   Çağlar bey iletişimden bize ulaşın görüşelim.

 21. Süleyman Sarıtaş's Gravatar Süleyman Sarıtaş
  Mart 6, 2012    

  İstiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum. 50 Metre kare alanda 3 metre yüksekliğinde betonarme yerimiz mevcuttur. Ranzalar fan ve klimalarımız haricinde; komposta ihtiyacımız olacaktır.
  1-Metre kareye kaç kg kompost kullanılır?
  2-Kısaca kompostun üretim alanına alındıktan sonraki aşamalarını özetlermisiniz?

  • admin's Gravatar admin
   Mart 11, 2012    

   100m2 de 15 ila 25 ton kompost sığabilmektedir. Diğer sorunuzun cevabı sitemizdedir.

 22. adem's Gravatar adem
  Mart 6, 2012    

  50 metre kare bodrumum var burada üretim yapmak istiyorum yerim ısı yalıtımlı-ama tecrübem yok yardımcı olurmusunuz hem ne almam gerekiyor ve maliyet konusu bakım konusu gibi..

  • admin's Gravatar admin
   Mart 7, 2012    

   Adem bey iletişimden bize ulaşırsanız size yardımcı olalım.

 23. meraba's Gravatar meraba
  Mart 7, 2012    

  Ben yalovada oturuyorum 3-4 bin tl ye 25 metre karelik bi alanda bu işi kerabilirmiyim?

  • admin's Gravatar admin
   Mart 7, 2012    

   Ticari olarak 100 m2 lik alanda iş yapmanızı öneriyoruz.

 24. MESUT ÖZMEN's Gravatar MESUT ÖZMEN
  Mart 9, 2012    

  HAYIRLI İŞLER. MADDİ OLARAK HİÇ SERMAYEM YOK. DAHA ÖNCE İFLAS ETTİĞM İÇİN FİNANSMAN SAĞLAMA ŞANSINDA YOK. LAKİN BU İŞİ ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM YAPMAK İSTİYORUM. KAPALI Bİ ALAN BULUP. KOSGEB HİBE KREDİ PROGRAMINDAN YARARLANARAK Bİ ŞEKİLDE BU İŞE GİRECEM. KOSGEBİN ÇALIŞMA ŞARTLARI FARKLI BİLİRSİNİZ. İŞLETMEYİ KUR. FATURANI ALIM FATURALARINI BANA VER KDV HARİÇ %70 İNİ ÖDÜYOR. SİZLERDE KOSGEBİN AZ ÇOK BİLİRSİNİZ. BANA BU İŞE GİRMEMDE YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ. YOKSA HİÇ BULAŞMAYAYIMMI. TEŞEKKÜR EDERİM.

  • admin's Gravatar admin
   Mart 11, 2012    

   Kosgeb ile ilgili ne yazıkki desteğimiz yoktur. Kosgeb resmi sitesinden ilgili yerlere bakabilirsiniz.

 25. gülten akdaş's Gravatar gülten akdaş
  Mart 9, 2012    

  Yaprak ve istiridye mantar üretim çiftliği için 1200 metrekare hazır yapılmış müstakil bodrumumuz var ticari olarak üretim yapmak isteriz mersindeyiz ama tereddütlerimiz satış pazarlama konusundadır ayrıca l kompost kaç defa ürün verir detaylı bilgi almak isteriz ve de üretim yerlerini görmek isteriz

  • admin's Gravatar admin
   Mart 11, 2012    

   İletişim kısmından ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

  • ümit's Gravatar ümit
   Temmuz 17, 2012    

   Gülten hanım ben de mersin de mantar yetiştirmeyi düşünüyorum siz ne yaptınız pazarlama durumu nasıl mersin de tavsiye edermisiniz isterseniz cep numaram 0 506 580 46 23 tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim tşkler

 26. serkan yılmaz's Gravatar serkan yılmaz
  Mart 10, 2012    

  Merhaba başlangıç olarak binamın bodrumunda (25 m2 güneş görmüyor yer altında kapalı nemli yaz kış serin oluyor) ticari olarak kültür mantarı yetiştirmek istiyorum imkanım var kazanç sağlayabileceğime inanırsam daha büyük bir yere geçme imkanım var hazırlık safhasının amatörce yapmak yerine sizin gibi profesyonel yardım almak isterim
  sizden istediğim 25 m2 için masrafım ne olur ve kültür mü istiridye mi uygun olur yardımcı olursanız sevinirim bu arada Ankara’ da planlıyorum.

  • admin's Gravatar admin
   Mart 11, 2012    

   Önerimiz 100m2 içindir.

 27. ömer faruk çivici's Gravatar ömer faruk çivici
  Mart 11, 2012    

  ben istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum bilgi edinmem lazım yardımcı olabilir misiniz?

 28. SUAT's Gravatar SUAT
  Mart 11, 2012    

  merhabalar,
  Antalya/korkutelinde istiridye mantarı üretimine başlamayı düşünüyorum. 100 m2 lik bir kapalı alan için kompost maliyetim ne kadar olur. kompost kullanım süresi ne kadar olmaktadır?

 29. Abdullah's Gravatar Abdullah
  Mart 11, 2012    

  Merhaba;
  Ben bursada oturuyorum ve istiridye mantarı yetiştirmeyi düşünüyorum.100m2 alanım var fakat istiridye mantarının yetişme şartlarını ve koşullarını tam detaylı bilmiyorum bununla ilgili bilgi edine bilirmiyim.Bursa hava şartları istiridye mantarı için uygunmudur.Bide sadece komposttu alsam benim için yeterli olur mu?
  Bilgi için şimdiden teşekkürler….

 30. ishak's Gravatar ishak
  Mart 13, 2012    

  Merhaba istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum. Bununla ilgili eğitim almak istiyorum.yardımcı olabilirmisiniz. Sizin üretim yerinizi görüp yerinde incelemek istiyorum.

 31. adnan's Gravatar adnan
  Mart 14, 2012    

  Bende bu işi yapmayı düşünüyorum kültür mantarı ve istirdye mantarı arasında ne gibi fark var hangisini yetiştirmemi önerirsiniz niçin. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

 32. aytaç's Gravatar aytaç
  Mart 20, 2012    

  120 m2 lık kapalı alanım var bunun ıcınde 25.000 lıralık bır fınansman bulmam gerekıyor ancak bu sımdılık hayal gıbı 15.000 lık bır fınansmanla bu ıse baslamayı dusunuyorum 120m2 lık alanım 50m2 ve 70m2 olak uzere ıkı odadan olusuyor. 15.000 lık fınansmanla neler yapabılırım 3 ay sonunda bana getırısı ne olur bılgılendırırsenız sevınırım sımdıden tesekkurler.

 33. bilal's Gravatar bilal
  Mart 20, 2012    

  merhaba sevgili admin ben 1000m2 alanda istridye mantarı üretimi yapmak istiyorum. Muğlada yaşıyorum ama yeterli maddi imkanım yok. Bu konuda nasıl yardımcı olabilirisiniz. Teşfik ve destek olabilecek kurumlar varmıdır bu konuda aydınlatırsanız yardımcı olurum. İyi çalışmalar.

 34. fahrettin bakır's Gravatar fahrettin bakır
  Mart 22, 2012    

  Merhaba,
  1.kompostları alıcılara nasıl ulaştırıyorsunuz?
  2.osmaniye veya komşu illerde bu işle uğraşan kişiler varsa adreslerini alıp gidip görüşmek isteriz.
  3.ürettiğimiz mantarları almamanız durumunuzda nasıl pazarlayacağımız konusunda bilgi verirmesiniz ?Teşekkür ederim.

 35. muharrem ozturk's Gravatar muharrem ozturk
  Mart 23, 2012    

  merhabalar ben ordu da bos bos ve eski bir okulada istiridye mantari yetistirmek istiyorum sanirim 150m bunun masraflari ne olur bu mantar yetistirme yerini sizin trafindan yapilirsa uygunluk durumu ne olur ama bundan sonra 90 gun icinde egr istenilen mantar elde edilmesse zarar nasil olur sizin yaptiginiz yalitimlara garanti veriyormusunuz.yetisen mantarlari siz nasil aliyorsunuz beni bu konularda bilgilendirirmisiniz.simdiden tesekkur ederim

 36. Dogan's Gravatar Dogan
  Mart 25, 2012    

  Merhabalar
  Şu anda yaklaşık 30 m2 kapalı alanım mevcut.Burada bi deneme üretim yapmayı planlıyorum.Akabinde 500m2 hedefliyorum.
  Bazı sorularım olacak. 90 gün sonunda yaklaşık 5 ton üründen bahsetmişsiniz. 90 gün zarfında ne kadar günlük bakımları nasıl olacak, ne kadar ilgilenmek gerekecek. ayrıca günlük ek bakım maliyeti yaklaşık ne kadar olur.
  5 ton ürün ne kadar süre zarfında hasat edilir. Sanırım 5 tonun tamamı 1 günde hasat edilmiyor.Gün/ kg nedir? Hasat sırasında zamanla yarışılıyormu?
  1 komposttan ne kadar süre ürün alınır?
  2.parti için nasıl bir yol izlenmeli.

  Daha pek çok soru.Hafta sonu olduğu için telofonla rahatsız etmek istemedim.
  Konya dan ulaşıyorum size, dilerseniz uzun vadede bu bölgede iş birliğide düşünebiliriz.
  İlginize teşekkür eder, Başarılar dilerim.
  Doğan ÇALı

 37. Emre's Gravatar Emre
  Mart 26, 2012    

  Merhaba..
  Bu konuda hiç tecrübem yok ve bu işi yapmayı düşünüyorum.Yetiştiricilik ile alakalı nasıl yardımcı olabilirsiniz ? Arazi konusunda bir sıkıntım yok.

 38. Fuat's Gravatar Fuat
  Mart 28, 2012    

  İlçemizde İstiridye mantarı konusunda proje hazırlamak istiyoruz ve yaygınlaştırmak istiyoruz. Konu ile ilgili yetiştiricilik, maliyet, hasat vb dikkat edilmesi gerekenler konularında döküman gönderirseniz sevinirim.

 39. ayhan's Gravatar ayhan
  Mart 31, 2012    

  bakımı nasıldır kompostların….tek tek mi sulanıcak…vs…..nemlendirici makina ile mi? 3 ay da bir mi ürün alabiliyoruz….teknolojiyi kullanarak..süreç hızlandırılabiliyor mu?…

 40. EMRE's Gravatar EMRE
  Nisan 1, 2012    

  Bursada istiridye mantarı yetştiriyorum ve kompost satışı yapıyorum ilgilenenlere duyrulur.

  • ismet's Gravatar ismet
   Nisan 7, 2012    

   emre bende bursada oturuyorum adresini yazarsan yerini görmek istiyorum

  • cengiz's Gravatar cengiz
   Haziran 27, 2012    

   emre bende bursa da oturuyorum tam olarak adres veya bir iletişim için telefon. numaranı verirsen irtibata geçip bu iş için yatırım düşünüyorum….. Saygılar…

 41. cüneyt saraçoğlu's Gravatar cüneyt saraçoğlu
  Nisan 4, 2012    

  iyi günler,
  tek öğrenmek istediğim bugünkü şartlarda ürettiğim istridye mantarın pazarlama şartlarıdır,2012 nisan ayına göre şuan için tüm üretimimi gerçekte siz alır iseniz kg olarak ne ödüyorsunuz, ödeme şartlarınız nasıl olacak,(üretimimi sizin aracılığınız ile kuracağız, min 50 ton kapasite düşünüyorum),
  bu soruma cevap verirseniz sevinirim,
  saygılarımla,tsk ler…

 42. Fatih ŞAHİN's Gravatar Fatih ŞAHİN
  Nisan 5, 2012    

  Selam ben Kayseriye bağlı Tomarza ilçesinde istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum 200 m2 bodrumumuz var orda yetişirmi yetişirse nasıl yetişir yetişmezsede nasıl bi siztemle nerde yetiştirebiliriz nasıl bir yol izlememiz gerekli lütfen yardımcı olurmusunuz? şimdiden teşekkür ederim.

  • hakan's Gravatar hakan
   Mart 6, 2013    

   fatih bey. bende kayseride istiridye yetiştirmek istiyorum. üretim sürecine geçebildiniz mi. konu ile ilgili görüşebilirsek memnun olurum. 543 969 00 38 numaram.

 43. ahmed niyazi okudan's Gravatar ahmed niyazi okudan
  Nisan 6, 2012    

  merhabalar
  istiridye mantarı üretimini düşünüyorum 140 m.kare lik açık alanda çadırım var bu alanda üretim düşünüyorum ,hiç tecrübem olmadığı için sizden üretim ekipmanlarından, elde edebileceğim ürün,ürün pazarlaması ve kalem kalem bana maliyeti ve sizlerle nasıl çalışabileceğim hususunda bilgiyi mailime yollarmısınız

  teşekkür ederim

 44. ahmet's Gravatar ahmet
  Nisan 7, 2012    

  adana da bu işi yapmak istıyorum .100 metrekarelık bır yer ne kadara mal olur bana .senenın hangı zamanları bu işi yapabılırım .adana uygunmu sizce.

 45. Erdoğan's Gravatar Erdoğan
  Nisan 7, 2012    

  Mantıklı bir işe benziyor ama bu mantar kimler tarafından alınıyor.Yani mantarı sağ salim yetiştirdik kime satacağız.Marketlerden bahsedilmiş arada alıcılarmı var yoksa pazarlamasıdıda kendimizmi yapacağız

 46. HALİL İBRAHİM's Gravatar HALİL İBRAHİM
  Nisan 7, 2012    

  MERHABALAR
  Ben muğla bodrumda istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum evin alt katında.evin üç oda ve salonu var tavan yüksekliği yaklaşık220 cm uygunmudur.sermayem yok devletin desteği varmı yada bunla ilgili kredi çekebilirmiyim birde yaklaşık maliyeti ner kadar olur.havalar ısınsada yine yetiştirilebilirmi.

 47. cumali's Gravatar cumali
  Nisan 9, 2012    

  slm ben bu işe girmeyi düşünüyorum uzun zamandır kültür mantarı yetiştiriciliği hakkında bilgi topluyorum ve şimdide istiridye yetiştiriciliğine yönelmek istiyorum 4000 m2 bir tarlam var burda bir ticari yer kurmayı düşünüyorum bulunduğum yer niğde bu mümkün olabilirmi ve siz üretilen mantarların pazarlanmasını sağlayabilirmisiniz biz şuan deneme amaçlı bi evin bodrumunda yetiştirmek istiyoruz küçük bi yer bizi bilgilendirirseniz sevinirim tşkler

 48. Oya Türkeri's Gravatar Oya Türkeri
  Nisan 9, 2012    

  Merhaba ben Ankarada yaşıyorum ve mantar yetiştirmek istiyorum. Ama kültür mantarımı istiridye mantarımı yetiştirmek daha mantıklı pazar yönünden. Ve getirisi ve götürüsü ne olur bu işin bilgi alabilirmiyim…

 49. Bülent's Gravatar Bülent
  Nisan 11, 2012    

  merhaba ben ayvalıkta yaşıyorum. 10 x 15 mt ebadında beton zemin üzerinde izoleli serada sistemi kurarak istiridye mantarı yetiştirmek istiyoruz. İstiridye yetiştiriciliği konusunda detaylı bir şekilde bizi bilgilendirirmisiniz ? Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Tüm Mantar yetişricilerine Bol ve bereketli kazançlar .

 50. Erdem BAL's Gravatar Erdem BAL
  Nisan 13, 2012    

  MERHABALAR;

  İlk etapta elimizde hali hazırda bulunan 25m2′lik bir dükkanımız var. Elimizdeki bu dükkan ile istiridye mantarı yetiştirmek istiyoruz. En azından konu ile ilgili tecrübe olması açısından denemek istiyoruz. Bize elimizde ki bu dükkan baz alındığında ortalama maliyetin ne olacağını ve kullanmamız gereken techizatın neler olduğu hakkında bilgi verirmisiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

 51. Talip's Gravatar Talip
  Nisan 15, 2012    

  Merhaba
  İsmim Talip İstanbulda oturuyorum böyle bir işe kalkışsam ne gibi getirisi ve götürüsü olur bilmek istiyorum evimin bodrumu bu iş için uygundiye söylenildi konuya hakim kişilerden yardım bekliyorum

 52. mustafa akay's Gravatar mustafa akay
  Nisan 15, 2012    

  merhaba babam memlekette kültür mantarına merak sardı yerimiz var ama bu istiridye mantarını araştırıyorm ben yetiştirmeye kara versek nasıl yardımcı olursunuz yetiştirdiğimiz ürünleri direk pazarlaya biliyomuyuz bilgilendirirseniz sevinirim.

