Hakkımızda

İstiridyemantari.net’e hoşgeldiniz. Firma olarak amacımız piyasada istiridye mantarı, yaprak mantarı yada kayın mantarı olarak bilinen bu mantar türünün üretimini teşvik etmek. Bu konuda bir organizasyon kurup, üreticilerimize ve girişimcilere yol göstermektir. Konu ile ilgili iletişim sayfamızdan aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya hazırız.

4 yorumlar

 1. Merhabalar,
  İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili araştırma yaparken web sayfanızı gördük ve bu konu ile ilgili mümkünse yönlendirmenizi rica edeceğiz.

  Başlangıç aşamasında bu işe ilk defa başlamayı düşünen bir arkadaş grubu olarak, küçük bir işletme oluşturmayı düşünmemiz halinde nasıl bir yol izlemeliyiz. Yetiştirici olmak istersek nasıl maliyetlerle karşı karşıya kalırız.

  Öncelikle bulunduğumuz bölge deniz seviyesinde Göynük- Kemer- Antalya. Ancak Kemer’in yaylaları da dahil olmak üzere, mantarın seveceği iklim şartlarına yakın olmak adına farklı yükseklik ve sıcaklık alternatiflerimiz mevcut.

  Yerin büyüklüğü, başlangıç ve işletme maliyetleri, minimum personel sayısı ve niteliği, satış koşulları hususlarında bilgi verirseniz çok seviniriz.

  Teşekkürler iyi çalışmalar
  Hakan Ural

  • Merhabalar Hakan bey

   İnternet sitemiz aracılığıyla tarafımıza yolladığınız e-maile istinaden size cevaben yazıyoruz. Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
   Personelimiz 48 saat içinde tarafınıza ulaşacaktır, bilginize.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 2. Merhabalar
  Ben bahsedilen 100 m2’lik bir alana ve daha fazlasına sahip biri olarak neden bu işi yapmalıyım? Küçük bir sermayeye sahibim ve bu işin kar boyutu çok cazip geliyor. Kar marjı böylesine yüksek iken neden insanları teşvik etmeyi tercih ediyorsunuz.
  Birde 100 m2’lik bir alanda işlerin sağlıklı yürüyebilmesi için kaç personelin çalışması yeterli olacaktır? Bu iş hakkında teferruatlı bilgiye sahip olmayan yeni girişimcilerin bu yetiştiricilikte başarılı olması mümkün müdür? Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterim.

 3. Merhabalar,
  Bugün araştırırken gördüm. Bende evimizin bahçesinde yatırım yapmak istiyorum. Bursada oturmaktayım. Bana bu iş ile ilgili detaylı bilgi verebilirseniz memnun olurum. ona göre bahçemizde ufak bir tesis kurup bu işi yapmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.