evde mantar yetiştirme

Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti)

Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) Nedir?
İstiridye mantarı yetiştirmeyemi karar verdiniz. Fakat önce bir denemek mi istiyorsunuz? Bu iş nedir nasıl yapılır gibi aklınıza takılan sorular varsa yada sadece hobi amaçlı mantar üretmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.
Sizin için 16 kg lık mantar üretimine hazır paketler (setler) hazırladık. Bu setler 10 gün içerisinde mantar vermeye hazırdır ve minimum %30 verim garantisi veriyoruz. Yani her pakette 5,5 kg civarı mantar alırsınız.

Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) Özellikleri:
Evinizde artık mantar yetiştirmeniz mümkün!
Koku yapmaz!
Rahatsızlık vermez!
Çiçek yetiştirir gibi mantar yetiştirebileceğiniz bir ürün. Ürün size geldikten sonraki 10 gün içinde mantarlarınız çıkacak ve her birinden 6-7 kg mantar koparacaksınız. Taze taze kendi yetiştirdiğiniz mantarları akşam yemeğinde afiyetle yiyeceksiniz. Kimyasal yok, ilaç yok, zehir yok! Kendi organik mantarınızı kendiniz yetiştirin. Özel bir ortam hazırlamanıza gerek yok. İklimsel şartlandırmalar ticari üretim için çok miktarda ürün konulan ortamlarda gerekli. Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) için hiçbirşey yapmanız gerekmiyor. Koli geldikten sonra ürünü koliden çıkarıp kenara koymanız yeterli.
Artık mantar yetiştirmek bu kadar kolay.
Herkes denesin, herkes üretebilsin diye en uygun ve kaliteli setleri oluşturduk. Aynı zamanda Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) ile birlikte yetiştiriciliği öğrenmeniz için yetiştirme rehberi hediye ediyoruz.

Buna da Göz Atın

mantar kompost

Kompost Yapımında Soğuk Pastörizasyon Uygulaması

Soğuk Pastörizasyon Uygulaması Tarım ürünlerinin sofralara gelene kadar birçok kimyasala maruz kalması ve yıkanmasına rağmen …

55 yorumlar

 1. iyi çalışmlar anlamadığım bir konuyu müsadenizle sormak istiyorum, cevaplarsanız mutlu olurum.16 kg olan Kompostu 25 TL’ye satıyorsunuz yaklaşık 5 kg istiridye mantarı verir diyorsunuz. Benim hesabıma göre mantarın kg bize yaklaşık kaça geliyor? Piyasada zaten kilosu 5 tl. Nerde bunun kazancı? Cevaplarsanız sevinirim.

  • Merhaba
   Bahsettiğiniz 25 TL fiyatla satılan Kompostlar hobby amaçına yönelik hazırlanan ürünler. Tabi ki ticari amaçlı değil. Durumu böyle değerelendiriniz. Ticari Amaçlı üretimlerde Kompost Ton bazında hesaplanır ve birim fiyatı 400 TL/Ton’dur. Yani üreteceğiniz istiridye mantarının kg’ı size birim fiyatı 2 TL maliyete sahip olacaktır.

   Mantarlar hakkında daha geniş bilgi almak için bizleri arayabilir veya adresini vereceğim diğer internet sitelerimize bakabilirsiniz. Aramanız durumunda uzman kadromuz size her konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

  • Bunun kârı kendin üretmiş olman.. kendi ilgilenip dalından kökünden koparıp tadına varman…

 2. Yazmışsınız ki:
  Ticari Amaçlı üretimlerde Kompost Ton bazında hesaplanır ve birim fiyatı 400 TL/Ton’dur. Yani üreteceğiniz istiridye mantarının kg birim fiyatı 2 TL ‘na mâl olacaktır.
  mantar yetiştiriciliği 1 saat öncesine kadar ilgi alanıma girmezdi . haberlerde gördüm. Araştırayım dedim. müsait bir zamanda sizi fikir almak için arayacağım. kıyıda köşede satılmamış varsa bitane deneme kiti hayrına gönderemez misiniz. ?

 3. Nur Elif-Ugur Çakmak

  Merhaba;
  Öncelikle öğrenmek istediğim deneme kiti ile toptan alınan kompost arasındaki fark nedir?
  Deneme kiti ile toptan alınan kompost arasında üretim oranı nedir?
  Deneme kitini kullandıktan sonra toptan alınan üründe hayal kırıklığı yaşar mıyız?

  • Merhabalar Elif Hanım
   Deneme kitlerinde kargo gönderi masrafı alıcıya ait. Yurtiçi veya Aras kargo şirketleri ile anlaşmamız bulunmaktadır. Uygun fiyata gönderimi gerçekleştiriyoruz.
   Toplu kompost alımlarında ucuz kamyon bulma konusunda yardımcı oluyoruz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

  • Merhaba Elif Hanım
   Deneme kiti ile toptan alınan kompost arasında hiçbir fark bulunmamaktadır.
   Tek fark Hobi kiti olarak size gönderilen ürünlerin sarımını tamamlamış olması.
   Toptan alınan kompostlar ise sizin işletmede sarımını tamamlıyor.
   Deneme kiti ile toptan alınan kompost arasında üretim oranı olarak hiç bir fark yok.
   Deneme kitini kullandıktan sonra toptan alınan üründe hayal kırıklığı yaşamazsınız!

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 4. Nur Elif-Ugur Çakmak

  Deneme kitlerin de kargo bedeli size mi ait?
  Toptan ürün alındığı takdirde nakliye ücreti hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  • Merhabalar Elif Hanım
   Deneme kitlerinde kargo gönderi masrafı alıcıya ait. Yurtiçi veya Aras kargo şirketleri ile anlaşmamız bulunmaktadır. Uygun fiyata gönderimi gerçekleştiriyoruz.
   Toplu kompost alımlarında ucuz kamyon bulma konusunda yardımcı oluyoruz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 5. Merhaba
  Sizden sipariş ettiğim hobi kitleri elime ulaştı. Rehberde yetiştirme şartları yazıyor. Fakat sitenizde ise “Özel bir ortam hazırlamanıza gerek yok. İklimsel şartlandırmalar ticari üretim için çok miktarda ürün konulan ortamlarda gerekli. Hobi kitleri için hiç bir şey yapmanız gerekmiyor. Koli geldikten sonra ürünü koliden çıkarıp kenara koymanız yeterli.” yazıyor. Hangisini uygulayacağım.

  • Merhaba
   Hobi kitlerinizin hayırlı olmasını diliyorum. Eğer rehberde yazan şartları uygularsanız daha çabuk ürün elde edebilir, daha fazla miktarda hasat yapabilirsiniz. Ama eğer hiç bir şey yapmaz iseniz de mantarınız çıkacaktır fakat biraz daha uzun sürecektir. Takdir sizin. Biz ancak tavsiyede bulunabiliriz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • Abdullah Bey ilginizden dolayı teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Şartları elimden geldiğince yerine getirmeye çalışıyorum. Göndermiş olduğunuz paketlerin birinde sarılım neredeyse tamamlandı, paketin her yeri bembeyaz oldu.. Diğer pakette ise sarılım olmadan şapkalı, sarımtırak, gri küçük mantarlar açılan deliklerden çıkmaya başladı.. Bu neden kaynaklanıyor acaba..

 6. Kompostun birinden mantar çıkmaya başladı. Diğerinde ise hiç bir hareket yok. Bana bilgi verir misiniz lütfen nerede hata yapıyorum? Mantarhane yaptırmayı düşünüyordum. Lütfen beni arayın ız.

  • Merhaba Zafer Bey
   Kayıtları kontrol ettiğimiz de, bizden Hobi amaçlı üretim için hobi kiti almış olduğunuzu gördük. Kargo ile gönderim esnasında sorun çıkmış ve bundan dolayı sıkıntı yaşamışsınız. Nakliye esnasında oluşabilecek her tür olumsuzluklardan işletmemiz sorumluluk almaktadır. Tarafınıza yeni ürünler gönderilecek olup, yaşanan sıkıntı dolayısıyla tarafınızdan özür dileriz. Keşke sorun hakkında bizleri daha önceden bilgilendirseydiniz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 7. Mrhaba abdullah bey
  İstiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyoruz üretim ile ilgili bilgi verirmisiniz tesekkur ederim enkisa zamanda ziyaret edecegiz

  • Merhaba Kenan Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size adım adım yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 8. Merhaba..Size bir sorum olacaktı..Evde kendi imkanlarımla hazırladığım kompostta mantar çıkış delikleri açtım ama delik olmayan yerlerde de mantarlar baş göstermeye başladı..Şimdi ben bu mantar olan yerlere de delikler açsam ya da poşeti komple çıkarsam herhangi bir sorun olur mu?Cevabınız için simdiden teşekkürler..İyi çalışmalar..

  • Merhaba Kazım Bey,
   Kompostun dışındaki poşet onun derisidir. Bu yüzden kesinlikle poşeti çıkarmayınız.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 9. Merhabalar bende evde yetistirmek istiyorum sadece merakli olduğum için

 10. Abdullah bey merhaba. cumartesi günü de çalışma saatleriniz aynı mı? c.tesi günü gelip üretimi yerinde görmek ve bilgi almak istiyoruz mümkünmüdür?.

  • Merhaba Salih Bey,
   Evet cumartesi günleri de çalışma saatlerimiz aynı.
   Buyrun gelin sizi misafir edip ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 11. Selamın Aleyküm hocam ALLAH’IN izniyle bismillah deyip bu gece (cuma gecesi) deneme kiti siparişimi verdim. MEVLAM hayırlı eyler inşallah. Hocam bundan sonraki her adımda yardımınızı bekliyorum, gayret bizden takdir ALLAH’TAN inşallah. Teşekkür ediyorum.

  • Aleyküm Selam Ahmet Bey
   Hayırlı olmasını dilerim. Üretiminizin her aşamasında sizlere adım adım yardımcı olmak isteriz. Her konuda bizlere danışabilirsiniz.
   İstiridye Mantarı Kompost Bakım rehberi
   Kompostlarınızın Ortam Şartları nasıl olmalıdır?
   Hazırlanan mantar üretim alanı çamaşır suyu ile yıkanır ve temizlenir. Ortam kuruduktan sonra yerler kireçlenir. Sonrasında sızdırmaz bir hale getirilen odanın her yeri kapatılır. Gelecek olan Kompostlar yere konmadan direkt ranzalara yerleştirilir ve nizami dizilir. Sakın poşeti bollaştırmayınız ve bollaşmasına sebep olmayınız, poşeti sündürmeyiniz. Gergin bir vaziyette Kompost poşetlerini ranzalara yerleştiriniz. Yerleştirme bittikten sonra poşetlerin alt tarafa bakan kısımlarını 6-7 yerinden deliniz. Böylelikle eğer fazla suyu var ise bunu bırakacaktır. Odanızı Kompost yerleşiminden sonra lütfen bir tarım ilaç bayisinden alacağınız sinek ve kırmızı örümcek ilaçları ile ilaçlayınız. Karanlık bir ortamda, 29 – 30 °C derece Kompost iç sıcaklığında yaklaşık olarak 15 – 20 gün boyunca hiçbir uygulama yapmadan kompostu bekletiniz. Lütfen Kompostların sıcaklık ölçüm Değerlerini şirketimize sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa bildiriniz. Kontrol Amaçlı ölçüm Değerlerini bir çizelge haline getiriniz. 15 – 20 gün sonra ürünler tamamen bembeyaz bir şekle kavuşacaktır. Beyazlayan kompostların üzerinde birikmeye başlayacak olan sarımtırak sulanmalar neticesinde sarımın bittiğini anlamış olacağız. (Tüm bu süreç İstiridye Mantarı kompostlarınızın beyazlamasına kadar sürecek bir süreçtir.) Kompostlarınız tamamen beyazladığında, yani sarımını tamamladığında, artık 2. Evre’ye yani bakım aşamasına geçilecektir. 2. Evrede Kompost ve Mantarın bekletilen ortamın sahip olması gereken iklimsel koşullar nelerdir?
   1. Ortam Aydınlatma
   2. Ortam Isısı
   3. Ortam bağıl Nemi
   4. Ortam Havalandırması
   Başlıkları daha da ayrıntılı inceleyecek olursak şöyle açıklayabiliriz. Aydınlatma: Ortam aydınlatması günlük olarak her gün 10 – 12 saat arası bir süre boyunca (gündüz saatlerinde) boru tipi beyaz flüoresan ışık ile aydınlatılmalıdır. Flüoresandan başka ışık kullanılması tavsiye edilmez. Flüoresan ışığı hariç başka hiçbir ışık kullanılamaz. Hazırladığınız kompost kesinlikle gün ışığı görmemelidir. Gün ışığının öldürücü etkisi mevcuttur. Isı: Mantarlar taslak yani Pin oluşturmaya başladığında oda ısısı 16-17°C derece’ye indirilmelidir. Ortam ısısı 16-17°C derede sabit tutulmalıdır. Üretim odanız bu ısıda muhafaza edilmelidir. Daha düşük ortam ısılarında Mantarların büyümesi yavaşlar; hatta büyüme durur. Daha yüksek ortam ısılarında ise kurumalar meydana gelmektedir. Mantarımızın bünyesinde %93 oranında su bulunmaktadır. Bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Havalandırma: Bu evrede mutlaka iyi bir ortam havalandırması yapılmaya başlanmalıdır. Her canlı gibi Mantar da taze oksijenli hava ile nefes almak ister. Çünkü mantarlar büyüdükçe ve çoğaldıkça oksijen ihtiyacı artar dolayısıyla havalandırma sıklaştırılır. Örneğin fan ile her yarım saatte dört dakikalık bir havalandırma mutlaka yapınız. Havalandırmanın düzgün olmadığı durumlarda şekil bozuklukları ve büyüme esnasında sıkıntılar yaşanmaktadır. Mantarlar büyüdükçe havalandırma ihtiyacı artar dolayısıyla havalandırma sıklaştırılır. Nem: Hazırladığınız kompostun deliklerini nemlendirecek şekilde sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere günde iki defa sulama yapılarak deliklerin nemlenme ihtiyacı karşılanmalıdır. İstiridye Mantarı kompostlarınızın üstünden fiskeyle bile sulama yapabilirsiniz. Mantarlar büyüdükçe sulama günde bir defa ya indirilecektir. Buna lütfen dikkat ederek riayet ediniz. Mantarlar büyüdükçe sulama günde 1 defaya indirilir unutmayınız. Toplanacak mantarlarınız 10 – 12 cm büyüklüğünde olmalıdır.
   * Mantarlarınız avucunuzun içi kadar büyüdüğünde artık toplayabilirsiniz. Hasat aşamasına gelmiş mantarlarımız nasıl toplanacak? Sol elinizle kökünden tutacaksınız ve sağ eliniz ile Mantarı kökü ile birlikte çekip alacaksınız. Tüm demeti küçük büyük ayrımı yapmadan topluca koparacaksınız. Mantarı kökü ile birlikte koparınız. Kompost içinde kalan kökler bozulmaya ve çürümeye sebep olacağı için komposttan bir Bıçak yardımı sökün ve yetiştirme odasından uzaklaştırdınız. Her İstiridye Mantar kompost’undan iklimsel koşulları yerine getirmeniz durumunda ortalama 4-5 kg civarında istiridye mantarı çıkacaktır. Verim elbette sağladığınız iklimsel şartlara bağlı olarak artabilir de azalabilirde. Hasat süresi 60 – 70 güne tekabül etmektedir. Mantarlarınız takribi 20 – 25 gün içinde çıkacaktır.
   UYARILAR Mantar yetiştireceğiniz ortam temiz bir ortam olmalıdır. Ortamda kesinlikle tahta ve ahşap ürünü bulundurulmamalıdır. Üretim hanelerde Karton ve kâğıt türevi ürün bulundurmayınız. Yeşil küf sebebi olabilecek gıdalardan uzak bir yer tercih ediniz. İlk Evrede kesinlikle ışık açmayınız ve ışıklandırmayınız. Zifiri karanlık tercihimizdir. İlk Evrede Kompost üzerine kesinlikle su verilmeyecek. Su ile temas ettirilmeyecektir. Mantarlarınızı pişirirken lütfen saplarını kullanmayınız. Mantarcılık hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz şu sitelerimize de bakabilirsiniz.
   http://www.mantartohumu.com
   http://www.istiridyemantari.net
   http://www.mantarhane.net
   http://www.mantaryetistiriciligi.net
   http://www.mantaruretimi.net
   http://www.yaprakmantar.blogspot.com.tr
   http://www.kavakmantari.blogspot.com.tr
   http://www.istiridyemantari2013.wordpress.com

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 12. Merhaba. 100 m2 gerekli şartlara elverişli bodrumum var. Merak ettiğim şey bu işin başında 100 m2 yi ölçek alırsak günlük durulması gereken ilgilenilmesi gereken zmn dilimi nedir. İşin zahmet / getiri oranı nedir. 2 iş olarak yapılması mantıklımıdır. Cevabınızı bekliyorum sabırsızlıkla

  • Merhaba Orhan Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğinde 100 metrekare alan için günde 2 saat ilgilenmeniz yeterlidir.
   İştiridye mantarının yetiştirme masrafı düşük, kar marjı yüksektir.
   Başlangıçta ek iş olarak yapmanız daha doğru olur.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 13. Merhaba ben ticari olarak istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum ama bu konuda hiç deneyimim yok ayrıca bir yerim de yok öncelikle evde küçük çapta deneyim kazanmak istiyorum hobi kitleriniz benim deneyim ihtiyacımı karşılar mı acaba?

 14. serdar gökçe

  Ürün yorumlarından okuduğum kadarıyla deneme kitleri 75 tl imiş. Ayrıca kargo ücreti ne kadar tutuyor. Anlaşmalı iseniz bunun net bir fiyatı vardır. Açıklarsanız sevinirim. ona göre Deneme kiti ve Misel almak istiyorum.

 15. Merhabalar;
  İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili verdiğiniz ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

  • Merhaba Serhat Bey,
   Güzel yorumunuz teşekkür eder bundan sonra da istiridye mantarı üretimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 16. mutlaka beton zemin mi gerek bazıları çadırlada yapmış, ısınma olayı nasıl olacak, sıcaklığın gündüz 30- 40 derece olan yörede yetişir mi, yoksa yayla mı olacak, 100 m, k, olan yerde kaç kilo yetişir maliyeti ne dir, selamlar

  • Merhaba İsmet Bey,
   Biz müşterilerimize çadır sistemini tavsiye ediyoruz.
   Dış ortamın sıcaklığı istiridye mantarının yetişmesi için önemli değildir.

   100 m2’lik bir istiridye mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 17. Merhaba üretim yaptıktan sonra en önemlisi pazarlama işi
  Nasıl olacak kime satılacak alan firma varmı

  • Merhaba Recep Bey,
   İstiridye mantarı üretim sisteminizi kurmuşsak veya kompost ve tohumunuzu bizden almışsanız, biz sizi bölgenizde bulunan pazarcılarla tanıştırıyoruz. Eğer yine de ürünleriniz satılmazsa biz elinizdeki istiridye mantarlarını satın alıyoruz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 18. merhaba bulundugum ilde üretim yapmak istiyorum yukarıda bahsettiğiniz 100m2 lik alana gereken masraf 30bin tl sadece demirbas mı yoksa kompost da dahil mi ayrıca 100m2 lik alana ne kadar kompost yerleştirebiliriz ve tahmini kazanç ne kadar olur teşekkurler

  • Merhaba Yunus Bey
   30 bin TL’lik masrafınız içinde 100 metrekarelik alana yerleştireceğiniz 15 ton istiridye mantarı kompostu da dahildir.
   Tahmini kazancınız 3 ayda net 9 bin TL’dir.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 19. ibrahim özdemir

  Selam Abdullah bey, ben ve apartmanınımızda da emekli 3 arkadas bulunmaktadır. ilk iş olarak hobi, devamında ticari, Kültür mantarı ve istiridye mantarı yetiştirmek istiyoruz… Binamızın bodrum katında (kalorifer dairesinde, yaklaşık 130 m2) bu işe musait yerimiz var. Bizlere yardımcı olur musunuz? Teşekkürler…

  • Merhaba İbrahim Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız istiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 20. Merhaba evde yetiştirme kitini sadece bir keremi hasat ediyoruz?almayı düşünüyorum yakın zamanda insallah

  • Merhaba Mustafa Bey
   İstiridye mantarı kompostu sarımını tamamlayıp mantarın çıkmaya başladığı andan itibaren ortalama 60-70 gün boyunca hergün ürün alabilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 21. istiriye mantarı isi yapmayı düsünü yorum fakat sermeyem yok diyecek kadar az istanbulda bir dükkan tutarak vede askımı ranzamı sitemmi daha iyi olur hangisi ucuz olur urun tolandıktan sonra satış nasıl olur bilgi verirmisiniz

  • Merhaba Sadullah Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Ranza sisteminin verimi askı sisteminden daha yüksek olduğundan size ranza sistemini tavsiye ederiz.
   Mantarhanenizi biz kurduğumuz taktirde sizi bölgenizde bulunan pazarcılarla tanıştırıyoruz. Eğer anlaşma sağlayamaz iseniz elinizdeki istiridye mantarlarını biz satın alıyoruz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 22. Merhaba mantarhane için bölge önemlimi. Güney marmarada oluyormu

  • Merhaba Soner Bey
   İstediğiniz tüm bölgelerde mantarhane kurulumu yapabiliriz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 23. Merhaba bende istiridye mantari yetistirmek istiyorum bana detayli bilgi verirseniz bu ise baslayacagim teşekkürler

  • Merhaba Yusuf Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 24. Merhaba ben 1 tonluk kompost almak istiyorum kaç kilo hasat ederim ve istanbulda oturuyorum kargo ücreti ne kadar tutar

  • Merhaba Burak Bey
   1 tonluk istiridye mantarı kompostundan 3 ayda ortalama 300 kg istiridye mantarı elde edebilirsiniz.
   İstiridye mantarı kompostunu https://www.mantarbahcem.com adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 25. Ben eb hanmıyım mantara merakım oldugum icin 6metre kare bodrumumuz var orda mantar yetiştirebilirmiyim nasil yardımcı olabilirsiniz

  • Merhaba Halime Hanım
   Tabiki yetiştirebilirsiniz. Fakat bu alan ticari olarak istiridye mantarı yetiştiriciliği yapabilmeniz için yeterli bir alan değil. Bu alanda hobi amaçlı üretim yapabilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 26. .1 ton için ne kadar masraf olur ortalama ,sizden eğitim alabilir miyiz.1 tonluk kompost için kaç metre kare yer gereklidir

 27. merhabalar benim bir sorum olacak. 100 m2 bir çadır için gerekli kompost 15 ton demiştiniz peki bu 15 ton kompostun bize maliyeti nekadardır.

 28. Sayın admin benimde kafama takılan bir durum oldu bu mantar işi ..
  Emekliyim bulunduğum köyün çevresinde devlete ait olan arazi içinde bir mağara var ,
  aşağı doğru Eğimli olan bu mağaranın girişinin 10-15 metre aşağısında yan taraftan gelerek mağaraya çıkan su
  eğimli mağaranın içinden en az 500 metre kadar akarak geldiği gibi gene yerin altında kaybolmakta.
  yani bu mağaranın başkaca çıkışı yok .
  Tavanının her yerinden sular damlayan , d bu mağaranın içindeki ısı yaz kış aynı . 20 derecelerde çıkmıştı yazın ölçtüğümde .
  Başka yerden çıkışının olmaması sebebiyle içeride hava sirkülasyonu olmamakta .
  Dar ve engebeli girişinden içeri doğru biraz gidildiğinde genişleyen , Tabiattan olan bu mağaranın dar olan giriş tarafındaki yan cidarlarını hilti ile biraz genişletip, tırazlarsam mantar yetiştirmek için raflar haline getirebilirim amacına uygun bir hale getirebilirim .
  O değirmen çevirecek şiddette akan suyuda mesleğim gereği düşünerek karar verdiğim şekilde koyacağım çarka akuple ederek bağlıyacağım bir alternatör ile oradaki bu akan suyun şiddetiyle elektrik üretme imkanınada sahip olurum kısacası .
  Eğer fazla rutubet ve nem oranı ve kışın karlı havalarda içinden buhar çıkan , yazın temmuz ayında 20 derecelerde ölçtüğüm sabit ısı üretime zararlı olmazsa bu alanda ben istiridye mantarı üretmeyi düşünmekteyim . söylediklerimi göz önüne alarak Sorduklarımı değerlendirip konu hakkında bana aydınlatıcı fikir verebilirseniz memnun olurum … Saygılarımla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.