mantar üretimi
mantar üretimi

Bir Mantarcı Macerası

Merhaba arkadaşlar, sizlerle mantar üretmek hakkında duygularımı ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Bu işe başlamadan önce kendinize güvenmeniz gerektiğini bilmelisiniz ve sabırlı olmanız gerekiyor. Kendimden bahsedecek olursam İzmirliyim bulunduğum bölge sıcak ve sera bölgesine en uygun bölgedir ki Antalya’dan sonra gelir, seracılık bakımında uzun bir süre serada bakımcı olarak çalıştım. Kendime her konuda güveniyorum. Mantar üretmenede kendimin yapabileceğini düşünürek girdim. Maliyet açısı gerçekten önemli çünkü bazı ihtiyaçlar kendiniz yapamadığınız için maliyete dönüşüyor. Benim için böyle bir sıkıntı olmadığı için manar üretim işine girdim. Çevremden Bir çok kişiyle görüştüm bilgiler aldım ve inanın hepside olumsuz şeyler üzerinde konuştu, bana yansıyan ise olumsuzlukların hiç biriydi. Takmadım olumsuz diye bir şey konuşmadım. Daha sonra internet üzerinden birçok kişiyle iletişime geçtim ve araştırdım bu zamanda insanın kimseye güveni kalmadı, bunlara rağmen üretim yapacağım odalarımı hazırladım bir mantarın yetişmesi için yüzde yüz tam olmasa dahi hazırladım ve sadece içine üreteceğim mantarı koymak kaldı internet sitesi üzerinden ERK Mantar ile temasa geçtim. İlk aşamada 1 ton kompost almayı düşünüyordum ve mantar üretim zamanı uzun bir süre olduğu için 3 ton kompost almaya karar verdim ve burası ile temasa geçtim. Nihayetinde istediğimiz kompostlar geldi İstiridye mantar kompostları üretimde bekleyiş ve sabır gerekli çıkma aşamasında sürekli bana yardımcı olan ERK Mantar’a çok teşekkür ederim. Her zaman her konuda yapılması gereken nasıl olacağı hakkında bana sürekli yardımda bulundu ve kompostlarımızın odaya koyduğumuzun 23. günüde istiridye mantarları çıkmaya başladı. Allah nasip ederse uzun yıllar bu firma  ile çalışmaya devam etmek istiyorum. Her konuda bana yardımcı olduğu içinde ERK Mantar’a tekrar teşekkür ederim. ” İçinizden ne geliyorsa onu yapın. “

Buna da Göz Atın

mantar kompost

Kompost Yapımında Soğuk Pastörizasyon Uygulaması

Soğuk Pastörizasyon Uygulaması Tarım ürünlerinin sofralara gelene kadar birçok kimyasala maruz kalması ve yıkanmasına rağmen …

2 yorumlar

 1. merhabalar iyi günler , ben malatya da bir kamu kurumunda görev yapıyorum, aynı zamanda boş zamanlarımda arıcılık yapıyorum,görev icabı bir köye keşfe gittiğimde köy muhtarı istirit mantar ürettiğini ve mantar yemeği ikramında bulunduğu benimde merakla ve istekle öğrenip üretmek istediğimi ifade ettim.
  hiç bir bilgim tecrübem yok sadece merak ettiğim konuları öğrenmeye çalıştım, 50 metre karelik yer dizayn yapmak istiyorum. bu konuda bilgilerinize ve önerilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederi çalışmalarınızda başarılar dilerim..

  • Merhaba Sami Bey
   Size başlangıçta, istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olabilmeniz için evde mantar yetiştirme setimizi tavsiye ediyoruz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.