 53. suat's Gravatar suat
  Nisan 18, 2012    

  selamlar 120 m2 yarı bodrum depomda klima sistemim bulunmaktadır,,kompost olarak torf kullanabilinirmi ph-5-7 arasında ? mantarların ışık isteği ile ilgili gereksinimleri nedir?soğuklanma ihtiyaçları v.b varmıdır?(istiridye mantarları için) oransal nem ne düzeyde tutulmalıdır? ve Sabitmi Kalmalıdır? Sıcaklık Sabitmi Olmalıdır? Ortama Hava Sirkülasyonuna İzin Verilebilinirmi? Saygılarımla…

 54. tolga atış's Gravatar tolga atış
  Nisan 19, 2012    

  merhabalar ben ıspartadan yazıyorum ticari olarak istiridye mantarı yetişirmeyi düşünüyorum .yer ve maddi imkanlarımız uygun fakat ısparta nın soğukve bizim hiç tecrübemizin olmaması ayrıca üretim yapabilsek bile nasıl pazarlayacağımız konuları bizim için muamma.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden çok teşekkürler…

 55. EVREN's Gravatar EVREN
  Nisan 20, 2012    

  İki katlı kerpiç boş bir ev var bu yapıda mantar yetiştirmek mümkün müdür?Birde içi tamamen boş ranza ve diğer (ısı,nem..) gibi faktörlerin maliyeti ne kadar olur?ortalama 200/250 m2 civarındaki yapıdan ne kadar mantar alabilirim?Saygılarımla..

 56. Burak's Gravatar Burak
  Nisan 25, 2012    

  Mrb. Vol.1 hobi amaçlı olarak yapmayı düşünüyorum ilerlersem işe dökeceğim…yaklaşık 30m2 kapalı bodrumum var bunun içininz önerileriniz nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim

 57. Ali's Gravatar Ali
  Nisan 29, 2012    

  Merhaba,

  İstiridye Mantarı yetiştiriciliği kendini amorti etme süresi ve kısa dönem karı yüzünden ilgimi çekti.Anladığım kadarı ile oda içi sıcaklığı bu yetiştiricilikte çok önemli bir konumda,
  Bunun haricinde verimi etkileyecek riskler nedir?
  Bu ürünün satılabilirliği bakımından bir garantisi var mı?
  Özellikle,hangi ülkelere bu ürün pazarlanabiliyor?
  100 m2 lik çadırları,kurulumu ile beraber anahtar teslim edebileceğinizi söylüyorsunuz,bu çadırlar hangi ilde,ilçede ve nasıl bir ortamda kuruluyorlar?Ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?
  Yıllık yetişme süresi hakkında bilgi verebilirmisiniz?1 yıl içinde kaç ayda bir kaç ton verim almak mümkün?
  Yurtdışına satışlarda nasıl bir kalite standardına bağlı kalmak gerekiyor?
  Bunun haricinde tanıtım broşürünüzü de email ile gönderebilirseniz sevinirim.

  Teşekkürler ve İyi Çalışmalar,
  Ali

 58. osman kaplan's Gravatar osman kaplan
  Mayıs 1, 2012    

  merhaba ben istanbul da istiridye mantarı üretiyorum ilgienen arkadaşlara yardımcı olurum teşekkürler

  • hüseyin's Gravatar hüseyin
   Ağustos 16, 2012    

   merhaba osman bey istiridye mantarı üretiyormuşsunuz.bu işi ben antalyada yapmak istiyorum. ama tecrübem yok
   ve avantajları ve dez avantajları nelerdir irtibata gecebilirmiyiz . 05367226307 hüseyin ben şimdiden teşekkürler.

  • gürkan gezen's Gravatar gürkan gezen
   Ekim 3, 2012    

   merhabalar osman bey ,
   benim 150 m2 bodrum katım var ,
   aşağı yukarı 1 aydır bu iş hakkında araştırma yapıyorum.
   nerde yeriniz ,verim alabiliyormusunuz
   artısı, eksisi neler yardımcı olursanız sevinirim.

  • Turgay yağbasan's Gravatar Turgay yağbasan
   Ocak 22, 2013    

   Bir çok sorum olacak onun için tlf dan görüşebilirmiyiz Mailime tlf nosunu atarsanız arayabilirim.Teşekkürler.

 59. ayhan çağlar's Gravatar ayhan çağlar
  Mayıs 2, 2012    

  200 m kare tavuk kümesni istrdye mantarı yetştrmek için ne kadarlk masraf-100 metrekerede 3 ayada 25 bin kompos zaten 12 bin klima elktrik içlik aklıma almadı süre 3 ay..soğutmak için emeklerimiz klimaya gitmesin

 60. Mayıs 2, 2012    

  maliyetler pahalı compos 12artı klima soğutma elkt masrafı bilmem bişey kalırmı

 61. hazar kardas's Gravatar hazar kardas
  Mayıs 3, 2012    

  ticari olarak istiridye mantari yetişticiriliğini yapmak istiyorum.bunun için detayli bilgi verebilirmisiniz?

 62. ersin's Gravatar ersin
  Mayıs 4, 2012    

  Mrb. ben4. sınf işletme öğrencisiyim. 2 ay sonra mezun olacağım. Küçük küçük ticarete atılmak istiyorum. mantar yetiştiriciliği hakkında araştırma yapıyorum. bana geniş bilgi verebilceğinizi düşünerek yazdım. bekliyorum

 63. mustfa's Gravatar mustfa
  Mayıs 4, 2012    

  30 m2 yerim var bura için ne kadar kompost almam lazım başka nelere ihtiyacım olacak bana yardımcı olursanız sevinirim

 64. Hüseyin's Gravatar Hüseyin
  Mayıs 7, 2012    

  Nemlendirici de olması gerekmiyor muydu?
  Masraflar içinde başka bir isimle belirttiyseniz söyleyebilir misiniz?

 65. haluk's Gravatar haluk
  Mayıs 9, 2012    

  Ben mantar üreticisiyim.Ek olarak istiridye mantarı üretebilir miyim veya tamamen istiridye mantarına dönüştürebilir miyim?

 66. SELİN's Gravatar SELİN
  Mayıs 11, 2012    

  adana da yaklaşık 100 m2 de istiridye mantarı yetştirmek istiyorum fakat konu hakkında çok bilgi sahibi değilim nasıl başlamam gerektiğini ve üretilen malı nasıl satabileceğimi anlatabilirseniz sevinrim teşekkürler

 67. özgür's Gravatar özgür
  Mayıs 11, 2012    

  Merhaba,

  Konuyla ilgili detaylı bilgilendirme maili atarsanız memnun olurum.

  Teşekkürler.

 68. Özgür's Gravatar Özgür
  Mayıs 11, 2012    

  Bu iş için yeterince sermaye gücüne sahibim ancak kafamda bazı soru işaretleri var örneğin:
  1)100m2 lik bir yerin üretim ve demirbaş maliyeti için 27350 tl demişsiniz ve böyle bir üretim alanından 3 ayda bir 25000 tl lik mahsül alırsınız demişsiniz ancak gider kalemlerinde 3 aylık üretim süresince yapılacak olan masraflar bulunmamakta (mesala elektrik, su, doğalgaz, misel, vb…) Bu çapta bir üretim için (yani 100m2 lik bir yerin 3 aylık-bir sürümlük-) üretim maliyeti nedir?
  2)Misel bulmak kolay mı nereden bulabiliriz?
  3)Sadece iç pazara mı satılıyor yoksa ihracatı da var mı?
  4)Kompost denilen üretim yeri (toprağı) elde ettikten sonra yıllık olarak kaç kez yenilenmeli kısacası bu toprağa yapılacak yıllık maliyet nedir?
  Mailime yanıt yazarsanız teşekkür ederim. Şimdiden sağolun.

 69. Murat Aslan's Gravatar Murat Aslan
  Mayıs 15, 2012    

  Türkiye’nin her yerine istiridye mantarı satılır.İlgilenen arkadaşlar bana mail veya telefon numaramdan ulaşabilir

 70. Alper's Gravatar Alper
  Mayıs 15, 2012    

  Merhaba, yetiştirme ve pazarlama süreçleri hakkinda, maliyet ve riskler hakkinda detaylı bilgi rica ediuorum. Iyi çalışmalar

 71. Alper's Gravatar Alper
  Mayıs 16, 2012    

  Değerli arkadaşlar ve site yöneticisi, tüm yorum, katkı ve talepleri okudum. Ancak, bu işi hali hazırda yapmakta ya da geçmişte yapmış arkadaşlardan yorum neredeyse hiç yok. En çok bu tecrübelere ve geribildirimlere ihtiyacımız var. Bu işi yapan girişimcilerin tesislerini gezmek ve yüzyüze deneyimlerini dinlemek isterim. İletişime geçerseniz sevinirim. Herkese bol şans.

 72. ilkercan's Gravatar ilkercan
  Mayıs 17, 2012    

  Merhaba, bende bu konuyla ilgilenmek istiyorum. Mağazamın alt kısmında 100 m2 ayırabileceğim bir depom var. konu ile alakalı beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 73. Efe Gznr's Gravatar Efe Gznr
  Mayıs 17, 2012    

  merhabalar
  İletişim bilgilerinizde herhangi bir telefon numarası belirtmemişsiniz.
  İletişim kurabileceğimiz bir telefon numarası yazabilirseniz sevinirim.
  iyi çalışmalar…

 74. serdar bacik's Gravatar serdar bacik
  Mayıs 18, 2012    

  i günler ben istanbul kurtköy de oturuyorum bu istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum bu işi gerçek anlam da titiz bi şekil de yapmak istiyorum 200 metre kare yer tutucam benle itibata bi geçerseniz sevinirim kompos için iyi günler

 75. murat urla's Gravatar murat urla
  Mayıs 18, 2012    

  iyi günler. biz istiridye mantar üretimi ile ilgili bilgi edinmek istiyorum admin bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum 300 m2 kullanım alanı var ve internet üzerinden araştırma haricinde bilgimiz yok tarım ilçe md. ekipleri ile koordineli yapacağımız üretim hakkında nasıl yardımcı olabilirsiniz kolay gelsin mail adresim.

 76. ergin's Gravatar ergin
  Mayıs 19, 2012    

  merhabalar ben ankarada oturuyorum.istiridye mantarı yetiştirmeyi düşünüyorum ama satmak için nerelere gitmeliyim nereler alıyor

 77. Hakan's Gravatar Hakan
  Mayıs 19, 2012    

  Antalya’da örnek olarak görülebilecek tesis var mıdır?

 78. hasan akgün's Gravatar hasan akgün
  Mayıs 20, 2012    

  merhabalar, memleketteki köydeki evimizin önünde olan bahçeyi değerlendirmek istiyorum. Değişik iş kolları ararken sitenize rastladım ve yetiştiriciliği bakımı pazarlaması gereken iklim şartları vs. hakkında detaylı olarak bilgi almak istiyorum.

 79. İbrahim's Gravatar İbrahim
  Mayıs 21, 2012    

  Ben talaş üreticisiyim, şu sıralar çok sık KAYIN talaşı aranıyor, sebebini sorduğumda mantar üretimi için olduğunu öğrendim. Mantar talaşı ölçü ve özelliklerini öğrenmek isterim, hatta kapalı alanımız var bende mantar üretebilirim, doğrusu. Ayrıntı varsa mail ime yollarsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 80. ERKAN's Gravatar ERKAN
  Mayıs 21, 2012    

  Kocaeli/İzmit te İstiridye mantarı üretiyorum.Kompost isteyen olursa hazır temin adilir.

  • merve kaygusuz's Gravatar merve kaygusuz
   Ağustos 28, 2012    

   merhaba sıze nasıl ulaşabılırım bılgı anlamında ?

 81. TALHA's Gravatar TALHA
  Mayıs 22, 2012    

  hocam mantar yetiştiriciliği ile ilgili birazdaha fazla bilgiye nasıl ulaşabilirim
  üretimi yapıldıktan sonra nerelere satılıyor.

 82. yasin akbaba's Gravatar yasin akbaba
  Mayıs 22, 2012    

  merhaba biz konya akşehirde iki arkadas istiridye mantarı yetiştirmek istiyoruz ama bu konu ile ilgili yeterli bilgiye sahip degiliz ve bilgiler bizi tatmin etmiyor çelişki içinde kaldık bize yardımcı olurmusunuz ilk etepda ne yapmamız gerekıyor yardımlarınız beklıyoruz şimdiden tesekkurler

 83. TALHA's Gravatar TALHA
  Mayıs 23, 2012    

  ben konuyu iyice araştırdım ve işin yapılabilitedi oldukça yüksek gibi geldi bana yalnız tohumu(misel) nerden etemin edebilirim yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin

 84. hasan's Gravatar hasan
  Mayıs 24, 2012    

  arkadaşlar bir kez bu site adminine mail attım fakat cevap alamadım.kayın mantarı hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi lütfen.verim,fiat bilgisi vs.bütün herşeyi yazabilirseniz sevinirim.teşekkürler.tel.

 85. kemal's Gravatar kemal
  Mayıs 26, 2012    

  İyi günler dilerim ,

  Ben de istridye mantar üretimine başlamak istiyorum.Yukarıda yazınızda 100 m2 lik alanın maliyetini yazmışsınız, ben ekonomik durumuma göre biraz daha yüksek bir alanda yapmak istiyorum ,mesela 200 ,300 ve 400 m2 lerin kabaca masrafını verebilirmisiniz x2,x3,x4 olarak mı hesaplanıyor?
  Ayrıca pazarlama konusunda sıkıntı yaşarmıyım ,bilgilendirirseniz sevinirim.

 86. öner's Gravatar öner
  Mayıs 27, 2012    

  slm biz 3 arkadaş bu mantar işi ile ilgileniyoruz.izmir ksk de yaşıyoruz.bizi bilgilendirirmisiniz.teşekkürler

 87. canser's Gravatar canser
  Mayıs 28, 2012    

  kompos u getirdk diyelim bundan sonra yönerge nasıl olucak odanın ısıs nemi kaç derece kaç günde hasat oluyor kaç günde ürün toplandıkdan sonra bozuluyor lütfen cevap

 88. Burhan's Gravatar Burhan
  Mayıs 28, 2012    

  Ben bu ısı yapmak istiyorum hiç bilgim yok kocaelide yasıyorum ne yapmalıyım bu is için nerde pazarlayabiliriz bunları neler gerekli personel ne olmalı kaç kisi ile yapılır bu is 25 bin liram var nasıl yapabilirim

 89. basri yurttav's Gravatar basri yurttav
  Mayıs 28, 2012    

  ..merhaba bende istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum 20m kare bir alanım var… acaba neler lazım ? nasıl başlarım bilgi verirseniz çok iyi olur şimdiden teşekkür

 90. Yaşar Hatırlı's Gravatar Yaşar Hatırlı
  Mayıs 30, 2012    

  iyi günler.Ben istiridye mantar yetiştiricliği ve kompost alımı ile ilgili bilgi almak istiyorum.Beni araıp bilgilendirirseniz çok sevinirim.tel 0506 833 08 22

 91. ahmet evin's Gravatar ahmet evin
  Mayıs 30, 2012    

  benim kendime ait 250 m2 yerim var kastamonu tosyada ben bu yerimde kavak mantarı yetiştirmek istiyorum. bunula ilgili yetiştirme şartlarını ve maliyetlerini istiyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  mailden ulaşabilirsiniz.

 92. gökhan's Gravatar gökhan
  Mayıs 30, 2012    

  merhaba tekirdağ çerkezköy’de 100 m2 yerde ticari olarak yetiştirmek istiyorum, maliyet olarak nekadara çıkar ve ürünü almaya başladıktan sonra nereye pazarlayabilirim. teşekkürler.

 93. murat's Gravatar murat
  Mayıs 30, 2012    

  slm manisa/demirci ilçesinden yazıyorum bi kaç tane ciftlik kuruldu ilçemizde hatta hepsinin ısıtma soğutma otomasyon işlerini biz yaptık şimdi kendimede bi çiftlik kurmak istiyorum istenen şartlar nedir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 94. volkan uçkan's Gravatar volkan uçkan
  Mayıs 31, 2012    

  Sayın yönetici , 1992 yıllarında kültür mantarı üretimini büyük bir keyifle yapmış biri olarak siteyi görüp okuduktan sonra elimde ki imkanları değerlendirebilirmiyim düşüncesiyle yazıyorum.Elbette yaparsam 100 m2 ile uğraşmak istemem ,ancak verdiğiniz m2 de yapılabilecek hasat çok akla yakın gelmedi ,belki ranza çokluğu ve belkide farklı bir mantar olması sebebiyle bu gerçekleşebilir.Ticaret ile uğraşan biri olarak tek bir sorum var ,diğer saruların halledilmesi kolay ; ticari olarak reeel satışı nedir ,somut olarak bunu bilmek istiyorum.Sevgi ve saygılarımla Dr. A Volkan Uçkan

 95. murat's Gravatar murat
  Mayıs 31, 2012    

  slm manisa/demircide yaşıyorum ilçemize bi kaç tane mantar çiftliği kuruldu biz işimiz gereği klima sulama otomosyon işlerini yaptık şimdi ben kendimede kurmak istiyorum ürünün satım işini kendimizmi yapıyoruz yoksa siz mi pazarlıyorsunuz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 96. halil gürbüz's Gravatar halil gürbüz
  Mayıs 31, 2012    

  detaylı bilgileri gönderebilirmisiniz gerekli tüm maliyetler vs.
  iyi çalışmalar

 97. Bekir Can BİRCAN's Gravatar Bekir Can BİRCAN
  Mayıs 31, 2012    

  sayın yetkili ben muğlada bu işi yapmak istiyorum. yabancısı olduğum bir sektör. bana yardımcı olurmusunuz. yer sorun değil. mühim olan pazarının bulunması. saygılarımla

 98. sinan aydın's Gravatar sinan aydın
  Haziran 1, 2012    

  merhabalar. ben tuncelide istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. ancak burası soğuk ve karlı bir bölge olduğu için üretim noktasında bazı kaygılarım var. ayrıca ticaret pazarına uzak olduğum için ürettiğim ürünün elimde kalabilecek olması beni düşündürüor, bu konular ile ilgili bana detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

 99. Levent Bozalp's Gravatar Levent Bozalp
  Haziran 3, 2012    

  Ben emekli ziraatçıyım.Aktifim.Bana yeterli bilgi gönderirseniz bu işe girmek istiyorum.İzmir Karşıyakada oturuyorum.Bergamada arazilerim ve hayvancılık binalarım atıl olarak duruyor.Sizinle çalışmak istiyorum.telefonum. Hayırlı işler dileğimle.

