istiridye mantarı üretimi

Kavak Mantarı

Doğada yetişebilen ve yenilmesinde bir problem çıkarmayan mantar türlerinden biri olarak bilininir. İçeriğinin büyük bir kısmı su maddesiyle kaplı olan bu mantarın sonbahar aylarına denk gelen büyüme evresi sebebiyle nem oranı da bayağı yüksektir.

Doğadaki en zararsız mantar çeşididir. Sağlık sektöründe son yıllarda kanser araştırmalarında olumlu etkileriyle tesiri görülmüştür. Doğal antibiyotik yapısıyla sağlık sektöründe yurt dışında kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde hemen hemen her bölgede yetişme olanağı bulunan bu mantarın büyük şehirlerimizde ismiyle biliniyor olması da bu mantarın tanındığını ortaya çıkarmıştır. Son zamanlarda istiridye mantarı adını baş bölümünün genişliği ile istiridyeye benzemesinden almaktadır. Ayrıca kalori miktarı ile besleyici besinler arasında sayılabilecek yapıdadır. İçinde kalsiyum, demir ve fosfor maddeleri bulunmaktadır.

Buna da Göz Atın

istiridye mantarı

İstiridye Mantarının Kuluçka Dönemi

Kuluçka Dönemi Hakkına Detaylar Öncelikle yetiştirilecek istiridye mantarlarının üretim sistemi belirlenmelidir. Piramit, Askı yada ranza sisteminizi kurduktan sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir