İstiridye Mantarı Hangi Ortamlarda Yetişir?

İstiridye mantarı hakkındaki sorulara uzmanından soru cevap şeklinde bilgiler aldık. Buyrun: İstiridye mantarı nedir?

İstiridye mantarı doğada yetişebilen ve yenilebilen mantar türlerinden bir tanesidir. Ve bunun kültür ortamında yetiştirilebilen ender türlerinden birtanesidir aynı zamanda. Doğada yenilebilir ve kültürel ortamda yetiştirilebilen ender türlerindendir. İstidye mantarı kütlesinde %95 oranında su bulunur.

İstidye mantarı hangi ortamlarda yetiştirilebilir? Hastalık barındırır mı?
İstiridye mantarı son baharda yetişmesi dolayısıyla %80-90 nem ortamında yetişir. Kuluçkasıda karanlik olmakla beraber kuluçka sonrasi gunde 5-6 saat Floresan ışığa ihtiyaç duyar. Kapalı depoda yapılan yetistiriciliklerde havalandırma verim açısından çok önemlidir.Oda ısısı kuluçkada 20 hasatta ise 16 derece ister.

Doğadaki en zehirsiz mantar türüdür. Doğal antibiyotik özelliklerine sahiptir. Birçok kanser türünün tedavisinde yurt dışında kullanılmaktadır.

Ülkemizde istidye mantarı tanınırlık durumu nedir? Üretim tüketim arasındaki dengesizlik girişimciler açısından bir fırsatmıdır?
Bu mantar en yaygın İstanbul olmak üzere tüm büyük şehirlerde tanınmaktadır.10 yıllık bir süredir üretilmekte ve yavaş yavaş tanınmaya başlanmıştır. Evet bu mantar çeşidinin üretimi girişimciler açısından bir fırsattır. Burayı tıklayarak bu konu hakkındaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Buna da Göz Atın

mantar kompost

Kompost Yapımında Soğuk Pastörizasyon Uygulaması

Soğuk Pastörizasyon Uygulaması Tarım ürünlerinin sofralara gelene kadar birçok kimyasala maruz kalması ve yıkanmasına rağmen …

154 yorumlar

 1. İstiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum. 300 metrekare alanı 3 e bölerek yetiştirmek istiyorum. bu konu hakkında değerli desteklerinizi bekliyorum. Ayrıca bina hariç söz konusu alan için demirbaş maliyetim ile üretim esnasında meydana gelebilecek tüm aylık maliyet konusunda bilgilendirmelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

  • Merhaba Ali bey
   Gün içerisinde arkadaşlarımız tarafından aranacaksınız.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • ilknur Bozdemir

    Peki bu mantar tokat bölgesindede yetişir mi bu işi bende yapmak istiyorum

    • Merhaba İlknur Bey,
     Tabi ki kurduğumuz istiridye mantarı üretim tesisleri ile istediğiniz heryerde istiridye mantarı yetiştirebilirsiniz.
     Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
     Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

     SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • Ben de istiridye mantarı yetirecem lütfen bana ulaşır mısınız.

 2. halit samet taşcan

  İstiridye mantarı üretimi yapmak niyetindeyim. Aylık münasip bir gelir elde etmek için bir iş arıyorum. Bu konu çok ilgimi çekti. Bununla ilgili bilgi alabilir miyim? Bunun yanında temel ihtiyaç malzemeleri ve gelir gider konusunda da yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim. Kolaya gelsin.

  • Merhaba Halit Samet Bey

   İnternet sitemiz aracılığıyla tarafımıza yolladığınız e-maile istinaden size cevaben yazıyoruz.
   Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
   Mantarlar ​kon​​usunda​ ​görüşmek için Telefon numaranızı ​tarafımıza iletir misiniz lütfen.​​

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • ben de yetiştirmek istiyorum lutfen beni arayin

    • Merhaba İbrahim Bey,
     İstiridye mantarı yetiştiriciliği konsunda size adım adım yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
     Arkadaşlarımız bu konuda bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
     Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
     Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

     SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • Merhaba. Recep sönmez ben. İstiridye mantarı konusunda sizlerle acil iletişime geçebilirmiyim…
    İyi çalışmalar dilerim

 3. Yunus incemehmetoğulları

  İyi günler
  Ben bu işi Antalya bölgesinde yapmak istiyorum. Bu iş için ne kadar bir alan gerekli ve nasıl bi ortam olması gerekiyor. Başlarken ne kadar bir masrafı yapmak gerekiyor ve aylık getirisi ne kadar oluyor? Ayrıca bu iş için nasıl ve nerde kurs görebilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Merhaba Yunus Bey
   Antalya bölgesinde mantar yetiştiricilik kursunu nerde alabileceğinizi bilemiyorum. Bu konuda bölgenizde bulunan Üniversitelere başvurmanızı tavsiye ederiz.
   Mantar yetiştiriciliği için düzenlenen kurslar var fakat resmi prosedür açısından çok gerekli kurslar değildir. Bu konuda Yalova Bahçe kültürleri Mantarcılık bölümü gerçekten faydalı bilgiler vermektedir. Diğer kursları hiç bir tanesi işe yaramamaktadır. Kurs kayıt parası almak için düzenlenen etkinlikler kahvehane muhabbeti kıvamında geçmektedir. Elde edeceğiniz sertifika sadece bir kağıt parçası olacaktır. Henüz mantar yetiştiricilik için herhangi bir kurs bitirme zorunluluğu yoktur. Resmiyet açısından size hiçbir avantaj sağlamayacaktır. Devam edeceğiniz kurslarda pek bir şey öğrenme şansı elde edemeyeceksiniz. Üreticiliğe heveslenmiş yeni girişimciler gittikleri kurslarda gerekli bilgiyi alamamaktadırlar.

   Yetiştiricilik için profesyonel birisinden bilgi almak ve yardım almak çok önemlidir. Karşılaştığınız herhangi bir sorunda bir kişiye danışmak zorundasınız. Bir bilenle irtibatta olmak çok Önemlidir. İnternetten elle diyeceğiniz bilgiler yetiştiriciliği için yeterli olmayacaktır. İnternette yanlış olan çok bilgiye rastlayacaksınız. Doğruyu yanlıştan ayırt edebilecek ehliyetine sahip olmadığınız için hatalar yapmanız kaçınılmaz olur. Sadece bu sebepten dolayı bile bir danışmana ihtiyacınız olacaktır.

   İnternet sitemiz aracılığıyla tarafımıza yazdığınız e-maile istinaden size cevaben yazıyoruz. Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
   Sizinle görüşmek için Telefon numaranızı ​tarafımıza iletir misiniz lütfen.​​

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 4. Seydi Demirbaş

  Merhaba
  Mantar yetiştirme işletmesi açmak istiyorum. İstiridye mantarının yetişme süresi nedir? Yetiştirilen mantarların hangi alanlara satışı mevcuttur?
  Mantar üretimi yapılırken hangi aşamalardan geçiyor?
  Bilgilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

 5. Merhaba iyi günler istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum müsait yerim 100 metrekare serin vee nemli ortam şartlarına uygundur yanlız havalandırma sikintim var havalandırma olmasa ne gibi sonuçlar dogura bilir yardımcı olursanız sevinirim birde pazarlama konusunda nasıl yardımcı olabilirsiniz teşekkürler

  • Merhaba Cemal Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğinde havalandırma en önemli unsurlardan biridir.
   Bu yüzden havalndırma işlemini kesinlikle yapmalısınız.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 6. İyi akşamlar,
  Bende istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Ek iş olarak yetiştirecek yerim mevcuttur. Acaba kışında yetiştirebilir miyim? Yardımcı olur musunuz? 5 kg tohum kaç TL’dir?

  • Merhaba Caner Bey
   Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
   İstiridye Mantar Miseli Kilosu 5 TL’dir. Paketlerimiz 5’er kiloluktur.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 7. ümit danışman

  Merhaba
  500 metre kare bahçem var. Ek gelir sağlamak için araştırma yapıyordum ve mantar yetiştiriciliği ilgimi çekti. Bana bu konuda destek verir misiniz? Nerede, hangi alanda, nasıl yetişir veya yetiştirilir? Kime satılır? Kimden tohum alınır? Gibi konularda bilgisi olan varsa; desteklerinizi bekliyorum.

  • Merhaba
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere adım adım destek ve yardımcı olmak isteriz. Her konuda bizlere danışabilirsiniz. Eğer ki bizleri işletmemizde Denizli’de ziyaret etmek isterseniz, ziyaretinizi memnuniyetle bekliyoruz. İstiridye mantarını istediğiniz her yerde yetiştirebilirsiniz. Yeter ki şartları sağlayın. Şartların sağlanması da zor değil. Üretimini yaptığınız İstiridye mantarlarınızı bize göndermeyeceksiniz; sizin bölgenizde satışını yapabilmeniz için mantar alım satımı yapan ve size en yakın mantar toptancılar ile sizleri görüştürüyor ve satış anlaşmanızı yapmanızı sağlıyoruz
   İstiridye mantar miseli kilosu 5 TL. Ve Paketlerimiz 5’er kiloluktur. Sitemizden telefon ile istiridye mantar miseli sipariş edebilirsiniz. 0850 304 70 76 veya 0532 465 47 89 numaralı hatlardan size yardımcı olunacaktır.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • Uzun zaman arkadaşımla bu iş yapmak istiyoruz ama nerede başlamak bilmek istiyoruz yardımci olursunuz seviniriz saygılar

 8. bilgi almak istiyorum lütfen irtibata gecermisniz

 9. Lütfen bana yardım edin.

  • Merhaba Recep Bey

   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacaktır, bilginize.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

  • istiritye mantarı yetiştirmek istiyorum yardım cı olabilirmisiniz.

   • Merhaba Levent Bey,
    İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
    Öncelikle,
    İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
    Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
    İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
    sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.
    Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
    Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

    SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 10. İstiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. Bursa’da yaşıyorum Yardımcı olabilir misiniz lütfen.

  • Merhaba Ahmet Bey,
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere adım adım destek ve yardımcı olmak isteriz. Her konuda bizlere danışabilirsiniz. Eğer ki bizleri işletmemizde Denizli’de ziyaret etmek isterseniz, ziyaretinizi memnuniyetle bekliyoruz. İstiridye mantarını istediğiniz her yerde yetiştirebilirsiniz. Yeter ki şartları sağlayın. Şartların sağlanması da zor değil. Lütfen tarafımıza ulaşınız.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 11. Merhaba
  200’ün üzerinde kayın kütüğü mayaladım. Miseller tuttu ve ilk verim mantarı 4 ay sonra başladı. Her birinden az biraz aldım. Toplamda 9 ay geçti ve Klima ortamında olmasına rağmen artık ürün alamıyorum. Kütüklerde biraz da olsa bazılarında yeşil küf var. Verenlerde birkaç santim çapına erişiyor ve büyümeden kuruyor yada hiç çıkmıyor. Islatıyorum, nemini korumaya çalışıyorum fakat sonuç yok.
  Miselleri sizden almadım ama sizden bilgi istiyorum. Misseller bozulmuş olabilir mi?
  Misel faturamda hk35 yazıyor ve başkada bir bilgi yok? Hiçbir açıklama gönderilmedi. Aradığım da ise yardımcı olmadılar.
  Sıkıntı sizce ne olabilir?
  Sıcak havalarda daha iyi veriyordu. 23-28 arasında iyi mantarlar aldığım oldu. 20 C derece’nin altına inince daha ürün alamaz oldum. 120 metre karelik, hazır durumda yerim var. Torba sistemine dönmek daha mı mantıklı? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Murat Bey
   Kayın kütükleri yaklaşık 7 yıl boyunca verim verirler. Bu mantar oluşumu mevsimsel şartlara bağlıdır. Kışın veremezler. Vermemesi normaldir. Almış olduğunuz mantar miselleri belirttiğiniz ısı değerlerinde verim verir. Oysa bizler Türkiye Floryasına adapte olmuş güçlü bir ırk İstiridye mantarı miseli üretiyoruz. Bilmeden sizler Türkiye için uygun olmayan Avrupa ülkelerinde üretilen miselleri normalden daha pahalıya satın alıyor ve buna benzer durumlar ile karşılaşıyorsunuz. Bizden İstiridye mantar miseli yani mantar tohumu alan tüm Müşterilere uygulamayla alakalı bir evrak gönderiyoruz. Bu evrakta tüm uygulama yöntemleri belirtilmiş durumda. Sizin kullandığınız Misel için söyleyebileceğim tek şey, Bahsi geçen tohum türü kesinlikle Türkiye için uygun değildir. Fakat merak etmeyiniz dediğim gibi bahar aylarında tekrar mantar vermeye başlayacak. http://www.mantartohumu.com sitesinden misel alımlarınızı yapabilir ve Bizleri Müşteri hizmetleri telefonlarından arayarak her konuda yardım alabilirsiniz. : 0850 840 09 89
   Torba sistemine üretim yapmak tabi ki daha fazla mantarı en kısa sürede üretme yöntemidir.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 12. Sevinç kesifoglu

  Merhaba
  Ben günlerdir istiridye mantarı üretimi yapmak için araştırma yapıyorum. En kısa sürede yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Merhaba Sevinç Hanım
   Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İstiridye mantar yetiştiriciliği konusunda tam destek vermek isteriz.
   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacak.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 13. Ben Bilecik bölgesinde istiridye mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Yetiştirme koşulları maaliyetler ve kar marjları hakkında tarafıma bilgi verebilir misiniz ?

  • Merhaba İsmail Bey,
   100 m2’lik bir kayın mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Kurduğumuz bu sistemlerle aylık minimum net kazancınız 3 bin TL’dir.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 14. merhabalar evimin bodrumunda 10 metrekarelik bir odam var cam pencere yok toprak altında kalıyor. Havalandırmada yok burada mantar yetiştirebilirmiyim.

 15. Merhabalar,
  İstiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. Fakat,
  Mantar tohumu, Mantar nasıl yetiştirilir, nerde yetiştirilir kısacası bu işi yapabilmem için bilmem gerekenleri öğrenmek istiyorum. Konu ile ilgili tarafımı bilgilendirirseniz memnun olurum.

  Saygılarımla,

  • Merhaba Zeynep Hanım,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size adım adım yardım etmekten memnuniyet duyarız.
   İstiridye mantarını isterseniz bina içinde isterseniz de kurduğumuz yalıtımlı çadır sistemi içinde yetiştirebilirsiniz.

   100 m2’lik bir kayın mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   İsterseniz istiridye mantarı yetiştiriciliğine ticari olarak başlamadan önce bu işi denemek için evde mantar yetiştirme seti(hobi kiti) satın alıp evinizde de mantar yetiştirebilirsiniz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Hobi kiti ile birlikte size istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz dökümanı gönderiyoruz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 16. Hocam istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum bilgilerinize ihtiyacım var

  • Merhaba Mustafa Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 17. Istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum yardım edermisiniz

  • Merhaba Selim Bey,
   Öncelikle istiridye mantarı yetiştiriciliği yapma kararınızdan dolayı sizi tebrik ediyoruz.
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   İstiridye mantarı üretiminin her aşamasında adım adım yardımcı oluyoruz.

   Bu işi ticari olarak mı yapmak istiyorsunuz yoksa hobi olarak mı?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınınz var?

   Bu konularda bize bilgi verebilirseniz yardımcı olmaamız daha kolay olur.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 18. İstiridye mantarı ürettikten sonra ürünün satışı nasıl gerçekleşiyor?

  • Merhaba Gökhan Bey,
   İstiridye mantarının satış aşamasında biz sizi bulunduğunuz bölgedeki pazarcılarla tanıştırıyoruz.
   Eğer yine de satış gerçekleştiremezseniz ürünlerinizi biz alıyoruz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 19. Merhaba;
  İstanbulda istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum.Konuyla ilgili uzman kişilerle görüşerek bilgi almak istiyorum.En kısa sürede dönüş yapabilirseniz sevinirim.

  Teşekkürler

  İyi Çalışmalar

  • Merhaba Mahmut Bey,
   İstiridye mantarı üretimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkdaşlarımız istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda detaylı bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacaklar.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 20. Mrb bende bu ise merak sardim apartman dairesinde oturuyorm bu isi yapma sansim varmi yardimci olursaniz sevinirim

 21. karadeniz bölge sinde istiridye mantarı. yetiştirmek istiyor um yardımcı olursak sevinirim.şimdi den teşekkür ler

  • Merhaba Volkan Bey,
   Ticari olarak istiridye mantarı yetiştirmek istiyorsanız 100 metrekarelik bir alanda bu işe başlayabilirsiniz.
   Ticari olarak yetiştirmeden önce denemek isterseniz evde mantar yetiştirme seti alıp küçük bir alanda istiridye mantarı yetiştirebilirsiniz.

   100 m2’lik bir istiridye mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden temin edebilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 22. Mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum bana ulaşabilirmisiniz acaba?

  • Merhaba Mustafa Bey,
   Ticari olarak istiridye mantarı yetiştirmek istiyorsanız 100 metrekarelik bir alanda bu işe başlayabilirsiniz.
   Ticari olarak yetiştirmeden önce denemek isterseniz evde mantar yetiştirme seti alıp küçük bir alanda istiridye mantarı yetiştirebilirsiniz.

   100 m2’lik bir istiridye mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden temin edebilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 23. Eskisehir de istiridye mantarı yetiştiriciligi yapmak istiyorum.konuyla ilgili bilgi ve misele ihtiyaçim var. Bu iş için ne kadar finans gerekiyor. Biliyorsunuz ülkemizde mantar tüketimi nadir ürünun pazar piyasası nedir.kimlerle irtibata gecilip finanse edilir.bu ve bunun gibi konularda bilgi alışverişi yapmak istiyorum.

  • Merhaba Zeliha Hanım,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecek.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 24. Merhabalar
  Ben Mersin’de yaşıyorum. Mantar üretimi işini Zaman’la yüksek kapasitede yapma amaçlı olarak yapmak istiyorum. Bunun için detaylı olarak biriyle görüşmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

  • Merhaba Soner Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecek.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 25. istiridye mantarı yetiştimek istiyorum ek gelir için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • Merhaba Şinasi Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecek.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 26. ek iş olarak ilgimi çeken istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum bilgilerinize

  • Merhaba Hasan Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecek.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 27. Merhaba adım turgay İst dan bende istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum bu konuda hiçbir fikrim yok bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum şimdiden TSK ediyorum

  • Merhaba Turgay Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 28. Merhaba, istiridye mantarı üretiek istiyorum fakat bu konuda hiç bir şey bilmiyorum. Sıfırdan anlayabileceğim bilgileri mail adresime göndermeniz mümkün müdür? Teşekkürler..

  • Merhaba Kaan Bey,
   Arkadaşlarımız detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 29. iyi günler bir süredir bu konuda araştırma yapıyorum. sıfırdan başlayacağım. Antalyada yaşıyorum, aslen Denizliliyim. sizi ziyaret etmek ve yardım almak isterim. saygılar.. iyi çalışmalar

  • Merhaba Sertan Bey,
   Buyrun gelin. Sizi misafir etmekten memnuniyet duyarız.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 30. slm edremitte oturmaktayım 50 metrekare bodrum var burada istiridye mantarı yetiştirebilirmiyim tek sorun kalorifer kazanı mevcut sıkıntı olurmu ufak bir yerde yapmak istiyorum yada bahcede olurmu

  • Merhaba Zafer Bey,
   Tabi ki yetiştirebilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 31. Muhammed yaşar

  Kolay gelsin ben akrabam ile ortak bu işe girmek istiyoruz yardımcı olursanız seviniriz iyi gunler

  • Merhaba Muhammed Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili her konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarım bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacak.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 32. merhabalar
  antalya alanya dan yazıyorum. bu mantar yetiştiriciliğini daha önce hiç duymamıştım. üniversite öğrencisiyim bunun hakkında bilgi alıp bu işle uğraşmak istiyorum. ince detaylar ayrıntılar nedir nasıl başlamalıyım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim. hayırlı günler…

  • Merhaba Yusuf Bey,
   İstiridye mantarı üretimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarım detaylı bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacak.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 33. İstiridye mantarını evde yetiştirebilir miyim?

  • Merhaba Hüsnü Bey,
   Elbette istiridye mantarını hobi veya tecrübe amaçlı olarak evde yetiştirebilirsiniz.
   Bunun için size evde mantar yetiştirme seti(hobi kiti)ni tavsiye ederiz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Bu kit ile birlikte size istiridye mantarı yetiştirme klavuz dökümanını da gönderiyoruz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 34. Selam ben istiridye mantarı yetistirmek istiyorum bunun bir kursu varmi bilgillendiriseniz menun olurum teskkur eeerim

  • Merhaba Sultan Hanım,
   İstiridye mantarı yetiştirebilmeniz için herhangi bir kursa gitmenize gerek yok.
   İstiridye mantarı üretiminin nasıl yapıldığı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak için evde mantar yetiştirme setlerimizden(hobi kiti) alabilirsiniz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Bu set ile birlikte size istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz dökümanını da hediye ediyoruz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 35. merhaba ben ev hanımıyım Diyarbakırda yaşıyorum bodrumkatında istirdiye mantarı yetiştirmek Istiyorum ama içbirbilgim yok yardım ederseniz sevinirim bilgilendirirseniz

  • Merhaba Felek Hanım,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmanız için size evde mantar yetiştirme setimizi(hobi kiti) tavsiye ederiz.
   Evde mantar yetiştirme setimizi https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz. Bu set ile birlikte size istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz dökümanını da gönderiyoruz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 36. Mersinde yetistirmek istiyorum maliyeti ne olur nasıl yapılır yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Mustafa Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 37. BEN ADANA DAN YAZIYORUM İSTİRİDYE MANTARI YETİŞTİRMEK İSTİYORUM TOHUM İŞİNİ NASIL TEDARİK EDERİM

  • Merhaba Yusuf Bey
   İstiridye mantarı tohumunu https://www.mantarbahcem.com adresli sitemizden online olarak temin edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 38. Malatyada bu işi yapmak istiyorum oncelikle deneme seti ile başlamak için deneme seti yollarsaniz sevinirim

  • Merhaba Ercan Bey
   Evde mantar yetiştirme setimizi https://www.mantarbahcem.com adresli sitemizden online olarak temin edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 39. Slm ben İstiritye mantarı yetiştirmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

  • Merhaba Galip Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 40. Merha bnde bu itiribye mantari yetistirmek istiyorum ama bu konu hakkinda hic bi bilgim yok bi bilgilendirme verimisiniz

  • Merhaba Mehmet Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 41. Bir de 100 metrekarelik üretim yeri herşeyi dahil 60.000 tl mi

  • Merhaba Salih Bey
   Hayır 100 metrekarelik bir mantarhane kurulumunun maliyeti 30.100 TL dir.
   Detaylı bilgi için https://www.istiridyemantari.net/mantarhane-kurulumu/ adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 42. Devlet teşvik veriyor mu bide nu proje için

  • Merhaba Salih Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile iligili devletten şu anda maalesef hiçbir teşvik alamıyorsunuz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 43. bende istiridye mantarı işne girmek istiyorum ama daha çok bilgiye ihtiyacım var. yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba Yasin Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız konu ile ilgili detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 44. Ben bu mantar’ı ilgimi çektiyi için üretmek nerden başlıcagmı bilmiyorum istanbulda yetişirmi örenmel istiyorum.

  • Merhaba Fatma Hanım,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmanız için size evde mantar yetiştirme setimizi tavsiye ederiz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresli sitemizden online olarak temin edebilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 45. Slm ben antalya manavgat bölgesindeyim bu bölgede mantar yetiştire bilirmiyim iş kurmama yardımcı olurmusunuz cadırmı uygundur yoksa depomu cadır olursa siz yardımcı olurmusunuz tohum falan herşeyine teşekür ederim

  • Merhaba Osman Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Verimlilik ve yetiştirme kolaylığı bakımından çadır sistemi daha uygundur.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 304 70 76 veya 0 532 465 47 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 46. İyi günler,
  istiridye mantarı yetiştirme koşulları, maliyetleri vs tüm konularda detaylı bilgi almak istiyorum.yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba Mehmet Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 47. Mrh ben istanbulda oturuyorum fakat bir yerimde yok ama istridye mantarını yetiştirmek çok istiyorum. Mantar evin içinde bir ayrı odada yapmak mümkünmüdür acaba yardımcı olurmusunuz çok zamandır sizi takip ediyorum ama ancak cesaret ettim yazmayı :)) tşkler

 48. Mrb ben bu işi yapmak ıstymm hic bi bilgim olmadigi icin sizden bilgi almak ıstymm bana yardımcı olurmsn

  • Merhaba Özgür Bey
   Arkadaşlarımız istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 49. Bende yetistirmek istiyorum yerim vardir denizli de yetisirmi

  • Merhaba Cengiz Bey
   Tabiki Denizlide de istiridye mantarı yetiştirebilirsiniz.
   Arkadaşlarımız detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 50. Özer Çetinkaya

  Merhaba,şuan için çanakkale merkezde 50 m2 civari Evimin bodrum katında üretim yapmak istiyorum ,gerekli bilgilendirmeyi yaparsanız çok nun olurum

  • Merhaba Özer Bey
   İstirideye mantarı yetiştiriciliği ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Uzman arkadaşlarımız bu konuda detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 51. ercüment gülce

  merhaba abdullah bey . bende istridye mantar yetiştiriliciğe merak duydum .
  üsküdar da 400 m2 kapalı alanım var ve hafif de rutubetlı sayılır . bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

  • Merhaba Ercüment Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 52. merhabalar 100 metre kare bodrum dükkanım var mantar yetiştirmek istiyorum burada ürün alabilirmiyim bana nasıl yardımcı olursunuz dönüş yaparsanız çok memnun kalırım teşekkürler

  • Merhaba Hakan Bey
   Arkadaşlarımız istiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 53. istiridye mantar yetistiricigi bilgi sahini olmak istiyorum ve antalya da yetisirmi ne kadar surede satisa hazir hale geliyo kisacasi tum gerekli bilgi icin yardimci olurmusunuz

  • Merhaba Selçuk Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili detaylı bilgi vermek için uzman arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 54. serhat taştemir

  Kütükte mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum samsundan yazıyorum bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Hakan Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 55. izmirde boş kapalı uygun depo çok bulabilirim ve istiridye mantarı yetiştiriciligi bana cazip geliyor miseli hazır almayı düşünüyorum kütükte ve poşette yetiştirmeyi düşünüyorum pazar durumu nasıl acaba. yardımcı olacak arkdaş varmı iyi günler herkeze.

  • Merhaba Hüseyin Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 56. yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Hakan Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 57. 720 metre kare kapali alanim war mantar isi yapmak istyrum yardimci olursaniz sevinirim tel.den ulasabilirsiniz.

  • Merhaba Fatih Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 58. İstiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum fakat bu işe başlamadan önce karşılaşabileceğim olası sürprizler nelerdir bilmek istiyorum ortalama ne kadar bir sermaye gerekli ,devlet desteklemesi varmı , üretilen mantarın pazarlanması hakkında kafamda soru işaretleri var yardımcı olur musunuz?

 59. Iyi gunler 5 kg miselden tahmini kac kc mantar hasat ederiz. Saman ve kepek kullandim kompostta

 60. Merhaba
  Ben 1 ay önce misel ekimi yaptım. Poşetin içi beyazladı ama mantar çıkmıyor yardımcı olabilir misiniz.

 61. Denizli koşullarında istiridye mantarı olur mu acaba?

 62. Denizli koşullarında olur mu acaba?
  Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Merhaba Necdet Bey
   
Türkiye’nin her yerinde istiridye mantarı yetiştirebilirsiniz.
   Ürün, satış, pazarlama, yetiştirme, yer seçimi, işletmenin kurulması ve hazırlanması, eğitim ve destek gibi konularda size detaylı bilgi vermek için bir Ziraat Mühendisimiz sizi 48 saat içinde arayacak.

   
Detaylı bilgi almak isterseniz de 0850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   
Şirketimize gösterdiğiniz güven ve ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 63. Merhabalar,
  Diyarbakır’da ticari istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum. Yer sıkıntım yok. Anladığım kadarıyla çadır tipini ve 100 m2 alanlarda istendiği kadar çok yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırı yapılabiliyor.
  1- Diyarbakır’da üretim yapılabilinir mi?
  2- En önemlisi ürünleri nasıl pazarlanacağım? Bu konuda, siz satış garantisi veriyor musunuz? Pazar sıkıntısını giderebiliyor musunuz?
  3- Her bir çadır için kaç kişi ne kadar çalışmalıdır?
  4- Ürünlerin hasatı, paketlenmesi, ambalajlanması sevkiyatı nasıl yapılmakta?
  5- Bu üretim için devletin verdiği destek kredileri, hibe programları var mı?
  6- Yer kurulumunu anahtar teslim çalışması yapıyor musunuz?
  7- Üretim yeri açısından nasıl bir yer önerirsiniz?
  8- Şartlar uyduğunsa eğitim desteğinizi nerede ve nasıl yerine getiriyorsunuz?
  9- Ürünlerin sevkiyatı hangi koşullarda nasıl yapılmaktadır?
  10- Her bir çadır da ürün hasatı kaç günde bir yapılmakta?
  11- Yapılan yatırım kendisini ne kadar sürede amorti edebilmektedir?
  12- Aylık bir çadırın getirisi ne olur?
  13- Bu sorularımın yanıtlarını doyurucu bir şekilde aldığımda nasıl ve ne zaman işi pratiğe hayata geçirmemiz lazım.
  14- Başlama zamanı ne zaman olmalı. Bu konuda 2-3 arkadaş beraberce hareket edebiliriz.
  Saygılarımla

  Erol Peçenek Diyarbakır

  • Merhaba Erol Bey

   Her bir Yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırlarımızın adeti 112 m2’dir.
   1- Türkiye’nin her yerinde istiridye mantarı yetiştirebilirsiniz.
   2- Ürün, satış, pazarlama konularında biz sie tam destek sağlıyoruz. 5 adet ve üstü üretim çadırı yaptırdığınızda çıkacak ürünleri biz de satın almaya talip oluyoruz. Bu konuda sözleşme de yapabiliriz.
   3- Üretim alanında 1 personel her çadırda 2 saat çalışmalıdır.
   4- Üretim alanınıza bağlı olarak bu aorulara cevap veririm.
   5- Devletin Mantar üretimine desteği çıkacak deniliyor net bir bilgiye sahip değilim. Bu konu hakkında danışman şirketlere yada Tarım İl Müdürlüklerine başvurun lütfen. Sizi yanlış yönlendiremk istemem.
   6- Evet, anahtar teslimi istiridye mantarı üretim çiftliği kurulumunu yapıyoruz.
   7- Her yer olur; önemli olan Elektrik bağlantısının ve güçünün yeterli nitelikte olması ve suyun olması.
   8- İstiridye mantar yetiştiriciliği konusundaki eğitimi ister kendi tesisimizde ister sizin tesisinizde verebiliriz bu anlaşmamıza bağlı olarak şekillendirebileceğimiz bir konu. Arzu edeseniz size kalifiye bir personel de tahsis edebiliriz.
   9- 5 Adet ve üstü çadırda biz haftada 3 defa gelip kendimiz mantarınızı alıyoruz.
   10- Ürün hastı haftada 3 defa yapılmaktadır.
   11- Yapılacak olan yatırımın kendisini 10 ayda amorti etmesini öngörmekteyiz ve genelde üreticilerimiz ilk yıldan sonra işletmelri kara geçmektedir.
   12- Her Çadır Aylık net 4.000 TL minimum Kar, gelir bırakmaktadır.
   13- Hemen başlanabilir. Sözleşmemizi imzaladıktan 4 gün sonra tesisinizin kurulacağı alana intikal ediyor ve kurulumunuzu profesyonel ekibimizle yapıyoruz.
   14- Yılın her döneminde istiridye mantarı üretimine başlanabilir.
   Ürün, satış, pazarlama, yetiştirme, yer seçimi, işletmenin kurulması ve hazırlanması, eğitim ve destek gibi konularda size detaylı bilgi vermek için bir Ziraat Mühendisimiz sizi 48 saat içinde arayacak.
   
Detaylı bilgi almak isterseniz de 0850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   
Şirketimize gösterdiğiniz güven ve ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 64. İstiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

 65. İstiridye mantarı üretiyorum satış konusunda yardımcı olmanızı istiyorum ayrıca tesis kurmayı düşünüyorum. yardımcı olur musunuz?

 66. Lütfen bana ulaşın

 67. Ben bu isi konya ic anadoluda yapmak istiyorum lütfen benide araryınız.

 68. mustafa kemal tinni

  bende yapmak istiyorum lakin konu hakkında hiçbir bilgim yok bana bu konuda nasıl yardımcı olursunuz ve benden bu işi yapmam için ne isteyeceksiniz ve bunu sivas ta yapmak istiyorum

 69. Mantarı Nasıl bir dükkan da mantar yetiştirebilirim? Nasıl yaparım? Çok ilgileniyorum bu konuyla.
  Bana dönerseniz sevinirim.

 70. ödevi olan öğrenci

  istiridye mantarı daha çok hangi mevsim aralıklarında daha çok satış göstermektedir

 71. Merhaba ben istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum 100 metrekare yerim var ve devlet destekliyormu nasıl başvurulur nasıl bir süreç başlatabilirim ne kadar bütçe gerekiyor herhangi bir Kurs yada eğitim almam gerekiyormu lütfen yardım edermisiniz

 72. Merhaba
  Ben istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum. kaç metrekare yeterli olur. Devlet destekliyor mu? nasıl başvurulur? nasıl bir süreç başlatabilirim? ne kadar bütçe gerekiyor? herhangi bir Kurs yada eğitim almam gerekiyor mu? lütfen yardım eder misiniz?

 73. bana ulaşır mısınız. bende yetiştirmek istiyorum.

 74. Bende mantar üretimi yapmak istiyorum. yardımcı olup araya bilir misiniz. bilgi ve tohum kompost için arayınız lütfen.

 75. merhaba, istiridye mantarı Alanya da yetişir mi? Bu işe başlamadan önce karşılaşabileceğim olası sürprizler nelerdir bilmek istiyorum? ortalama ne kadar bir sermaye gerekli? devlet desteklemesi var mı? üretilen mantarın pazarlanması konusunda yardımcı olur musunuz?

 76. Merhaba bu işi yapmak için uzun zamandır düşünüyorum ama nasıl oluca konusunda bilgim yok sermayesi ne dır nasıl başlanır başlasak bile bunu nasıl pazarlarız lütfen maddi olrak berbat durumdayım ve bir yerden başlamak zorundayım lütfen teşekkür ederim ankarada yasiyorum

 77. Ben Samsun’dan yazıyorum benim kapalı alanım var 1000 M2 bende yapabilirmiyim bana ulaşırmısınız teşekkürler

 78. Mrb ben istiridye mantarı geliştiriyorum ama istenilen kalitede mantar alamadım ilk flaşlar koyu kahverengi ve küçük oldu sonraki çıkanlarda ise şapka büyüklüğü istenilen boyutta olmadı açıkçası kardan çok zararım oldu mantarın neden böyle oldu bilgi verirseniz sevinirim

 79. Misel az kullanılmasından dolayı 30 günlük kuluçka süresinin sonunda sarımın tamamen bitmiş olduğu durumla karşı karşıya kalma durumunda ne yapmak gerekir

 80. İstiridye mantarı yapmak istiyorum bu konuda bir miktar bilgi sahibiyim yanlız komposları hazır almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim inşallah 2 ay içinde bsşlıyacagım tohum rehberiyle çözülebilir bir işmi

 81. Merhaba ben gaziantepde balkonda yetiştirmek istiyorum sizce olurmu bilgi alabilirmiyim

 82. MERHABA BİTLİSİN TATVAN İLÇESİNDE YAŞIYORUM BU VE BUNA BENZER MANTAR ÇEŞİTLERİNİ YETİŞTİRE BİLMEK İÇİN BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
  YARDIMCI OLABILIRSENIZ SEVİNİRİM

 83. 50 m2 yerde istiritye mantari yapiyorum. Bu ise yeni basladim. Havalandirma ne kadar sure ile yapmam gerekir?

 84. Merhabalar bu mantar türünün yetiştirilmesi ve üretimi hakkında bilgi ve maliyetler hakkında bilgi verebilir misiniz teşekkürler..

 85. Merhabalar eski evim var mantar yetiştirmek istiyorum öncelikle ne kadar bir masraf içine girerim ve en önemli nokta adıyamanda yetişrecem mantarları nasıl pazarlayabilirim bilgi verebilir misiniz teşekkür ederim

 86. Bu mantar turu tarsus,ün köyünde oturuyorum olur mu acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.