 100. Eyüp's Gravatar Eyüp
  Haziran 3, 2012    

  selam, İstanbul Güngören’de 2.katta 2+1 75 m2 boş dairem var. Bu işi şimdilik hobi olarak yapmak istiyorum.. Başarılı olursam ticari olarak yapmak istiyorum.. Yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler

 101. Turgay YILDIRIM's Gravatar Turgay YILDIRIM
  Haziran 6, 2012    

  İstiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. 1000m2 kapalı alanım var. Misel satış fiyatlarınız nedir öğrenebilirmiyim.

 102. özkan peker's Gravatar özkan peker
  Haziran 7, 2012    

  slm ben manisa salihl,den ayda 8 ton kültür mantarı yetiştirmekteyim ama pek kazanç alamamaktayım nedeni ise yüzde 30 larda üretim almama rağmen gelir yok nedeni ise maliyeti çok yüksek satışı düşük onun için kurtarmıyor ,istiridye ye dnmek istiyorum bilgi verirmisiniz 400 mkare yerim var saygılar

 103. birol's Gravatar birol
  Haziran 7, 2012    

  size ulaşmak için tel numaranızı göremedim nasıl iletişim kurabiliriz.

 104. ERCAN KAYA's Gravatar ERCAN KAYA
  Haziran 8, 2012    

  merhabalar …!
  biz ankarada başlancıç olarak 300m2 bi alanda mantar işi yapmak istiyoruz . kapalı alan ve çadır maliyetleri hakkında bilgi almak istiyoruz . ve firmanız bir sözleşme altına alım garantisini alıyormu . ilerisi için 200.000 tl bir yatırım projesi yapmak istiyoruz .
  gerekli bilgileri verebilirseniz sevinirim . teşekkürler …

 105. Burcu's Gravatar Burcu
  Haziran 9, 2012    

  Mrblar ben Mersin’de ticari olarak istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum alan yer mekan hava şartları nasıl Mersin buna uygun mü yılda kac kez ürün alabiliyoruz ticari kazancı ne kadar ? Kompost temini güvenilir sekilde nerden temin edilebilir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

 106. İbrahim Yelken's Gravatar İbrahim Yelken
  Haziran 11, 2012    

  Samsun’da istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Sanayi sitesinde boş iş yerimiz mevcuttur o alanı değerlendirmek istiyoruz. Detaylı bilgi edinebilmemiz için iletişime geçerseniz sevinirim.

  Saygılar

 107. özen's Gravatar özen
  Haziran 12, 2012    

  mantar yetiştirmek istiyorum…beni bilgilendire bilirmisiniz.adana

 108. Hakan's Gravatar Hakan
  Haziran 13, 2012    

  Merhaba mantar yetiştiriciliğine başlamak için maddi olanakları sağlama aşamasındayım. 100 m2 lik alan için yatırım maliyeti, üretim, maliyetler ve pazar konusunda mail adresime bilgi atabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

 109. cihat toprak's Gravatar cihat toprak
  Haziran 15, 2012    

  slm
  ben Diyarbakır’da istiridye mantarı üretmek istiyorum fakat üretim yeri hakkında ölçüler lazım ve sağlık açısından sorunları ne üretim yerinde çok kötu kokuya sebep oluyor mu detaylı bir cevap istiyorum üretim yapıldıktan sonra çıkan mahsul ayakta mı alınacak yoksa size mi getirilecek kargo ile gunluk yollansa size olmuyor mu mail inizi bekliyorum teşekkürler

 110. Canberk's Gravatar Canberk
  Haziran 17, 2012    

  slm ben 22 yaşındayım ve istiridye mantarı üzerine ileride yatırım yapmak istiyorum fakat bunun için önceden deneme yapmalıyım. yaklaşık 20 m^2 lik bir alanda istiridye mantarı yetiştirmek için neler yapmalıyım ve bana maliyeti ne olur? ilginiz için teşekkürler.

 111. özen's Gravatar özen
  Haziran 17, 2012    

  merhabalar kayin mantari ile ilgili bilgi almak istiyorum simdıden tesekkurler

 112. YASEF ÇOBANOĞLU's Gravatar YASEF ÇOBANOĞLU
  Haziran 23, 2012    

  Selamlar ben malatyada yaprak mantarı üretimi yapmaktayım.günlük üretim kapasitem 200kg.günlük düzenli olarak mantarımı alabilirmisiniz fiyat ne ollur?cevabınızı bekliyorum.

 113. hasan's Gravatar hasan
  Haziran 23, 2012    

  merhaba ben bilecik li osmaneli ilçesi çerkeşli köyünde ikamet etmekteyim istirdye mantarı işini evimin altında yapabilirmiyim evimin altı 5 metre yüksekliğinde 100 metrre kare genişliğinde bu alanda bu işi yapabilirmiyim uygun olurmu tevsiyelerini<z için teşekkür ederim..

 114. ibrahim's Gravatar ibrahim
  Haziran 23, 2012    

  kayın mantarı yetiştiriciliğine girmek istiyorum ama biraz bilgi eksiğim var.
  kompost üretimiyle ilgili elinizde varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

 115. mustafa erdoğan's Gravatar mustafa erdoğan
  Haziran 23, 2012    

  İyi günler ben mustafa Kayseride yaşıyorum bu işi kayseride nasıl yapabilirim ayrıca kayserinin şartları bu işi yapmam için uygun mudur 1000 m2 alanım var. Kiracıyla uğraşmaktan bıktım. istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum .Ama bu işin kar marjını merak ediyorum.finansmanla ilgili sıkıntım yok. benim için önemli olan bu işin karı nedir.kültür mantarını araştırdım pek fazla karı yok ve riski çok ve komposto da çok hilelelrin olduğunu biliyorum bundan dolayı istiridye mantarı yetiştiriciliğine yöneldim siz kompostunuza garanti veriyomousunuz teşekkür ederim şimdiden

 116. ismail erbasaran's Gravatar ismail erbasaran
  Haziran 24, 2012    

  iyi günler 300m2 sera iskeletini yaptım
  size sorularım şunlar

  3500 Yalıtımlı 100 m2 Çadır ::: sizden alacağım
  1000 Beton:: kendim yapabilirim
  5000 Ranza :: sadece teknik resim gönderseniz kendim yapabilirim
  1000 Fan::nasıl bi fan arkadaşımda var eğer olursa onunki kullanabilirim
  850 Petek: kalifer peteği?
  2000 Elektrik Su Fıskiye Tesisatı :: teknik resim olarak göndermeniz uygunmudur elimde mevcut
  2000 Klima: var
  12000 Kompost : sizden alacağım
  lütfen bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

 117. Haziran 24, 2012    

  selamlar .bursa da bu işi yapmak isteyenler için 2 dönüm arsam var.ortaklık tekliflerini değerlendirebilirim .

 118. murat ural's Gravatar murat ural
  Haziran 25, 2012    

  merhaba sayın adminim ben çorumda İstiridye mantarı (kavak mantarı) yetiştirciliği yapmak istiyorum devlet desteği ile işimi kurabilirmiyim acaba bir bilginiz varmıdır. yardımcı olursanız sevinirim

  • İbrahim's Gravatar İbrahim
   Mart 9, 2013    

   murat bey tesis kurdunuz mu, ben de düşünüyorum…

 119. zafer seven's Gravatar zafer seven
  Haziran 26, 2012    

  100 metre depo ve yüz metrekare depo üstü dükkanım var..hangi tür mantar yetiştirebilirim..

 120. SEDAT's Gravatar SEDAT
  Haziran 27, 2012    

  Merhaba
  Bende bu işi yapmak istiyorum yaklaşık 50 m2 bir alanda net maliyetlerim ne olur bununla ilgili devlet desteği varmıdır bilgi verebilirmisiniz.

 121. hakan's Gravatar hakan
  Haziran 28, 2012    

  merhaba mantar ile ilgili bilgi istemiştim dönülmedi bana …

 122. RASİM ÖZBEK's Gravatar RASİM ÖZBEK
  Haziran 30, 2012    

  merhaba ordu fatsa da 28 m badrumda istiridye mantarı üretimi yapmak istiyoruz.bize bu konuda yardımcı olursanız ve üretimin ve satışın yasal durumları hakkında bilgi verilseniz menmun oluruz.iyi günler.

 123. ibrahim's Gravatar ibrahim
  Temmuz 4, 2012    

  Merhaba ben bu mantar yetiştiriciliğine yeni merak sarıyorum araştırıyorum ama bunu yapmak yetiştirmek belli bir zaman içerisinde kolaylaşacaktır ama pazarlama konusunda sıkıntılar yaşanacaktır.Bunu nasıl veya ne konuda çözmem gerektiği hususunda yardımcı olursanız sevinirim

 124. MURAT's Gravatar MURAT
  Temmuz 6, 2012    

  merhaba;
  sılıvrıde mantarhane kurmak ve kompost almak ıstıyorum, bu ışe yenı başlayacağım ve araştırma safhasındayım
  desteğinizi rıca ederım

 125. sami kaymakçı's Gravatar sami kaymakçı
  Temmuz 8, 2012    

  kocaelinde 70m2 karanlık oda 50m2 dükkanda bu işi tam profesyonel anlamda yapmak istiyorum bilgilendırmenızı beklıycem saygılarla

 126. Bayram ÇINAR's Gravatar Bayram ÇINAR
  Temmuz 8, 2012    

  slm
  sizlere telefon veya nasıl ulaşırım e-posta ile iletişim bilgilerinizi iletirseniz sağlıklı bir şekilde temas kurabilirim nerede ve nasıl ne şekilde sizlerden faydalanabiliriz veya hizmet alabiliriz
  saygılarımla

 127. Halil İce's Gravatar Halil İce
  Temmuz 9, 2012    

  Bana Tüm mantar çeşitleri hakkında ve maliyet satış ve nerelere satış yapabilecegim hakkında mailime dönüş yapabilirmisiniz?
  mantar işine girmek istiyorumda ?

 128. vural's Gravatar vural
  Temmuz 10, 2012    

  Merhaba mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum.bu süreç nasıl işler kurulum için neler gerekli?nereden başlamalıyım?işin karlılığı nedir?nerelerde satabilirim bu konuyla ilgili bilgi vermenizi rica ediyorum.

  • zekai tuncer's Gravatar zekai tuncer
   Temmuz 23, 2012    

   sevgili kardeşim
   bu istridye mantarıyla ilgili kompostcuların doldurusuna hemen gelmeyin. yok cok kolay işmiş 10 liralık yatırıma 2 lira kar varmış mantar hastalık kapmazmış . bunların hepsi palavra.
   bir kere adam akıllı bir cadır kurmak gerekir ve bu cadır 20000 tl den asagı kurulmaz. 10000 e de kurarsın bütün mantarını da cöpe atarsın.
   öyle 100 m2 ye 15 ton kompost koyacaksın falan bunlarda yalan. 8-9 ton dan fazla koyamazsın. saglıklı olan budur.
   hadi paran var yatırımını yaptın. işin fizibiletisi şöyle,
   bir cadır ayda 500 tl elektrik 250 tl de su tüketir. 3 cadıra bir eleman bakar elemanın maliyeti de aylık 1500 tl den cadır basına 500 tl yapar. kompostun 10 % u sarma yapmaz , yani kompost maliyetin 10% fazla olacaktır. ayrıca yılda 2 ay kesinlikle üretim yapamazsın yani maliyetlerini 10 ay üzerinden yapacaksın. işi biten komposttan kurtulma maliyetin de yaklasık ayda 250 tl yi bulur. tarım arazisi kiraladın, ayda 250 tl de ona koy. saga sola malını satmak için kosturacaksın, mazot yakacaksın, ayda 250 de ona koy iyi niyetle. özetle arkadaşım bir adet cadırın sana aylık genel gideri 2000 tl nin altına düşmez. 3 aylık period da , deki 10 ton kompost koydun alacagın mantar en iyi sartlarla 2ton civarındadır. bunu da 5 tl den sattın. 10000 tl gelir elde ettin 3 ayda. 6000 tl de masraf yaptın. kaldı 4000 tl kar. 4000/3 ayda1333 tl yapar. 10 ay yaptın üretim 13330 tl kazanırsın yılda bir cadırdan. 3 cadır kurudn diyelim yılda yapar 40000 tl. hiç bir aksilik cıkmazsa. 1,5 yıldan önce yatırımın geri alamazsın. öyle 3 ay falan hikaye. bu anlattığım , hersey mükemmel giderse, mantar bu , bir hastalık kapar bisey olur mutlaka bir problem olacaktır, öyle mükemmel bir üretimi saglamak kolay değil. illa ki çöpe atacagın hasatın olacaktır. ona da koy abicim yılda 15000 tl. kalır sana 25000 tl para yılda. yani , 2 sene de paranı amorti edersin. asırı emek isteyen bir iş bunu da unutma. öyle mantarını alma garantisi veren kompostculara da inanma sana maksimum 4 tl öderler. bu hesabı 4 tl üzerinden yap sana hiçbirsey kalmaz.
   soğuk hava deposunu da unutma , hasat zamanı ne yapacaksın, cıkan malı her gün hale mi yetiştireceksin. araba da lazım. başlangıc maliyetlerini yaparken hep bunları düşün.

   • Bimal's Gravatar Bimal
    Eylül 18, 2012    

    Zekai Bey bu yararli ve durust aciklamalariniz icin bir okuyucu olarak tesekkur ederim .Merak ettigim siz halen fiili olarak bu isi yapiyormusunuz .Ayrica teknik bilgi olarak sizden yardim alma imkanim olurmu .Ben Malezyada yasiyorumve mantar talebi var ve burda iklim sabit gunduzleri 32-35 geceleri-22 -28 derece arasinda burda kucuk bir yatirimla baslanabilirmi neler gerekli .vakit ayirip email atarsaniz sevinirim .
    Islerinizde basarilar ,saglicakla kalin .
    Bimal

 129. sercan's Gravatar sercan
  Temmuz 13, 2012    

  selamlar ben de ıstırıdye mantarı yetistırmek ıstıyorum yeterınce depo ve yerım var tıcarete dokebılır mıyım yardımcı olur musunuz ve satısları nereye yapıyoruz elımızde patlarmı kalıtelı mantarlar tsk. sercan892008@hotmail.com

 130. nilufer's Gravatar nilufer
  Temmuz 16, 2012    

  ben de kültür mantarı yetiştirmek istiyorum.Bahsettiğiniz alan için kaç insan gerekir toplam maliyeti ne olur.Kobiler bu işe kredi sağlarmı pazarlama nasıl yapılır birde uygun yeri nasıl bulabiliriz.Bilgi verirmisiniz.Teşekkürler.

 131. Nezahat's Gravatar Nezahat
  Temmuz 17, 2012    

  Merhaba;

  Ben Gaziantep’te istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum.Sizce iklim uygun mu? Konu ile ilgili tecrübem yok. Lütfen ayrıntılı detaylarını benimle paylaşır mısınız?

 132. Halim's Gravatar Halim
  Temmuz 18, 2012    

  Merhabalar ben besicilikle uğraşıyorum ahirimizda hayvan sayisi azaldı. Ahirimizda boşalan bölgelerde mantar yetişmek istiyoruz ancak bu konuda bilgi eksikliği yasıyoruz.
  Ahırımız Ankara çubukta bulunuyor.
  Maliyetler
  Satis dağıtım pazarlama faaliyetleri

  Bilgi verebilirseniz sevinirim
  Saygılarımla

 133. mustafa's Gravatar mustafa
  Temmuz 19, 2012    

  Merhaba mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum.bu süreç nasıl işler kurulum için neler gerekli?nereden başlamalıyım?işin karlılığı nedir?nerelerde satabilirim,mantarın raf ömrü nekadar kurulum ve işletme maliyeti nekadar günlük mantar yetiştirmede harcayacagım zaman ek iş olarak baka bilirmiyim bu konularla ilgili detaylı bilgi vermenizi rica ediyorum.

 134. özgür's Gravatar özgür
  Temmuz 20, 2012    

  merhabalar istiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili bilgi aktarabilirmisiniz. toprağının (kompost’ un) nasıl olması ve içerisinde neler olması gerektiğinden tutunda tohumu nerdeden hangi maliyetle bulabileceğime kadar bilgi mail i atarsanız çok sevinirim. yetiştirmeyi düşümndüğüm il Zonguldak tır. saygılar.

 135. barış avcı's Gravatar barış avcı
  Temmuz 24, 2012    

  merhabalar denizlide büyük çaplı bi istiridye mantarı işletmesi kurmak istiyorum beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. ve umarım bunların sonucunda karşılıklı alışverişde yapmış oluruz.

 136. Halil İce's Gravatar Halil İce
  Temmuz 28, 2012    

  Merhabalar bende bu işi yapmak istiyorum fakat bazı sorularımvar bu mantarı kime satacagız ve nasıl yapacagız bilgi gönderirmisiniz?

 137. ersoy's Gravatar ersoy
  Temmuz 28, 2012    

  merhabalar ben tekirdağdan yazıyorum bu istiridye mantarı ile ilgili geniş bilgi alabilirmiyiz mail olarak. depoda kapalı alanda mı yetiştiriliyor? yetiştirdikden sonra pazlamayı nasıl yapacağız? ilk ekimi yaptıktan sonra masulü ne kadar sürede alıyoruz? bu işi yapmak için hangi evrakları nereden almamız gerekiyor? vs. vs. şimdiden alakanız için teşekkür ediyorum..

 138. mehmet hilmi's Gravatar mehmet hilmi
  Temmuz 29, 2012    

  slm. ben antalya da bu işi ticari olarak yapmak istiyorum. bu konu hakkında detaylı bilgi ve materyal fiyatlarını e-mail atabilir misiniz? özellikle öğrenmek istediğim hususlardan bazıları;
  1- Antalya nın bu işe uygunluğu.
  2- 100 m2 için kompost ihtiyacı nakiye maliyeti ve kompostun güncel fiyatı.
  3- Ayrıca bu işe tamamen yabancı olduğum için ne kadar emek ve mesai harcamam gerekmektedir?
  4- Bir yorumda mahsülü sizin alabileceğinizi yazmışsınız, kilosunu ne kadardan alıyorsunuz?
  5- Yukarıdaki fizibiliteye ek olarak elektrik, su vb. diğer sabit giderler nelerdir ve 100 m2 için tahmini aylık ne kadar tutmaktadır.
  vb. gibi bu iş hakkında hiç bilgisi olmayan biri olarak bilgilenmek için gerekli olan bütün bilgileri rica etmekteyim. şimdiden teşekkür edrim.

 139. mahmut terece's Gravatar mahmut terece
  Temmuz 30, 2012    

  selam,balıkesirde yaıyorum.istiridye mantarı ile ilgileniyorum.200m2 kapalı alanım var.bunu degerlendirmek istiyorum,tesis için maliyet ne olur.ne kadar ürün alırım?bu mantar türünün pazarı nedir nereler satılır?bilğilendirirseniz sevinirim,iyi çalışmalar

 140. harun's Gravatar harun
  Temmuz 31, 2012    

  pardon bir de yetiştirmeyle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirmiyim eğer size de uygunsa teşekkürler…

 141. ergn's Gravatar ergn
  Ağustos 2, 2012    

  merabalar bende herkes gibi istiridye mantarını yetiştirmek istiyorum.sitenizde anahtar teslim mantarhane kuruyoruz yazısını gördüm.acaba kurarken taksitlendirme yapıyormusunuz? şimdiden teşekkürler

 142. Doğukan KAZAN's Gravatar Doğukan KAZAN
  Ağustos 2, 2012    

  Selamın aleyküm ..
  Öncelikle hayırlı işler, bol kazançlar..
  ben bu işi araştırıyorum ve bu işe yön vermeye çalışan siteleri takip ediyorum ..
  sonuç olarak şöyle bir durum çıkıyor .. bu işi herkes yapabilir ve ticari duruma gelebilir .. iş yorucu değil ve hazır kompostlarla çalışırsak en önemli unsuru da halletmiş oluyoruz … önemli olanın iklimlendirme ve aldığımız kompostların ne kadar kaliteli olduğuyla eş değer bir ürün alımımız var .. peki bu satmak istediğiniz kompostlara garanti veriyormusunuz ? söylediğiniz ve vaat ettiğiniz oranda ürüne ulaşamazsak suçu başka şeylere mi yükleyeceğiz yoksa arada bir sözleşme olacak mı ? Ayrıca hasat dönemiyle ilgilide hiçbir bilgiye ulaşamıyorum .. çoğu üstü kapalı anlatılmış gibi duruyor.. sonuçta verdiğiniz değerlere göre 5 tonluk hasadı bir günde yapamıyoruz .. ya ürünü parça parça satmak zorundayız ?.. yada toplu satışı nasıl yapabiliriz , mantarın hasada başlamasıyla toplanan mantarları nerede muhafaza etmeliyiz .. ürettiğimiz mantarı almak için bir sözleşme gerçekleşiyor mu ? bunların muaallakta kaldığını düşünüyorum ve bu düşünceleri kafamdan silmek için sizin tecrübenizi istiyorum .. sorularımı cevaplandırırsanız çok teşekkür ederim .. SAYGILARIMLA..

 143. mehmet's Gravatar mehmet
  Ağustos 6, 2012    

  merhaba iyi çalışmalar kendime ait arazimde depolarım var ve burda mantar üretimi yapmak istiyorum ileriye dönük işlerimibüyütmek için yerim müsait bana yardımcı olursanız sevinirim.

 144. aydın's Gravatar aydın
  Ağustos 6, 2012    

  ticari olarak istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum bunun için öncelikle edinmem gereken bilgilere sahip olup yatırım için bir plan oluşturmak istiyorum.başarılı bir üretim sonucunda ürün pazarlama konusunda bir prpblem yaşarmıyım .keşanda yaşıyorum.kendi iş yerimi kurmam konusunda öncelikle fikir ve ilk adımı atma konusunda yardımlarınızı rica ediyorum .ilginiz için şimdiden teşekkürler…

 145. MEHMET KESKİN's Gravatar MEHMET KESKİN
  Ağustos 6, 2012    

  -Kayseri’de yaşıyorum.İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile kültür mantarı yatiştiriciliği arasındaki zorluk bakımında fark nedir?
  -Maliyetler aynı mıdır?işletme kurulum-günlük üretim maliyetleri?
  -Bu mantarların ton maliyetleri nedir?
  -Kayseride kompost kaliteliolarak nerden alınır?

 146. meral kudat's Gravatar meral kudat
  Ağustos 8, 2012    

  merhaba bende mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum kurulum için yardımcı olurmusunuz. saygılarımla….

 147. ilker's Gravatar ilker
  Ağustos 9, 2012    

  istanbulda 100 metrekarelik bir dükkanda istiridye mantarı yetıstırmek ıstıyorum herseyı arastırdım fakat ıstanbulun ıcıne tarım bakanlıgı onay vermıyormus. sadece vergı mukellefı olarak o dukkanda bu gıbı gıda uretımıne gırebılırmıyız yoksa en ufak bır şikayette basımıza sorun cıkarda ıs yerımız kapatılabılırmı?

 148. uğur's Gravatar uğur
  Ağustos 9, 2012    

  yetiştiricilik için detaylı bilgi alabilirmiyimm

 149. Ağustos 12, 2012    

  800 m2 ankarada kapalı alanımız var ıstırıtye mantarı uretmek ıstıyorum gunluk kac kg mantar alabılırım bu alanda ıscı calıstırmam gerekıyomu mantara hastalık nasıl gırıyo gırdıgı zamn butun mantarlarla telef mı oluyor…. ayrıntılı bılgı ve bana 800 m2 yı komple kaca kurarsınız. dedıgım yer tavuk cıflıgını mantara donusturecegım tesekkur ederım.

 150. ŞERİF AHMET TOSUN's Gravatar ŞERİF AHMET TOSUN
  Ağustos 14, 2012    

  iyi çalışmalar manisa merkezde kendi arazim içinde 100 m2 alanda istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum tesis kurulumu ve yetiştirme için danışmanlık hizmeti alabilirmiyim?
  bu işi ciddi olarak düşünüyorum. İlgilenirseniz sevinirim iyi çalışmalar dilerim.

 151. Sercan Buruk's Gravatar Sercan Buruk
  Ağustos 14, 2012    

  Sayın Admin,

  Ben Aydın Nazilli de oturuyorum. evimin bahçesinde 60-70 metrekare kapalı ahırım var. Mevcut depoyu (ahır) istiridye mantarı yetiştirebilecek şekilde dizayn etmek istesem demirbaş maliyetlerim ne olur? Ne kadar sürede, kaç ton mal yetiştirebilirim. bu işe amatörce başlayıp geliştirmek istiyorum. sizler nasıl bir teknik destek verebilirsiniz?

  selamlar.

 152. aytaç's Gravatar aytaç
  Ağustos 15, 2012    

  ben mantar yetiştirilicigi yapmak istiyorum beni bilgilendiri ve yol gösteriirmisiniz

 153. şerif's Gravatar şerif
  Ağustos 16, 2012    

  iyi çalışmalar daha önce göndermiş olduğum maile henüz cevap gelmedi ilgilenirseniz sevinirim

 154. Ağustos 16, 2012    

  Merhaba
  Ben de istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum.Evimin altında 100 mt yi aşkın 5 mt.yüksekliğinde dükkanda var.Gerekirse yan dükkanı da kiralarım 200m2 ye çıkabilirim.Bu işi yapmayı istiyorum.Bursa da istiridye mantarı üreten var mı?Üreten varsa yerini görmeme izin verirse biraz bana bilgi verebilecekse lütfen bana ulaşsın.0537 885 69 95
  Fahri

 155. Okan Sezer's Gravatar Okan Sezer
  Ağustos 16, 2012    

  Merhaba,
  Bu mantarı üretmek ve pazarlamak bana oldukça mantıklı geliyor.
  Sorularıma gelince ;
  1. Ticari olarak yer kiralayıp eleman çalıştırarak rantabl bir iş olabilir mi yoksa sadece kişisel olarak mı para kazandırır ?
  2. Satış aşamasında paketleme vs. ihtiyaçlar olacak mı ve nakliye esnasında ürünün bozulma detayı nedir ?
  3. Her mevsim üretilebilir – satılabilir midir ?
  Daha çok soru var aklımda .Aklıma gelmeyen konularla ilgili kapsamlı bir mail atarsanız sevinirim. Ayrıca iletişim bilgilerimi de verebilirim.
  İlginiz için teşekkürler,
  iyi çalışmalar.

 156. ali demir's Gravatar ali demir
  Ağustos 19, 2012    

  slm öncelikle başarılarınızın devamını dilerim benim 100m2 bodrum alanım mevcut bu işi ticari anlamda yapmak istiyorum ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz malıyeti ne olur tohumunu vs yetiştirmek için tüm ekipmanı nasıl kurabilirim malı siz alıyormusunuz ne kadara alıyorsunuz samsundayım alıyorsanızda bizmi size ulaştırıyoruz malı tüm ayrıntılarla ilgili bilgi verirmisiniz öncelikle hobi tarzında başarabilecekmiyim diye denemek istiyorum ilginiz için şimdiden çok tşk ederim

 157. volkan akboğa's Gravatar volkan akboğa
  Ağustos 20, 2012    

  ankarada bu ısle ugrasmak ıstıyorum once kucukten baslayıp yanı kucukten kastım 100 m2 lık bır alanda baslamayı dusunuyorum bıraz bılgı aldım ıstırıdye mantarı hakkında her turlu satıs garantısının oldugunu bılıyorum kompost alımı ıcın sıze basvura bılırım bıraz fıyat bılgısı ve ınce ayrıntılarını email yolauyla gonderırsenız sevınırım

 158. melek's Gravatar melek
  Ağustos 21, 2012    

  biz 3 arkadaş bu işi yapmak istiyoruz kurs veriyomusunuz tesis kurmasakda evimizin bodrumunda deneme kitiyle yapsak bodrum 100 m2 çokmu pahalıya gelir karımız ne kadar olr verdiğimiz deneme kitini karşılayıp kara geçermiyiz yardımlarınız bekliyoruz saygılar

 159. MİKAİL EKİNCİ's Gravatar MİKAİL EKİNCİ
  Ağustos 25, 2012    

  İYİ GÜNLER NEVŞEHİR’DE DOĞAL DEPOLARDA İSTİRİDYE MANTARI YETİŞTİRMEK İSTİYORUM BU KONUDA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM DOĞAL DEPOLAR MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN BU DEĞERLENDİRMEK LAZIM YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

  CEP:0532 307 11 12

 160. merve kaygusuz's Gravatar merve kaygusuz
  Ağustos 28, 2012    

  Merhaba ben daha yenı yenı araştırmalara başladım istiridye mantarı üetmek istiyorum betonarme 2 kattan olusan toplamında 450 m2 lık yerım var yardımcı olurmusunuz şuan çalışmıyorum ve gelır elde etmek ıstıyorum … İstanbuldan selamlar…

 161. emrah's Gravatar emrah
  Ağustos 31, 2012    

  Merhaba,
  100 m2 bir garajım var traktör vs için tekirdağda yaşıorum ve mantar üretimimi bu garajda yapmak istiyorum.10 ton kompost ile işe başlamak istiyorum fakat benim çekincem şudur bulunduğum yer kışları oldukça soğuk geçirmekte bu sebepten klima kullandığımızı varsayarsak elektrik masrafı ne kadar olur? ayrıca aldığımız klimalar trakya soğuğunda çalışmama ihtimali varmı? birde elektrik kesintisi için alınacak önlemlerimiz jeneratör olacağından maliyeti ne kadar attıracaktır? birde müşteri konusunda herkesin bir çekincesi var.bir firmanın müşteri temsilcisiyim ve satış konusundaki tecrübelerimle bu ürünü aracısız satabileceğimi düşünüyorum bu bana satışta ne kadar kar sağlar toptancılara satmak arasında ne kadar fark olur? eğer kendi çabalarımla satamazsam garanti diebileceğimiz bir alıcı varmıdır? son olarak yapacağımız yatırımdaki risk nerededir?ilginiz için teşekkürler iyi çalışmalar.
  saygılarımla

 162. mehmet ali's Gravatar mehmet ali
  Eylül 2, 2012    

  merhaba iyi calışmlar ben konyada yaşıyorum kültür mantar ı üretmek istiyorum 20 metre kare bi cardagım var bana bunun maliyeti ve tohumu nasıl alacagımı bu 20 metre karenin bana nekadar bi masrafı ve kazan cı miktarı hakkında bilgi vere bilirmisiniz acaba başladıktan sonra büyültmeyi düşünüyorum şimdiden teşekkür ediyorum

 163. rıdvan's Gravatar rıdvan
  Eylül 5, 2012    

  merhaba ben karabük te oturuyorum. bu iş hakkın da detaylı bilgi almak istiyorum (tesis kurma, hammadde, üretim, pazarlama). konu ile ilgili mail atarsanız sevinirim.

 164. ali göçmen's Gravatar ali göçmen
  Eylül 7, 2012    

  merhaba ben mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum elimde 200 m2 yerim var sizce hangi tür mantar yetiştirmeliyim? teşekkürler

 165. ibrahim çoban's Gravatar ibrahim çoban
  Eylül 11, 2012    

  selam ben mula ünivesitesi MANTARCILIK poğramından mezunum adanalıyım adanalı mantar yetiştiricilerinin yanında çalışmak istiyorum gerekli teknik bilgiye sahibim çalışırken hem pratik olarak kendimi geliştirmek hemde para kazanmak isyorum .0543 330 98 50

 166. mert's Gravatar mert
  Eylül 11, 2012    

  herkes gibi mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorujm ve bilginize baş vurmak istedim bize yardımcı olabilecek bir firma var mı ,??

 167. Zeynel's Gravatar Zeynel
  Eylül 11, 2012    

  slm. istiridye mantarını serada yetiştirmek mümkübmüdür acaba?

 168. Zeynel's Gravatar Zeynel
  Eylül 11, 2012    

  Slm. Ben Diyarbakırda yaşıyorum ve istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Bunu ticari amaçla ve 500 -600 metrekarelik bir alanda yapmayı düşünüyorum. Bunun için öncelikle edinmem gereken bilgilere sahip olup bir plan dahilinde işe başlamak istiyorum. Bu nedenle;
  *Mantarın yetişitirileceği yeri özellikleri ne olmalı,
  *Serada mantar yetiştirilebilinirmi,
  *500-600 metrekarelik alan için gerekli olan malzemeler nelerdir,
  *Kompostun maliyeti nedir,
  *Komposttan kaç kez ürün alınabilir,
  *Pazarı nasıl bulabilirim,
  *Üreyeceğim mantarı hangi fiyattan satabilirim,

  Bu konularda yardımlarınızı rica ediyorum.
  Teşekkürler….

  • Kasım 17, 2012    

   gerekli bilgi için iletişime geçebilirsiniz 05524106060

 169. cenk's Gravatar cenk
  Eylül 12, 2012    

  verdiğiniz verilir çok güzel. fakat 90 gün sonra demişsiniz. peki o 90 günde ne gibi masraflar karşımıza çıkıcak bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 170. Kazım's Gravatar Kazım
  Eylül 14, 2012    

  Merhaba iyi günler istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum Kütahya’da 50 m2 lik 2 depom var sürekli destek ve bilgi akışını sağlaya bilirmisiniz birde ürettiğim ürünleri alma durumunuz nedir.

 171. ALTAN AKGÜL's Gravatar ALTAN AKGÜL
  Eylül 17, 2012    

  Merhaba
  Mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum konu ile detaylı bilgi alabilirmiyim
  saygılarımla

 172. Erdem's Gravatar Erdem
  Eylül 21, 2012    

  Pazara sunulabilecek ve yeterli kar marjı olan mantar üretimi hakkında bilgi almak istiyorum. İyi çalışmalar,

 173. samet çebi's Gravatar samet çebi
  Eylül 22, 2012    

  merhaba ben samet çebi kültür mantar yetiştiriciliği veya istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmayı planlıyorum ilk etapta 50m2 alan 2 oda toplamda 100m2 alanda başlayarak yetiştiricilik yapmak istiyorum. benim için en iyi şekilde olacak şekilde mantarhane masrafları ve pazarlaması hakkında bilgi verirseniz sevinirim. biraz acil kolay gelsin…
  saygılarımla iyi günler kolay gelsin…

 174. emre ibrim's Gravatar emre ibrim
  Eylül 25, 2012    

  meraba ben üniversite ögrencsiyim ev arkdaşm ziraat okuyo ve birikimimizi degerlendirmeye karar verdk istrdye mantaro yetiştirerek yalnız 50 metre kare bi yer için maliyet ögrenebilir miyim bodrum katı yada bi depo kiralamak istiyoruz uygun şartlar nasıl olmalı çevreye herhangi bir rahatsızlık verir mi koku gibi ve bunun için bi kayıt falan yaptırmamız gerekıyo mu sonuçta vergisini öddeemeden üretim ve satış yapmış olucaz cezası var mıdır

 175. Bayram Hacı Kardaş's Gravatar Bayram Hacı Kardaş
  Eylül 26, 2012    

  Deneme ekimi yapabilmek için istiridye mantar miselini nasıl temin edebilirim?

 176. havvanur's Gravatar havvanur
  Eylül 30, 2012    

  merhaba Ordu nun ünye ilçesinde yaşıyroum mantar üretimi yapmak istiyorum ilk deneme sonra başarılı olursamm tıcari bana yardımcı olursanız çok memnun olurum

  • Tuncay Yılmaz's Gravatar Tuncay Yılmaz
   Ekim 2, 2012    

   slm

   hobi amaçlı denemek istiyorum bunun için 5kg paketler varmış apartmanın altında geniş bir sığınak var boş kullanılmıyor daha sonra orda tam anlamıyla değerlendirmek istiyorum araştırdığım kadarıyla çok zor bir uğraş değil ama detaylı bir kurs veya iyi bir anlatıma ihtiyacım var sorun ankaradayım burda iletişime geçmek isterim saygılarımla

 177. can's Gravatar can
  Ekim 1, 2012    

  istiridye mantarı yetiştirmek için alt yapı maliyetini anladım.
  üretilen mantarlar nasıl pazarlanıyor? alıcı kim?
  pazar durumu mevsimlere göre değişiyor mu?
  fiyatı yıl boyunca nasıl seyrediyor?
  bu sorularıma cevap verirseniz memnun olurum.
  iyi çalışmalar..

 178. mine's Gravatar mine
  Ekim 2, 2012    

  Tasdelendeki yerinizi ziyaret etmek ve mumkunse yuz yuze gorusmek isterim. Ziraat muhendisiyim. Iletisim bilgilerinizi alabilirmiyim. Iyi calismalar.

 179. yavuz's Gravatar yavuz
  Ekim 2, 2012    

  Merhabalar.Ben ve bir arkadaşım Biyoloji mezunuyuz.Bu işi Rizede yapacağız uygunmudur acaba rize iklimi bu iş için? ayrıca kompost üretimi içinde aklımızda bir proje var.Düşüncelerinizi öğrenmek isteriz.
  iletişim için 506 831 30 79

 180. Mecit CAN's Gravatar Mecit CAN
  Ekim 3, 2012    

  Samsun Çarşamba’da Hobi olarak Kayın Mantarı ( İstiridye ) yetiştiriciliğine başlamak istiyorum.Açık havada deneme yapanlar var ama ne derece verim alınabiliyor bilmiyorum.Kompost kullanmadan serada ağaç mantarı yetiştirmek daha akıllıca geliyor.Ama net bilgim yok tabii.Aydınlatırsanız sevinirim.Bir de gün içerisinde ne kadar zaman ayırmak gerekiyor.Bilgilendiriseniz sevinirim.

 181. Erol GULER's Gravatar Erol GULER
  Ekim 3, 2012    

  Merhabalar
  Kocaeli/İzmit’ten yazıyorum. Sektör hakkında hiçbir bilgi ve tecrübeye sahip değilim. İzmit’te yapılabilirliği ve sektör hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
  Birde bu sektörün içinde olmanız sebebi ile agaricus brasiliensis ve bu türün yetiştirilmesi hakkında bilgileriniz var ise beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.
  Teşekkürler

 182. Osman's Gravatar Osman
  Ekim 6, 2012    

  Merhaba bu konuyla ilgilenmekteyim. Detaylı bilgi için yardımlarınıza ihtiyacım var. Şu an Türkiye’de ki üretimin yaygınlık durumu hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca Deneme kiti ni nasıl temin edebiliriz?
  Teşekkürler

 183. erdoğan's Gravatar erdoğan
  Ekim 9, 2012    

  bu mantar işi ile ilgi daha önce hiçbir bilgim yoktu sitenizde biraz incelemeden sonra emeğin karşılığını veren bir iş olduğunu düşünüyorum bana bu işi yapabilmem için ( istiridye ) mantarının yetişme koşulları ile ilgi bir döküman mail atabilirseniz çok sevinirim bu işe minimum bir üretimle başlayarak geliştirmek istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

 184. izzettin's Gravatar izzettin
  Ekim 11, 2012    

  iyiy günler ben 2 ton kompost il başladım ve ilk hasat çok iyi şimdi ikinci hasattayım ve mantarlar sararmış ve tam çıkmadan kuruyor bunun nedeni ne olabilir

  not:oda sıcaklığı 20 ile 17 derece arasında

 185. hasan topuz's Gravatar hasan topuz
  Ekim 12, 2012    

  slm benim yalovada 1200m2 soğuk hava depom var 150m2 6metre yükseklikte odalarda istiritye mantarı yetiştirmek istiyorum anlayan ortak arıyorum

 186. ümit kuzucu's Gravatar ümit kuzucu
  Ekim 13, 2012    

  bursada bu ışı yapan veya yapmak ısteyen arkadaşlarla fıkır alışverışınde bulunalım 05325997283

 187. ERCÜMENT TARLAN's Gravatar ERCÜMENT TARLAN
  Ekim 14, 2012    

  merhaba bu hazır kompost torbalarıdan aldıktan sonraki aşamalar nelerdir. bir torba kompost kaç paradır ve kac kg ürün alabiliriz. bu konuda bilgi vermenizi rica ederim.

  saygılar

 188. mert.'s Gravatar mert.
  Ekim 21, 2012    

  istirıdye mantarı yetiştrmek içın en uygun il veya yöre neresidir? Ve bu ısletmeyi kurabilmeyle ilgili Hukuksal gereksınimler nelerdir? Yardımcı olurmusunuz?

 189. onur's Gravatar onur
  Ekim 21, 2012    

  merhaba ben bitlisten mesaj atıyorum burda istiridye mantarı uretıler bilirmi? kiş sartlari ağir gecer ama yaz aylarıdı ona gore serın olur dığer ıllere gore (diyarbakır van) 1.250 m2 arsam var bana100 m2 lik maliyet çıkarırmısınız. birde tarim teşfiği varmi veya hibesi teşekkurlerr

 190. H.Guler's Gravatar H.Guler
  Ekim 25, 2012    

  Arkadaşlar öncelikle bulunduğunuz bölgede Dürüst bir kompostcu bulun o sizi yönlendirecektir bir çok konuda.

 191. Tuncay ÜSKÜDARLI's Gravatar Tuncay ÜSKÜDARLI
  Kasım 5, 2012    

  150 m2 lik bir atolyeye sahibim.mantar yetiştiriliğinde ürünün sevki ve satışı nasıl olabilmekte.

 192. demet's Gravatar demet
  Kasım 6, 2012    

  Merhaba ,

  Yetiştricilik ile ilgili bilgi maili atabilir misiniz.

  Teşekkürler.

 193. ali's Gravatar ali
  Kasım 7, 2012    

  selam. gaziantepte mantar üretimi ile ilgili büyük bir tesis kurmak istiyorum. kültür mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. tesis projeli ve planlı olcak. bu konuda bir yrdımınız olabilirmi acaba. teşekkürler……

 194. fedai's Gravatar fedai
  Kasım 9, 2012    

  mrb bende aparmanın bodrum katında istiridye mantarı üretmeyi düşünüyorum bu işi ek iş olarak yapmayı düşünüyorum tavisyeniz nedir önce hobi olarak denemeliyim ve bana maliyeti ne olur mailime bilgi gönderirseniz sevinirim ii çalışmaar not bodrum yaklaşık 100 m2

 195. mehmet karaerkek's Gravatar mehmet karaerkek
  Kasım 10, 2012    

  merhaba iyi günler iyi çalışmalar.arkadaşlar kendime ait.arazimde depom var.ve burada istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum.izmir.ödemişte oturuyorum yerim ve arazim bu iş için uygun ayrıca ileriye dönük işlerimi büyütmek paketleme .vs yapmak istiyorum.fakat bu işe yabancı olduğum için ciidi bir firma ile görüşmek istiyorum.saygılar.

 196. ahmet kalkışım's Gravatar ahmet kalkışım
  Kasım 10, 2012    

  istiridye mantara yetiştirilmesi hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. ortamı Trabzon’da oluşturmayı düşünüyorum

 197. ümit's Gravatar ümit
  Kasım 11, 2012    

  slm bende istiriye kompost ve tohum arıyorum yardımcı olur musubuz 0537 654 04 38

 198. selami's Gravatar selami
  Kasım 12, 2012    

  selamlar ben Afyonda yaklaşık iki
  yıldır kültür mantarı üretümü yapmaktayım.
  istiridye mnatarı üretmek istiyorum ancak afyonda pazarı yok satış yapmakta şüpgedeyim.pazarlama imkanı nedir, nasıl pazarlayabilirim.

 199. abdulaziz aslan's Gravatar abdulaziz aslan
  Kasım 13, 2012    

  ben malatyada ikamet etmekteyim istiridye mantarı için 500-600 mkare arası bir mantarhane yapmak istiyorum acaba maliyeti ve mantar yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi istiyorum.Yardım ederseniz sevinirim iyi çalışmalar

 200. mustafa's Gravatar mustafa
  Kasım 13, 2012    

  merhaba ,
  ticari olarak mantar yetiştiriciliğine başlamak istiyorum şartları nelerdir istanbulda olduğumuz için sera olarak değilde depo veya atölye benzeri yerlerde yetiştirmemiz mümkünmüdür.

 201. metin's Gravatar metin
  Kasım 14, 2012    

  bukonuda nerden yerdım alabilirim

 202. NECLA TANGUT's Gravatar NECLA TANGUT
  Kasım 17, 2012    

  Merhabalar Bursa ‘da 200 m2 bir alana sahibiz. Dediğiniz bütün kurallara uygun istiridye mantarı yetişdirdik diyelim. Bunları Bursa’dan yetiştirdiğimiz yerden satın alacakmısınız ? Ve üretimin bütün sürecinde bize destek verebilecekmisiniz. ?

 203. hasan's Gravatar hasan
  Kasım 20, 2012    

  ben ankarada yaşıyrm bu iş icn uygun bi yermi şuan evimin bi odasında yapmak istyrm sizde uygun olurmu ama bi iş icn 200m2 kare yerimiz var yardımcı olblrmsiz

 204. hakan saka's Gravatar hakan saka
  Kasım 20, 2012    

  Hagen mantar suan satilmak uzere istiridye mantari var almak isteyen iletime gecsin hhakansaka@hotmail.com

 205. alkan kutbay's Gravatar alkan kutbay
  Kasım 21, 2012    

  merhabalar.ben alkan 100m2 alana istiridiye mantarı için tesis kurmak istiyorum.yanlız aydın,nın dağlık bölgesinde yani yayla havası soğuk olmasından korkuyorum.sıkıntı yaşarmıyım

 206. EMRE's Gravatar EMRE
  Kasım 23, 2012    

  İyi Çalışmalar.

  Bnm 25m2 bir kapalı alanım var istiridye mantarı yetiştiricilği yapmak istiyorum bununla ilgili desteklerinizi bekliyorum.

  SYG

 207. mehmet's Gravatar mehmet
  Kasım 26, 2012    

  bu ışı yapıcam karırımı verdım sakarya hendekte naklıye ıle ve hergun mantarı sıze nasıl ulaştırcam odemelr nasıl olacak bana bılgı verırmısınız

 208. OĞUZHAN's Gravatar OĞUZHAN
  Kasım 26, 2012    

  şimdi biz bu işi dusunuyoruz bize yardımcı olurmusunz ilk edapta nasıl baslamalıyız ne kadar bir alanda falıyet gosterebılırız kompansı nasıl alırız fiyatlarını ogrenmek ıstıyoruz aldıgımız kompans kac gunde urun verır bıze bi malıyet hesaplarmısınız. 1 ton kompans dan ne kadar urun elde edebılırız 50m2 de ne kadar kompans koyabılırız normal klıma yeterlımıdır bize detaylı bi şekılde bilgi verirmisinz

 209. Ercan Gül's Gravatar Ercan Gül
  Kasım 26, 2012    

  Merhabalar öncelikle girişimci arkadaşların sorularını cevapsız bırakmadığınız için sizi tebrik ederim. Bende mantar yetiştirmek istiyorum 40 metre kare bir bahçem var birde 80 metre kare boş bir inşaat halinde dairem var bu iki seçenekten hangisinde istiridye mantarı yetiştirebilirim. bahçeye tam donanımlı bir çadır kurmak istesem ne kadar masrafım olur insaatta yetiştirmek istesem üretim aşamasına geçmek için ne kadar masrafım olur umarım sorularıma cvp verirsiniz mail adresime göndermenizi rica ederim.

 210. oğuz's Gravatar oğuz
  Kasım 27, 2012    

  slm arkadaslar ve admın bursa da yasamaktayım ve aynı zaman da ciftcilikle de ugrasıyorum oturdugumuz yer mahalle olana kadar hayvanlarımız vardı ama sımdı beledıye ızın vermıyor ve agırlar bos bunları degerlendırmek ıstıyorum ama kültür mantarı ile istiridye mantarı arasında kaldım hangısını yetirirsem bana daha yararlı olur bılgı verırsenız sevınırım sımdıden tskler herkese bol hasatlar başarılar

 211. ali's Gravatar ali
  Kasım 28, 2012    

  ANKARA gölbaşı nda bu işi yamak istiyorum pazarlama ve maliyet konularında Bilgi verirseniz sevinirim…

 212. fatih's Gravatar fatih
  Kasım 30, 2012    

  merharbalar ben istiridye mantarcılıgı merak sarmıs durumdayım eger bilgilendirirseniz ve irtibat nosu verirseniz cok sevirim

 213. vildan's Gravatar vildan
  Kasım 30, 2012    

  başka bir işle uğraşıyorum dükkanımın alt katında bu işi yapmak istiyorum. tüm sistem hazır fakat ruhsat konusunda problem yaşıyorum. başka iş yaparken üretim için ruhsat veremeyiz diyor belediye. ne yapılabilir? yada siz çözüm olarak ne öneririsiniz?

 214. hannan maasoglu's Gravatar hannan maasoglu
  Kasım 30, 2012    

  ben Adanada istridye mantarı yetiştirmek istiyorum,380 m2 bodrumumuz var ve izolasyon yok (sıva vs.)sadece beton ve tuğla tavan ise oldukça yüksek yaklaşık 5m uzun lafın kısası ben bu işe girmek istiyorum benim giderim ne olabilir? Adanada nerelere başvurabilirim bu iş için? yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekürler

 215. hannan maasoglu's Gravatar hannan maasoglu
  Kasım 30, 2012    

  ben Adanada istridye mantarı yetiştirmek istiyorum,380 m2 bodrumumuz var ve izolasyon yok (sıva vs.)sadece beton ve tuğla tavan ise oldukça yüksek yaklaşık 5m uzun lafın kısası ben bu işe girmek istiyorum benim giderim ne olabilir? Adanada nerelere başvurabilirim bu iş için? yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekürler…

 216. Leo...'s Gravatar Leo...
  Aralık 1, 2012    

  Kardeşim mantarcılık bölümü mezunu.İş arıyor bulamadı.Ben kendisine küçük bir mantarhane kurmak istiyorum.fakat nereye pazarlanır arazi şartları ne olmalıdır gibi bilgilerden mahrumum.Ayrıca komple tesisi kuruyormusunuz?ne kadar harcamalıyım?Arazimiz İzmir buca da…

 217. emre's Gravatar emre
  Aralık 1, 2012    

  istiridye mantarı üretmek istiyorum beni bu konu hakkında bilgilendirirmisiniz?

 218. serkan's Gravatar serkan
  Aralık 2, 2012    

  ben bursada tarımla uğraşan biriyim sebzeden çok zarar etim bu istiridye mantarı çok dikkatimi çekti eyer bana bu konuda yardımcı oursanız çok sevinirim saygılarımla

 219. MEVLÜT's Gravatar MEVLÜT
  Aralık 5, 2012    

  Merhaba,
  100 m2 bir garajım var traktör vs için Kırıkkalede yaşıorum ve mantar üretimimi bu garajda yapmak istiyorum.10 ton kompost ile işe başlamak istiyorum fakat benim çekincem şudur bulunduğum yer kışları oldukça soğuk geçirmekte bu sebepten klima kullandığımızı varsayarsak elektrik masrafı ne kadar olur? ayrıca aldığımız klimalar trakya soğuğunda çalışmama ihtimali varmı? birde elektrik kesintisi için alınacak önlemlerimiz jeneratör olacağından maliyeti ne kadar attıracaktır? birde müşteri konusunda herkesin bir çekincesi var.bir firmanın müşteri temsilcisiyim ve satış konusundaki tecrübelerimle bu ürünü aracısız satabileceğimi düşünüyorum bu bana satışta ne kadar kar sağlar toptancılara satmak arasında ne kadar fark olur? eğer kendi çabalarımla satamazsam garanti diebileceğimiz bir alıcı varmıdır? son olarak yapacağımız yatırımdaki risk nerededir?ilginiz için teşekkürler iyi çalışmalar.
  saygılarımla

 220. gökhan akbulut's Gravatar gökhan akbulut
  Aralık 5, 2012    

  saman kompostu mu kullanıyorsunuz pamuk mu kompostu mu sizden aldığımızdan sözleşmeye %30 verim garantisi ibaresi koyuyor musunuz.

 221. ahmet's Gravatar ahmet
  Aralık 6, 2012    

  slm ben orduda bu işi 50 kadar kavak kütükle deneme üretımıne başladım verimli olursa 500 kadar kavak kütükle devam edeceğim şu an beklemedeyiz

 222. Aykut öge's Gravatar Aykut öge
  Aralık 8, 2012    

  Mrb. Ben de bu işte bir miktar bütçe ile girmek istiyorum fakat aklımda bazı soru işaretleri var.birincisi ben buürünlri nasıl pazarlayacambir demüşteri bulmazsam buürün hasattansonra kaçgündayanır????sorularımı cevaplandırırsanız çok mutlu olurum.şimdiden teşekkürler.

 223. Aralık 10, 2012    

  üreteceğimiz mantarların arasında zehirli mantar cıkarsa, bunu nasıl bilecegiz. ben giresun da bu işi yapmayı düşünüyorum e-postama gerekli bilgileri gönderirmisiniz

 224. Kerem yılmaz's Gravatar Kerem yılmaz
  Aralık 10, 2012    

  merhaba 25 m2 odaya ne kadar maliyet gerekir ve aldığımız kompostlarla kac defa hasat gerceklesiyor kullanım ömürleri nedir

 225. hasan hüseyin duran's Gravatar hasan hüseyin duran
  Aralık 12, 2012    

  mrb öncelikle şimdiden teşekkür ederim ben hobi olarak birde deneyim olarak yani küçük yollu şuanlık tabi ki istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum yardmcı olabilirseniz sevinirim… alanya/antalya

 226. ismail's Gravatar ismail
  Aralık 13, 2012    

  S.a bende mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum 100m2 kapalı alanım var bu alanda üretilen mantarın ekonomik değeri ve getirisi ne kadar olur ekonomik olarak 100 m2 alan kurtarırmı
  bu tesisi kurmak için masrafım ne olur kurduktan sonra gelirim masrafımı çıkarırmı kar edebilirmiyim geri dönerseniz çok sevinirim

 227. emin balcı's Gravatar emin balcı
  Aralık 14, 2012    

  çanakkalede yapmak istiyorum. sıfırdan gelip yeri siz mi kuruyorsunuz. ayrıca yılda kaç hasat oluyor.

 228. orkun öztürk's Gravatar orkun öztürk
  Aralık 15, 2012    

  merhabalar öncelikle iyi çalışmalar ;
  insanları aydınlattığınız ve yardımcı olduğunuz için öncelikle teşekkür ederek başlamak istiyorum.

  Bizlerde genç dinamik girişken iki arkadaş istiridye mantarı işine girmek istiyoruz tabi bunun içinde sizlerin tecrübesine ihtiyacımız olacak. biraz bilgi verirseniz sevinirim bu işi kütahyada yapmak istiyoruz .

  tekrar iyi çalışmalar.

 229. ibrahim's Gravatar ibrahim
  Aralık 16, 2012    

  bende mantar yetistirmek istiyorum

 230. çiçek's Gravatar çiçek
  Aralık 17, 2012    

  iyi günler bende mantar üzerine eğitim aldım ve bu yıl küçükte olsa bi işletme açmayı düşünüyorum bana önerileriniz varsa eğer mailinizi okumak isterim kolay gelsin..

 231. Kerem's Gravatar Kerem
  Aralık 18, 2012    

  İyi günler; Kastamonu da yaşıyorum 100 metrekare kapalı bir ortamda istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum fakat konuyla ilgili hiç bilgim yok.yardımlarınızı rica ediyorum.Teşekkürler

 232. çiçek's Gravatar çiçek
  Aralık 18, 2012    

  bende bu işi yapmak istiyorum bana bu konuda ayrıntılı bilgi verir misiniz aceba?

 233. hasan's Gravatar hasan
  Aralık 21, 2012    

  bu işi yapan arkadaşlar varmı,varsa biraz bilgi verirlerse sevinirim,yani bu iş anlatıldığı gibi kolay ve karlı bir işmidir,

 234. Selim BAYAR's Gravatar Selim BAYAR
  Aralık 22, 2012    

  Hayırlı günler benim sorum şöyle izolasyonu olan çatım ve birde sığınak olarak kullandığım bir bodrum katım var ben buralar da açık raf şeklinde yani 50 Yafa 70 cm aralıklarda raflarda bu işi yapabilirmiyim bilgi ve detay verirseniz sevinirim saygılarımla

 235. eren's Gravatar eren
  Aralık 23, 2012    

  slm bende istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum 80 m2 lik bir depom var.Acaba buraya tam teşekküllü bi tesisi kurmaya kalkasak her şeyi ile hazır vaziyette kaça patlar ve ayrıca bu deponun herhangi bi özelliği olması gerekiyomu bilgilendirirseniz sevinirim.
  NOt: ayrıca hazırlanılan komposttan kaçkez ürün alınıyo

 236. VELİ ÖZTÜRK's Gravatar VELİ ÖZTÜRK
  Aralık 25, 2012    

  BEN AYDIN DA BU İŞİ YAPMAK İSTİYORUM SİZİNLE İRTİBATA GEÇMEK İTİYORUM BENİ ARARSANIZ SEVİNİRİM TEL. 05382091126

 237. tufan's Gravatar tufan
  Aralık 27, 2012    

  İsdiritye mantarı miseli arıyorum saygılar .

  tufanow@hotmail.com

  • tufan's Gravatar tufan
   Aralık 27, 2012    

   İsdiritye mantarı miseli arıyorum saygılar .

 238. seçim HAYTA's Gravatar seçim HAYTA
  Aralık 28, 2012    

  Tarsus ve çevresin de mantar yetiştirmek istiyorum yasal olarak devletten kredi kullanmak istiyorum imkanı var mı varsa gerekli belgeler yetiştirici olabilmek için mantar yetiştiriliciği belgesine gerek varmı. ŞİMDİDEN TŞK LER.

 239. ufuk cesur's Gravatar ufuk cesur
  Aralık 31, 2012    

  Lutfen istiridye mantari yestistirmeye yeni baslamak icin gereken bilgileri ve imalat ortami ucin gerekli ortam sartlari hakkinda bilgi verirmisiniz
  Orn ; bina icinde teknik ve yapinin konumu hakkinda bilgi ve 25000 tl ile baslarsam kiralik binada aylik uretim baslangic olarak miktar nekadar olur
  Tesekkurler

 240. ali ihsan's Gravatar ali ihsan
  Ocak 7, 2013    

  benimde 50 m2 depom var ve banada bilgi atarmısınız konuyl ilgili detaylı bu depo bodrum katında ve sadece 3 pencere var yerler fayans kaplama

 241. ümmühan sezgi's Gravatar ümmühan sezgi
  Ocak 8, 2013    

  merhabalar.istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum.Ancak yeterli bilgiye sahip değilim.sizin gibi profesyonel biriyle çalışmak istiyorum.100m2 kapalı alanım var.sizin yönlendirmenizle bu işe başlamak istiyorum.

 242. halil kaya's Gravatar halil kaya
  Ocak 8, 2013    

  arkadaşlar ben istiridye mantar üretimi işine afyonda girmeyi düşünüyorum 200 m2 oturumlu 3 katlı kapalı mekanım var.burada çoğu siteyi araştırdım verilen fiyatlar ilk başlangıç maliyetleri için afaki derece de farklı rakamlar çıkıyor.İlk bu işi duydugumdaki çıkan rakam 60-70 bin tl iken şu anda 300-350 binlere ulaştı bana bu konuda fikir verebilirmisiniz?
  şimdiden teşekkürler

 243. AYCAN ÖZEL's Gravatar AYCAN ÖZEL
  Ocak 9, 2013    

  Selamlar, ben adanadan yaziyorum . Daha önce beyaz şapkali mantar üretimi yaptim . Bu bölgede istiridye mantari taninmaz.Dolayisi ile bunun pazari beni düşündürüyor . Bu konuda beni bilgilendirmenizi rica edeceğim.

  Saygilarimla

 244. Hakan's Gravatar Hakan
  Ocak 10, 2013    

  Slm ben Hakan. Yalovada istiridye mantar ürütimine girmek istiyorum fakat 30 bin tl çok para acaba daha uygun fiyata bu işi yapabilirmiyim ? Ayrıca devletin bu üreticilere desteği varmı? Bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER

 245. ibrahim çığırkan's Gravatar ibrahim çığırkan
  Ocak 10, 2013    

  slm ben çorumda kültür mantarı veyahut istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum yukarıdaki yorumlarınızda istiridyeyi daha çok önermişsiniz benim bu konuda pek bi bilgim yok yetiştiricilik hakkında bana bi mail atabilirmisiniz ve ayrıca bu yer yapımında da her şehre yapıyomusunuz anahtar teslim bu konudaki meraklarımı gidercek bir mail de atarsanız çok sevinirim …

  • İbrahim's Gravatar İbrahim
   Mart 9, 2013    

   İbrahim bey tesis kurdunuz mu, ben de Çorum’da düşünüyorum…

 246. dinçer's Gravatar dinçer
  Ocak 15, 2013    

  Sayın yetkili:
  tüm malzemeleri sizden alarak adana da isiridye mantarı üretmek istiyoruz.karlılık ve pazar durumuna göre yapılacak alanın buyuklugune karar vereceğiz.uretim için uygun yer secımı,uretim icin gereklı malzemeler,usulune uygun yapılması durumunda ne kadar urun alınabılecegı ve bu urunlere kımlerin alıcı oldugu,pazarlama sorunları ile ilgili bilgi vermenızı rıca ederım.

 247. Murat ÇAKAR's Gravatar Murat ÇAKAR
  Ocak 15, 2013    

  MERHABALAR,
  İZMİRDE İSTİRİDYE MANTARI YETİŞTİRMEK İSTERİZ VE BİR TAKIM ARAYIŞLAR İÇERSİNE GİRMİŞ BULUNMAKTAYIZ.SİZLERDEN BU İŞİ YAPAN KİŞİLERDEN BİLGİLER ALMAK İSTEMEKTEYİZ.KONU İLE İLGİLİ OLARAK GERİ DÖNÜŞÜNÜZÜ BEKLEMEKTEYİZ.İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
  MURAT ÇAKAR 0536 464 05 22

 248. murat's Gravatar murat
  Ocak 15, 2013    

  slm bende istiridye mantarından üretmek istiyorum ufak çaplı başlayıp duruma göre büyütmek öncelik tohumumunu nerden elde edebiliriz fosayı nasıl yapabiliriz küçük çaplı öğrenmek adına başlayıp bir an önce büyütmek istiyorum..

 249. ramazan's Gravatar ramazan
  Ocak 18, 2013    

  merhabalar..
  ben pastacıym bi arkadasım mantardan iyi anlıyo onunla beraber kucuk capta bi yaprak mantarhanesi acmak istiyoruz ek gelir olarak kanuni uygulamam evraklar varmı devletten alabilecegimiz destek varmı ve mantarın hasatı ne zaman dan ne zaman a ve mesela bi kg tohumdan ne kadar mantar olabılırız (ortalama) onu ögrenmek istiyorum cevap verir seniz sevinirim

 250. m.ali's Gravatar m.ali
  Ocak 20, 2013    

  geniş bilgi almak istiyorum mümkünse?? mail atarsanız.şimdiden tşkler

 251. Engin Atalıkoğlu's Gravatar Engin Atalıkoğlu
  Ocak 21, 2013    

  Merhabalar… Arkadaşımla beraber 100 m2′ lik bir mantarhane kurmayı düşünüyoruz. Fakat bu konuda bilgimiz çok sınırlı… Verebileceğiniz her türlü bilgi için şimdiden teşekkür ederiz.

 252. ABDULLAH's Gravatar ABDULLAH
  Ocak 21, 2013    

  Merhabalar
  İstiridye mantarı üretmek ve pazarlamak konusunda detaylı bilgi verebilirmisiniz

 253. ayten's Gravatar ayten
  Ocak 22, 2013    

  iyi gunler paris civarinda oturuyorum elli metrekarelik bir bodrumum var ve burada istiridye mantar yetistiriciligi yapmak istiyorum bu konuda yurtdisina kompost gonderiyormusunuz ve paris civarinda iklim sartlari ne derece uygundur gibi sorularim var bana genis capli bir bilgi verebilirmisiniz tesekkurler

 254. Ünal Görgen's Gravatar Ünal Görgen
  Ocak 22, 2013    

  Iyi Gunler,

  Mantar isi cok ilgimi cekti bir an önce faaliyete gecirmek istiyorum yardiminizi bekliyorum

 255. satiye kapucu's Gravatar satiye kapucu
  Ocak 22, 2013    

  slm. tv de izledim çok etkilendim.hemen bende bu işle ilgilenmek istiyorum.tşk.

 256. Bülent's Gravatar Bülent
  Ocak 22, 2013    

  Selam, ben izmir de ikamet ediyorum, istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübeye sahip değilim. Sıfırdan bu işe girmek istiyorum. Koşulları, varsa teşvik-kredi v.s konusunda ve yetiştirilen ürünün pazarlanması konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıcabu işlemler için başlangıç aşaması nedir, bürokratik işlemler nelerdir, finansal konularda muhatabım nerelerdir. Bu konularda bilgilendirirseniz memnun olurum.

 257. SÜMEYRA's Gravatar SÜMEYRA
  Ocak 23, 2013    

  merhabalar ben Sümeyra Uşak/Eşme nin bi köyünde yaşıyorum.istiridye mantarı yetiştiriciliği çok dikkatimi çekti. bu işi aslında ticari olarak yapmayı çok istiyorum ancak uygun ortamın oluşturulması süreci ve ürettiklerimi satmak için pazar bulma konusunda korkularım var.öncelikle hobi olarak az miktarda alıp başlamak istiyorum bu işe ama aldığım bu az miktardaki deneme mantarı için de sayfada verdiğiniz bilgiler yani ısı,nem vs. gibi koşulların sağlanması şart mıdır? yoksa deneme mantarını alıp EVİMDE ev ortamında YETİŞTİREBİLİR MİYİM ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 258. metin's Gravatar metin
  Ocak 24, 2013    

  dostum banada bi bilgi yollarmisin maille 100 m2 icin ama a dan z ye

 259. ismail's Gravatar ismail
  Ocak 24, 2013    

  merhaba benim bulunduğum yerin bodrum katı 80 ila 90 m2 kadar soğuk ve nemli buraya ben kültür mantarı yetiştirmek için tahtadan raflar üzerinde yetiştirsem ısıtıcı olarak ufo kullanımı düşünüyorum
  bu şartlarda olurmu yoksa sizin yazdığınız gibi demirbaşlar olmazsa olmazımıdır,başka önerebiliceğiniz bir şey varmı maliyeti düşürmek açısından soruyorum

 260. ilhami's Gravatar ilhami
  Ocak 25, 2013    

  mrb ben orman mühendisiyim istanbul çatalçada 7 dönüm alanda istiridye mantarı üretmek istiyorum tam olarak kafaya koydum bu işi yapmaya tek korktugum konu ürettiğim mantarı satabilcekmiyim. ayrıca çadır kurulumumu yoksa betonarme bir yapımı daha verimli olur?

 261. alper's Gravatar alper
  Ocak 26, 2013    

  mantar yetiştiştiriciliği ve kar oranları ile ilgili mailinizi bekliyorum

 262. İlknur's Gravatar İlknur
  Ocak 27, 2013    

  Sayın yetkili,
  Konuyu çok çok detaylı olmamakla beraber inceledik. Fakat bazı sorularımıza cevap aramaktayız. Başlıklar halinde sıralayacak olursak;
  * Eskişehir’de üretim yapmak istiyoruz.
  * Üretim aşamasına geçtiğimizde yasal olarak almamız gereken belge var mı? (Ruhsat, İzin vs) Üretimi bir tüzel kişilik olarak yapmak zorunluluğumuz var mı?
  * Satınama işlemini sizin vasıtanızla yaptığımızda tekrar alım garantisi veriyorsunuz, bunu yazılı taahhüt şekline dönüştürüyor musunuz? Ayrıca üretilen ürünü size satarken fatura kesmemiz gerekiyor mu?
  * 90 günlük üretim sonucu herşey yolunda giderse hasat alınıyor. Şunu mu anlamalıyız, senede sadece 4 kez mi ürün toplanabilir? Yoksa ilk üretim 90 gün sonra bu periyot tesis hazır olduğu için azalıyor mu?
  * Hasat toplandıktan sonra kompost çöp müdür?

  Vermiş olacağınız bilgilerin fazlasıyla geri dönüş yapacağınıza eminim. Şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca gelen e-posta ya GSM numaramı da yazarak görüşme talebim vardır.

  • Okan's Gravatar Okan
   Şubat 9, 2013    

   aynı şekilde banada bilgi geçerseniz sevinirim ayrıca istanbuld abu işi bi dükkanda yapma şansımız var mı

 263. Orçun's Gravatar Orçun
  Ocak 28, 2013    

  Merhaba,
  Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum manisada istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. ancak iş hakkında sacede yüzeysel bilgiye sahibin 50metrekare kapalı alanda yetiştirme çalışmalarına hemen başlayabilirim konu hakkında tektik desteğe ihtiyacım var 500 metrekare açık alan bir arsam var sonrasında burayı değerlendirmeyi düşünüyorum. Bilgilendirirseniz çok sevineceğim
  Saygılarımla.

 264. hurol telli's Gravatar hurol telli
  Ocak 29, 2013    

  merhaba ben sakarya’da bu işi yapmak istiyorum.fakat sağdan soldan toplanan bilgilerle değil sizden bu konu hakkında oldukça detaylı bilgi istiyorum.şimdiden ilginiz için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.(kompost alımını sizden gerçekleştirdiğimde sakarya’dan alım yapabilecek misiniz?)saygılarımla

 265. alper's Gravatar alper
  Ocak 30, 2013    

  ben aksaraydan alp mantar yetiştiriciliğini epey zamandır düşünüyor ve takip ediyorum 200m2 hazır yerim var ama tek sorunum pazarlama eğer bana pazarlama konusunda yardımcı olur veya ürünü satışını garanti altına alacak bir çözüm noktası önerirseniz ben bu işi yapmak istiyorum.
  bununla ilgili cevabınızı bekliyorum
  iyi çalışmalar

 266. coşkun ÖZAN's Gravatar coşkun ÖZAN
  Şubat 1, 2013    

  selamlar. ayrıntılı maliyet hesaplarını ve karışımın kaç kez kullanılableceğini metrekare bazında bildirebilirmisiniz.pazar durumunu ve nerelerde pazara sunulduğunuda lütfen bildirirseniz bu işi kastamonunun cide ilçesinde ticari olarak yapmayı düşünüyorum.burada orman ürünleri imalatıyla meşgulüm ve değişik kazançlar peşindeyim.

 267. mehmet demirtaş's Gravatar mehmet demirtaş
  Şubat 2, 2013    

  bizde istridye mantarı üretmek istiyoz bizede bilgi verir misiniz

 268. Azis's Gravatar Azis
  Şubat 2, 2013    

  Bende bu isi yapmak istiyorum evde Çörek mantarı yetistirmek istiyorum misel nerden bulabilirim corek miseli uretiyo mu sunuz yardimci olursaniz sevinirim ben Bulgaristandanim telefon numaram 00359/0878944579

 269. ahmet's Gravatar ahmet
  Şubat 3, 2013    

  ben afyon dan ahmet 160m2 kapalı alanım var ve bu konuyu telefonda ayrıntılı bir şekilde görüşmek istiyorum
  tel.05465803057 çağrı atın arayayım…

 270. Onur Kara's Gravatar Onur Kara
  Şubat 5, 2013    

  Merhaba Kamilobada 150 metrekare bodrum katında üretim yapmak istiyorum.Ortamala kaç ton kompost gider,ranzaları kaç katlı ve kaç santim arayla yapmamız gerekiyor?Bir avam proje göndermenizi rica ederim akabinde sizlerden randevu alıp bu konuyu görüşmek üzere yerinize gelmek istiyorum…

 271. bekir's Gravatar bekir
  Şubat 6, 2013    

  slm ben sakaryadan yazıyorum bu mantarı yetiştirmek istiyorum ama ilk derecede pek masraf yapmak istemiyorum neyle karsılaşacamı bilmiyorum bunun için 20 veya 30 kompost la baslayıp devam etmek istiyorum birde samanla %30 verim alırken birde pamukla diye %70 oldunu yazıyorlar tavsiye hangisini edersiniz en ucuz şekirse bilginiz için tşkrler bol kazanclarrr

 272. mehmet çağdaş erkök's Gravatar mehmet çağdaş erkök
  Şubat 6, 2013    

  ben bu işi afyon da yapmak istiyorum kültür mantarı olarak sizce uygunmudur 10m karelik alanım var bunun için maliyet neolur ve devlet teşfik verir mi ? tşkrler.

 273. esma's Gravatar esma
  Şubat 8, 2013    

  merhaba ben de bu mantarlar hakkında bilgi almak istiyorum 27,350tl lik bi masraftan sonra bunu yetiştirmek isteyen arkadaşlar gerçekten masraflarını çıkarabilecekler mi? Bi de bir kompost tan kaç kere verim alabiliyoruz.ürettiğimiz mantarı nasıl satıcaz bu konular hakkında bilgi verirseniz sevinirim.teşşekkür ederim

 274. yavuz atılgan's Gravatar yavuz atılgan
  Şubat 9, 2013    

  merhaba öncelikle böylebir site oluştuduğunuzdan dolayı tşk ederim benim 8000 m2 bir kiraz çiftliğim var bunun yanı başında 650 m2 boşuğu var buraya istirdye üretimi için nasılbir yapı yapabilirim tşkürler bitlis ahlat tan yavuz atılgan

 275. ilker Erkan OĞRAŞ's Gravatar ilker Erkan OĞRAŞ
  Şubat 13, 2013    

  yeni mantarhane kurmak istiyorum 05052217156 tel numaram iletişim numarası olarak verilen bir numara var ama kullanılmamaktadır diyor.Çağatay beye ait saygılar

 276. Musa Elevli's Gravatar Musa Elevli
  Şubat 13, 2013    

  Merhabalar,
  Giresun’da köy evimizin altında 80 m2 boş depo olarak kullandığımız yer vardır. Burada istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. İzolasyonu yoktur. Biraz masraf yapılacaktır. Kompost alma konusunda sizden elbette ki yardım alacağız. Yatırım konusunda da elbette ki. Ancak kafamı kurcalayan konu satış? Lokasyon olarak Giresun’dan satış yapmamız zor. Bu konuda da yardım alabilir miyiz? 80 m2 yer için ne kadar masraf ederim ve ne kadar kompost almam lazım. Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?

 277. yunus emre's Gravatar yunus emre
  Şubat 16, 2013    

  merhaba ben yozgat dan yunus mantar yetiştirmek isitoyorum bu işe yeni başlıyorum gerekli olan malzemeleri ve yer olarak bilgi verirseniz memnun olurum şimdilik 50 m2 yerim var ama arazi bakımından yerim geniş memnun kalırsam yer yapmayı ve işi büyütmeyi isitiyorum ama şuan için sağdan soldan topladığım bilgiyle hareket etmek istemiyorum profosyenel bi yardım almak itiyorum…

 278. Gökhan KALE's Gravatar Gökhan KALE
  Şubat 18, 2013    

  Merhaba bu iş için bi tecrübem yok bunun için bilgi alabilirmiyim ayrıntılı

 279. ercan agahan ozturk.'s Gravatar ercan agahan ozturk.
  Şubat 18, 2013    

  selam ben almanyadan yaziyorum , . osmaniye adana bolgesinde en verimli mantar cesidi hangisidir , yani iklim sartlari hangi tur mantar uretimine elverislidir. vede hangi tur mantar dahacok alici buluyor , mantari n serasini kurmak vade yetis tirmeye yardimci oluyorsunuz . urunun pazarini nasil kuracagiz. mantar uretimi yapmak iyi bir is midir . 12 kisilik bir aile 1500.m2 bir mantar serasi gecimini saglayabilirmi , bu isin riskleri cok mudur nelerdir. cok ilgi alaka isteyen bir ismidir . … pazari iyi olan bir mantar turunu yetistirmek icin 1500m2 lik bir seraya nekadar masraf gider . serada hercesit mantar yetisirmi yoksa her mantar cesidine ayri bir ozel serami yapilmasi gerekiyor .serada calisacak kisilere ozel ders veriyormusunuz .. tesekkur ederim

 280. HASAN's Gravatar HASAN
  Şubat 20, 2013    

  mrb.ben konyada 50 m’2 bir alanda istiiridye mantarını üretmek istyrm ne kadar kompost gerekli kaça mal olur nakliye sizden mi kolay gelsin

 281. nurullah's Gravatar nurullah
  Şubat 21, 2013    

  istirdye mantarı üretimini yaklaşık 4 yıldır yapmaktayım bilgi almak isteyen arkadaşlar 05318469542 beni arayabilirler…

 282. devrim's Gravatar devrim
  Şubat 22, 2013    

  DİKKAT slm arkadaşlar ben devrim bursa da yaşıyorum istiridye mantarı üretimini ve kompostumu türkiyede ilk yapanlardanım bu iş ile ilgili bilgi almak istiyorsanız beni 05318469542 nolu telefondan arayabilirsiniz , rahatsız etmiş olmazsınız. ALLAH bol kazançlar nasip etsin…

 283. muhammet's Gravatar muhammet
  Şubat 25, 2013    

  mantarhane kurulum ücretı peşinmi alınıyo yoksa taksıt ımkanı varmı admın bıde mantar yetıstırmek ıcın hangı belgeler gereklı
  urunun elımızde kalma durumu varmı

 284. çiğdem çakır's Gravatar çiğdem çakır
  Şubat 26, 2013    

  iyi günler sefaköy de 10 ton kapasiteli istiridye mantar ı yetiştirme tesisi devren satılık ilgilenenlerin bu numaradan ulaşması rica olnur. 0 530 569 70 84

 285. emine's Gravatar emine
  Şubat 26, 2013    

  merhaba lar ben gda teknolojisi son sınıf ögrencisiyim..
  bu istiridye mantarı yetişrmek istiyoruz .
  kendi evimizin bodrumun da 150m2 ..bize yardımcı olabailiri misiniz..
  özellikle maliyet noktasında ..teşşekkur edrim

 286. Hilm iEFE's Gravatar Hilm iEFE
  Mart 1, 2013    

  Gerekli bilgileri banada gonderebilirmisiniz

 287. selim beşer's Gravatar selim beşer
  Mart 3, 2013    

  istiridye mantarının sadece miseline ihtiyacım var, kim yardımcı olabilir? yüksek miktarda alınacaktır.

  0555 615 25 85

  Agrodesk Tarımsal Danışmanlık

 288. adem dagcı's Gravatar adem dagcı
  Mart 3, 2013    

  ADEM DAĞCI …öncelikle herkeze bol kazançlar biz düzce,den gebzeye taşımış oldugumuz imalathane mizde KOMPOST MİSEL ve HOBİ KİTİ satışı yapmak tayız ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabihirim bukonularda 1 senedir satış yapmaktayız daha önceleri yaptıgımız araştırmalara göre 3.4 ton kompost alan arkadaşlar hemen bu işin ticari yönüne bakı yor ama ürettiğiniz ne olursa olsun sonuçta bir emek ister alıyım asıyım verim alıyım olmaz bu işi yeni başlayan arkadaşlar önce enfazla 100,200 kg kadar kompost alı ve o firmanın malınıda denemiş olursunuz ve beynirseniz iyi verim alırsanız burakam mı işte ozaman TON hesabından alırsınız ,ürünü nerden alırsanız alın ama az alın ve deneyi önce sonra 4.5 ton malı çöpe atım hüsran yaşamayın..HERKEZE HAYIRLI KAZANÇLAR ADEM DAĞCI 0553 322 00 08 İSTEYENE YARDIMCI OLURUM

 289. Ahmet's Gravatar Ahmet
  Mart 3, 2013    

  Bende bu istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum yeni başlayacağımdan dolayı bana ekonomik ve diğer konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 290. SEZAİ TAŞIN's Gravatar SEZAİ TAŞIN
  Mart 4, 2013    

  Yüksek lisans projesinde kullanmak için maliyet,kuruluş giderler,finansman kaynakları konusunda bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

 291. zülfü yıldırım's Gravatar zülfü yıldırım
  Mart 5, 2013    

  misel alacağım satıcıların yardımlarını bekliyorum
  5333919199

 292. muzaffer's Gravatar muzaffer
  Mart 6, 2013    

  zonguldak da istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. kompost alabileceğim en yakın yer neresi. yardımcı olursanız sevinirim.

 293. yasin's Gravatar yasin
  Mart 6, 2013    

  kültür mantarı metrekarede kaç kiloğram mantar alabilirim 1 toplamada

 294. serhat's Gravatar serhat
  Mart 7, 2013    

  merhaba kolay gelsin

  bnim evimin üst çatı katını kullanmıyoruz ortam ısısı yada nemi nasıl ayarlamamız gerekiyor destek olursanız sevinirim bende mantar yetiştirmeyi istiyorum toplamda 120m2 kullanım alanı yaklaşık 80 m2 kadar nasıl mantar yetiştirebilirim

  desteğinizi rica ediyorum

 295. ibrahim kök's Gravatar ibrahim kök
  Mart 7, 2013    

  ben yaprak mantar yetiştirmek istiyorum çok büyük değil ama çokta küçük değil bunu için bi proje istiyoruz

 296. özgür's Gravatar özgür
  Mart 12, 2013    

  merhaba kolay gelsin.

  ben düzce de istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. yetiştiricilik için nasıl bir eğitim almamız gerekiyor ve bu üretim aşamasında bakımı ilacı vs. ne yapmamız lazım düzce de kompost alabileceğim yer varmı ayrıca üretimi gerçekleştirdiğim taktirde satış için bu bölgede hangi firmalar var nereye nasıl satıcaz ürünü bilgi verirseniz memnun kalırım şimdiden teşekkür ederim.

 297. özgür's Gravatar özgür
  Mart 12, 2013    

  kolay gelsin
  Bende düzce de istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum yeni başlayacağımdan dolayı bana ekonomik ve diğer konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim. ayrıca bakımı eğitimi konularında da bilgilenmek istiyorum

 298. Murat DEMİR's Gravatar Murat DEMİR
  Mart 13, 2013    

  Merhaba bu işi Erzurumda yapmak istiyorum fakat malum Erzurumda kış şartları ağır kışın nasıl burada nasıl yapabiliriz bu işi. Ayrıca istiridye mantarı fazla yaygın olmadığı için pazarlaması ve satışı konusunda şüphelerim var kime satabiliriz veya hangi bölgeye bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilrse sevinirim.

 299. muhammet acar's Gravatar muhammet acar
  Nisan 25, 2013    

  merhaba benim bildiğim kadarıyla kullanılan kompostun %25 ila %40 ı civarında verim alınabiliyor sizin yukarıda yaptığınız hesaplamada 10 ton kompostan 5 ton verim alınıyor buda %50 verim demek. ben yanlış öğrendim galiba bu konuyu biraz daha açıklayabilirmisiniz ? bende bu işe girmeyi düşünüyorum.

 300. hüseyin aşkın's Gravatar hüseyin aşkın
  Mayıs 17, 2013    

  BALIKESİRDE İSTİRİDYE MANTARI YETİŞTİRMEK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR

 301. TURGUT's Gravatar TURGUT
  Mayıs 21, 2013    

  slm ben sakaryadan yazıyorum bu mantarı yetiştirmek istiyorum ama ilk aşamada pek masraf yapmak istemiyorum neyle karsılaşacamı bilmiyorum bunun için 20 veya 30 kompost la başlayıp devam etmek istiyorum birde samanla %30 verim alırken birde pamukla diye %70 oldunu yazıyorlar doğrumudur.

 302. ugur uzun's Gravatar ugur uzun
  Mayıs 27, 2013    

  Merhaba, samsun ilinde 100m2 veya 200m2 cadir kurulumu icin tum ekipman dahil fiyat verebilir misiniz? Komple tesis kurulumu icin soruyorum. Bos olan arazi icin cadir, ekipmanlar ve kompost dahil her iki buyukluk icin ayri fiyat almak isyorum. Tesekkur ederim.

 303. MelekNaz's Gravatar MelekNaz
  Mayıs 30, 2013    

  Merhabalar,
  İstanbul Gebze ya da Terkos bölgesinde 3000m2′lik bir alanda mantar üreticiliğini düşünüyorum. Konu ile ilgili az çok araştırma yaptım ve bilgi topladım. Fakat tecrübe ile sabitlemek adına, bana bu çapta bir tesisin mantar üreticiliği için ne kadar tutara maaliyeti olacak bilgi verebilir misiniz? Bu alana kaç ton kompost gerekli ve nekadarı üretilmiş mantar olarak bize geri gelebilir? Kuruluş, kar-zarar ihtimallerini de paylaşırsanız sevinirim.
  İyi çalışmalar.

 304. komşu's Gravatar komşu
  Haziran 14, 2013    

  iyi günler aptmanımızın bodrumunda mantar yetiştiriciliği yapıyorlar ve biz apt sakinleri olarak çok rahatsızız çünkü binanın zemini sürekli ıslanıyor ve akrep yaptı korkudan uyuyamaz olduk biz bunu nereye şikayet edebiliriz yardımcı olursanız sevinirim

 305. erhan tetik's Gravatar erhan tetik
  Haziran 17, 2013    

  100 m2 lik bir alanda ayda kaç ton ürün elde edebiliriz, ürünün kg’ mını 5 tl den saattığımızı düşünürsek, bir kilosunun yaklaşık maliyeti ne kadardır. (kurulum maliyeti hariç)
  Aldığımız kompost malzemesini ne kadar kullanabiliriz. Yenilemek gerekirmi.

 306. Nejat's Gravatar Nejat
  Haziran 17, 2013    

  Sayın yetkili.İyi günler.Böyle bir siteyi kurduğunuz için öncelikle tebrikler.
  Ben makine mühendisiyim.Ankarada 850 m2 prefabrike (10*85mt.)Bina ve 35 dönüm araziyi 10 yıllığına kiraladık.Binadaki izolasyon işlerine başladık.Gölbaşında bu işi yapan bir firma bize 70 kuruştan hazırlanmış tohumları verecek ve 100m2 alandan ,10 tondan ,%30 verim ile 3 ton alacağımızı;bunuda 1 ayda alacağımızı ve kendilerininde bunu bizden 5 tl/kg bedel ile alacaklarını ,ayrıca hergün düzenli olarak gelip denetleyeceklerini söylediler.
  Sizin anlattığınız şekilde raflarda yapmıyorlar.sizin dediğiniz miktarda tonajı 100 m2 ye sığdırmıyorlar.Biz zaten bu işe girdik.sizin ile yüzyüze telefonda görüşmek isterim.İletişim bilgileriniz ve önerilerinizi bekliyorum.Saygılarımla.

 307. Haziran 21, 2013    

  merhaba, ben aydın/çine ‘de oturuyorum istiridye mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum ba na yardımcı olurmusunuz? gereken kapalı alan nasıl olmalı? kaç metre yükseklik olmalı? bu bölgede mantarı yetiştirmek kolay mı ? iklim yönünden .. bilgi verirmisisnız …teşekürler

 308. yasin çallı's Gravatar yasin çallı
  Haziran 23, 2013    

  merhaba,
  bız mugla bölgesınde mantar yetiştiriciliği yapmak istiyoruz.hangı cesıt mantar uretımıne gırsek daha kazançlı olur?hasat zamanları yılda kaç kez?sızden danışmanlık aldığımızda uygun pazarı sızmı buluyorsunuz?kısaca bılgılendırırsenız sevınırım.

  ıyı çalışmalar

 309. Haziran 23, 2013    

  iyi çalışmalar. 30 BİN TL lik bir yatırımla istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. alınması gereken belge ya da izin var mıdır. şirket kurmak mecburi midir. düzenli kompostu tedarik edebileceğim ve ürünleri düzenli olarak pazara çıkarabileceğim aracı kişi ya da firmalar var mıdır. ürün hasadından sonra depo aşamasında dayanıklılığı nedir? paketleme sistemi de kurup yetiştirici olarak piyasaya sürmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız ve bilgilendirirseniz sevinirim. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

 310. sakin's Gravatar sakin
  Haziran 25, 2013    

  İstiridye mantarı yetiştirmek istiyorum 100m2 bir tesisin tarafınızdan kurulum maliyeti,alım garantisi ve danışmanlık hizmeti verilmekte midir? manisa.

 311. Aykut's Gravatar Aykut
  Haziran 26, 2013    

  İyi çalışmalar. 30 bin tl yatırımla istiridye mantarı yetiştiriciliğine başlamak istiyorum. düzenli olarak kompost tedariği ve düzenli olarak üretilen ürünü alma konusunda bilgi verirseniz sevinirim. sarımı tamamlamış bir kompost çuvalı kaç kg gelmektedir? kompost nakliyesini siz mi yapacaksınız yoksa biz mi? üretilen ürünü siz mi toplayacaksınız yoksa biz mi size ulaştıracağız. düzenli üretim olduğu takdirde firmanız alım garantisi veriyor mu? bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.

 312. ömür's Gravatar ömür
  Haziran 30, 2013    

  Merhaba ben mantar yetistiriciligi isni yapmak istiyorum ama bu konuda cok fazla bilgi ve tecrubem yok. Urunu yetistirdikten sonra da pazarlama yapabilmek icin cevre tanidik olmasi gerekiyor ben bu konuda da sizden bilgi alabilir miyim. Tesekkur ederim…

 313. mahmut gültekin's Gravatar mahmut gültekin
  Temmuz 9, 2013    

  öncelikle her ilden ürünlerin satışını üsleniyosunuz yanlışlk yoksa bende mantar işine girmek isdiyorum ve büyük bir işletme kurmayı düşünüyorum tabi gercek den bukadar karlı bi işse işe teyminat vere bilecekmisiniz aanahtar teslimi işi size versem böyle bi imkanınız varmı

 314. pelin's Gravatar pelin
  Temmuz 10, 2013    

  mantar yetiştiriciliği işine girmek istiyorum bana detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim

 315. ramazan yayla's Gravatar ramazan yayla
  Temmuz 11, 2013    

  aydın ilinde ticari olarak mantar üretimi yapmak istiyorum. kompost ve misel temini nasıl yapabiliriz. ürettiğimiz mantarı satışı için pazar sıkıntısı var mı? bu işin karlılığı ile ilgili elinizde analiz tablosu varmıdır. bilgi verirseniz teşekkür ederim. daha önce kültür mantarı yetiştiriciliği yaptım. mantar konusunda tecrübem var.

 316. baran's Gravatar baran
  Temmuz 12, 2013    

  merhaba ben bu işe gönül vermeyi düşünüyorum konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isterim nerelerden destek alabilirim şimdiden teşekkürler.

 317. fatih's Gravatar fatih
  Temmuz 16, 2013    

  İyi günler.Ben köyümde yaklaşık 150 m2 alana sahip bir bodrum katımda istiridye mantarı üretmek istiyorum fakat tek beni düşündüren konu Ordu’da bu işi yapmak istemem ve burada bu mantar türüne yeterli talebin olmaması.Ürettiğim ürünleri pazarlamada sıkıntı çekebilrimiyim.Sizden öğrenmek istediğim ordu civarlarında bu işi yapan birileri var mı acaba.Bu iş için gerekli eğitimi aldıktan sonra sizden kurulum ve üretim aşamasında sürekli bağlantı kurmak isterim.

 318. ertuğrul's Gravatar ertuğrul
  Temmuz 17, 2013    

  100 m2 lik betonarma yer yapip istiridye mantari yetistirmek istiyorum ama hic bir bilgim yok kirsehirin köyunde yapmak istiyorum acaba yinede mantarlari pazarlama sansim az mi olur ve toplanan mantarlar ne kadar dayanabilir acil cvp verirseniz sevinirim

 319. İsmail Demir's Gravatar İsmail Demir
  Temmuz 23, 2013    

  600m2 Çeşme de bodrum katı var burada İstiridye mantarı yetiştirmek istiyorum,nasıl yardımcı olursunuz.
  tavan yüksekliği 3,5 m ızgara maliyeti .ve
  ne tür materyal kulana bilirim.
  kompost ne kadar gider.
  bir torba kompost kaç kilo gelmekte ve kaç lira
  600 m2 de alacağım verim kaç kilo dur.
  toptan satış fiyatı kaç liradır.

 320. MUSTAFA's Gravatar MUSTAFA
  Temmuz 27, 2013    

  gitti gidiyor misel satışı bulunmaktadır

 321. Abdullah YILDIZTURAN's Gravatar Abdullah YILDIZTURAN
  Temmuz 29, 2013    

  Hatay Dörtyol’da kültür mantarı yetiştirmek istiyorum tahmini 80 m2 kapalı depom var anahtar teslim kompos la birlikte toplam maliyetim ne olur Yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

 322. emre erel's Gravatar emre erel
  Temmuz 31, 2013    

  merhabalar. izmir de istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum. daha detaylı bilgi alma ihtimalim varmı acaba. mail adresimden iletişime geçebiliriz. teşekkürler

 323. emre sevim's Gravatar emre sevim
  Ağustos 1, 2013    

  gıda müh. öğrencisiyim aklıma takılan kompostun werim ömrü ne kadardır?

 324. furkan's Gravatar furkan
  Ağustos 2, 2013    

  erzincanda böyle bir iş kurmayı düşünüyorum.100 m2 bir alana düşünüyorum. herşeyiyle toplam maliyeti ne olur. pazarlama garantisi veriyormusunuz. bu konu hakkında net bilgiverebilirmisiniz.

 325. süleyman denizer's Gravatar süleyman denizer
  Ağustos 4, 2013    

  slm 100 m2. ve ayrı bir 50 m2 kapalı yerim var büyük olan yerde kültür mantarı küçük olan yerde istridye mantarı üretmek istiyorum depo boş yalıtımı yok neyapmam gerekir bana bilgi verrmisiniz.

 326. metin tunahan's Gravatar metin tunahan
  Ağustos 5, 2013    

  merabalar. 120 metrekare yerimiz var. eski ev. ahşaptır. orada bu işi yapmak istiyorum.ortaklık olarakta yapabilirim.maliyeti nedir. düzce nin gölyaka ilçesinde yaşıyorum.kompost fiyatı nedir, ne kadarda amorti eder. en az maliyetle nasıl temin edebilirim. yardımlarınızı istiyorum.
  5057393775

 327. Recep's Gravatar Recep
  Ağustos 12, 2013    

  Merhaba,
  500 m2 lik bir alanda istiridye üretim tesisi kurmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen. Sizden bilgi beklemekteyim.

  İyi çalışmalar,

 328. emre's Gravatar emre
  Ağustos 13, 2013    

  iki arkadaş ankara çubukta 100 m2 lik bir tesisis kurmak istiyoruz.pazarlama konusunda yardım cı oluyomusunuz. kompost fiyatlarınız ne kadar? toplu alımlarda.bilgi veririseniz sevinirim

 329. fuat's Gravatar fuat
  Ağustos 15, 2013    

  Merhaba Sayın Yetkili,

  Yukarıda yazılanlardan farklı bir yardım talebim olmayacak
  İstanbul da ikamet ediyorum üretim için gerekli bilgileri göndermeniz için yardımınızı rica ediyorum. Muhtemelen karşılıklı görüşmemiz de olacaktır Bol kazançlar.

 330. aytekin's Gravatar aytekin
  Kasım 25, 2013    

  aldıgımız kompostlar ne kadar süre hasat vermeye devam ediyor

 331. Gül Aşkın's Gravatar Gül Aşkın
  Kasım 28, 2013    

  Merhaba Benim İstanbul Çekmeköy Taşdelende 250 mkare istiridye mantarı üretim tesisim var. Başka sektörde çalıştığım için işletemedim ve devretmek istiyorum. İlgilenenler 0532 5475411 nolu telefondan bana ulaşabilirler. Devir ücretim 33000 tl’dir. İyi günler dilerim. Gül Aşkın Bucak

 332. Ali's Gravatar Ali
  Kasım 30, 2013    

  Gebze Tavşanlı Köyünde 200 metre kare kapalı alanı bulunan çiftliğim var. Burada mantar üretimi yapmayı düşünüyorum. Bu iş için sermaye koyabilecek ortak arıyorum. Elektrik su mevcuttur işten anlayan kişilerle çalışmak istiyorum yer konumu itibariyle mantar üretmeye çok müsaittir. ilgilenen arkadaşlara duyrulur.. 0532 252 41 57 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz. Ali GÜVENÇ.

 333. MUSTAFA's Gravatar MUSTAFA
  Aralık 3, 2013    

  GİTTİGİDİYOR İNTERNET SİTESİNDE MİSEL SATIŞI BULUNMAKTADIR. ARKADAŞLAR BURADAN ULAŞABİLİR

 334. engin felek's Gravatar engin felek
  Aralık 4, 2013    

  S.A. ben almanya,da bu isi yapmak istiyorum.hatta yaninizda ögrenmek istiyorum .tabiki kurs veriyorsunuzdur.sonra burda ne gibi yardimlar alabilirim, onlari arastiracagim.beni bilgilendirseniz rica etsem.

 335. berat's Gravatar berat
  Şubat 23, 2014    

  çok uçuk bilgiler ve kazançlar işin aslı bu şekilde değil eğer ilgilenmek ve gerçek bilgilere ulaşmak isteyen olursa mail atsın gozukaraberat@gmail.com

 336. BARIŞ's Gravatar BARIŞ
  Mart 1, 2014    

  Merhaba ,

  Biz aslında çok farklı bir sektörde yer almaktayız fakat yaklaşık bir senedir isitiridye mantarı yetiştirciliğine de girmeyi düşünüyoruz.Bizim işimiz biraz dönemsel.Bu dönemsel zamanlarda da yetiştiricilik yapmayı ve yazdığın gibi karlı ise daha fazla yatırım yapıp bu işi büyütmek hedefindeyiz.
  Yukarıdaki yazınızı dikkatle okudum.Üzerine elektrik su ve kira gibi giderlerimi de ekleyrek ufak bir maliyet çıkardım.Yalnız bir yeri anlayamadım.Siz bize herşeyi tam kompost satıyorsunuz anladığım kadarı ile.Bu kompostlar da 1 hafta içinde mahsul vermeye başlıyor..100 metrekare alana ranza sistemi ile sığabilecek 20 ton kompost 8.000 tl yazmışsınız.Yazınızın biraz aşağısında 8 tondan bahsetmişsiniz.Şimdi biz sizden 500tl karşılığı 1 ton kompost mu alıyoruz yoksa 8.000 tl karşılığında 8 ton sarılmış kompostmu alıyoruz . Yani bu hesaba göre 100 metre kare için 20 ton olduğuna göre sizden sarımı tamamlanmış 20 ton kompost ücreti verip 20 ton alabiliyor muyuz.Yoksa yazınızda bir yanlışlık mı var?

  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim
  BARIŞ KURALLI
  0532 135 94 88

 337. oktay's Gravatar oktay
  Mart 1, 2014    

  çevremde mantar işine girmiş ve birkaç yıl sonra bırakmış birçok insan var. Madem geliri yüksek, neden bırakıyorlar?

 338. ZEHRA's Gravatar ZEHRA
  Mart 2, 2014    

  TRABZON un Araklı ilçesinde mantar yetiştiriciği yapmak istiyorum.Ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 339. ilhan tınar's Gravatar ilhan tınar
  Mart 6, 2014    

  abdullah bey sızın yerınız nerede hangı ıldesınız gelıp gormek ve bu ısı yapmak ıstıyorum.

 340. şebeciaban c's Gravatar şebeciaban c
  Mart 6, 2014    

  BEN BU İŞİ GENİŞ KAPASİTELİ YAPMAK İSTİYORUM MANTARHANE DAHİL HERŞEYİ SIFIRDAN KURACAĞIM VE KÜLTÜR MANTARI E İSTİRİTYE MANTARINI AYNI YERDE YAPABİLİRMİYİM BANA BU KONUDA DETAYLI VERECEK BİRİSİ VARMI ……

  0 542 683 84 41 NOT SAAT 18 00 23 00 ARASI ARARSANIZ MEMNUN OLURUM

 1. İstiridye Mantarı Nedir? Hangi Ortamlarda Yetişir | İstiridye Mantarı on Ocak 6, 2012 at 2:33 pm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>