Evde Kültür Mantarı Yetiştirme İşi

Evde Kültür Mantarı Nasıl Yetiştirilir?

Dünya’da sürekli olarak hayatımıza yeni bir iş fırsatı girmektedir. Birçok sektörün aksine insanlar kendi iş imkânları konusunda yeni fikirler üretmek içerisindedir. Bu sayede arzu ettikleri rakamlara kolayca erişebiliyor ve dilediklerini kolayca yapabiliyorlar. Bu arzu ve istek doğrultusundan dolayı da hayatımıza sürekli olarak fırsatlar girmektedir.

Herkes kendi işinin patronu olmak ve istediği stratejileri yapmak ister. Bu istekten dolayı da araştırmalar yapar kendimizi geliştirmek için farklı yollara başvururuz. Bu arayışın içerisinde olanlar içinse artık yapılabilecek iş planlarında mantar yetiştirmek önemli bir hal almıştır. Dünya’da neredeyse birçok kişi bu sektörün içerisinde kendi patronu olmaktadır. Gelişen sektörler arasında olan bu iş fırsatı sizlere maliyetsiz kazanmayı sunmaktadır. Üstelik birçok kişi bu sistemi evlerin de kolaylıkla yapıp ciddi meblağlar elde etmektedir. Peki evde bu sistemi nasıl kurarız ve  bunu nasıl başarırız diyorsanız bu sorulara kolaylıkla cevap bulacağız.

Evde Kültür Mantarı İle İş Alanı Yaratın

İş kollarına bakıldığı zaman insanların sürekli olarak kendi işlerinin patronu olmak isteği ile ortaya çıkmış bir alandır evde kültür mantarı yetiştirmek. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler mantar sporu ve yetiştirmek kapları bunlar dışında olan çalışmalar günlük hayatın içerisinde yer almaktadır.

Evde Kültür Mantarı İçin Gerekli Şartlar

Uygun kaplara sahip değilseniz tahta parçalarından doğal kaplar yapabilirsiniz. Bunun ölçüleri 15-20 cm arasında olmalıdır. Daha sonra ise yetiştirme kaplarını küflenmiş gübre ve su ile doldurmalısınız. Gübre seçimleriniz bu aşamada kesinlikle önemlidir. Gübreye daha sonra kuru mantar sporu yumurtası ekleyiniz. Oda sıcaklığınızın 18-21 derece arasında olmasına dikkat ediniz. Gün içerisinde iki defa ılık su ile besleyiniz oda sıcaklığını bir nevi buharlama yöntemi diyebiliriz. Mantarlarınız 10 ila 14 hafta arasında filiz vereceği için oluşum anından itibaren dilediğiniz zaman toplayabilir ve satışını yapabilirsiniz.

Buna da Göz Atın

mantar kompost

Kompost Yapımında Soğuk Pastörizasyon Uygulaması

Soğuk Pastörizasyon Uygulaması Tarım ürünlerinin sofralara gelene kadar birçok kimyasala maruz kalması ve yıkanmasına rağmen …

3 yorumlar

 1. Bende İstiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. Lütfen benimle iletişime geçiniz.

  • Merhaba Mehmet Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında size detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçilecek, bilginize.
   Detaylı bilgi almak isterseniz 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 2. Üstad ben 53 yaşında emekli bir kişiyim. Yazılanlardan pek bir şey anlaşılmıyor. Bu işi de hiç bilmiyorum. Bir arkadaşın tavsiyesi ile araştırmaya koyuldum. Bu işi yapmak bana neye mal olur? Öğrenene kadar kaç tl harcarım. Detaylı bilgi nereden alabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.