Kompost Satın Almak

NEDEN İSTİRİDYE MANTARININ KOMPOSTUNU KENDİNİZ YAPMALISINIZ?

Kompost alımı yapmak isteyen üreticilerimiz, lütfen bunu tekrar düşünün. Zira biz size kendi kompostunuzu yapmanız gerektiğini ISRARLA söylüyoruz. Firma olarak artık kimse kompost satın almasın sloganıyla yola çıkarak artık Kompost satışına SON diyoruz.

Yılların deneyimi ile birçok kompost reçetesini ve sektörün tüm kompost sırlarını karşılık beklemeden açıklıyoruz. Sanki kompost yapmak çok zormuş gibi siz üreticileri yalan söyleyerek, zormuş gibi göstererek, korkutarak yada ikna ederek vazgeçirdiler. Çünkü az bir sermaye ve büyük umutlarla bu işe başladınız. Olmaz ise bu zararı elimine edemeyecek olanların sayısı bir hayli fazla idi. Bunun için kolay kandırıldı sevgili ülkemin masum üreticileri.

Ama aslında Kompost satıcıları çok korkuyorlardı. Bu kadar basit olan birşeyi üreticiler öğrenirseniz kendileri aç kalırdı çünkü. Ama artık yeter! Kompost yapmak zor birşey değil, Devlet sırrı hiç değil.

Kendi yaptığınız kompostun kalitesini ve verim oranını kendiniz belirleyeceksiniz. Dışa bağımlılığınızı bitireceksiniz. Size neler lazım, hammaddenizi nereden alacaksınız, kaça alacaksınız, nasıl sevk edeceksiniz gibi tüm ihtiyaçlarınızda da size yardımcı olacağız.

Üreticisiniz ve kompost ihtiyacınız mı var? Artık kendiniz yapabileceksiniz.

– Kompostu kendimiz yaparsak daha ucuz ve daha garantili kompostumuz olur. Bize satan acaba içine ne koydu? Acaba misel koydu mu? Acaba hile yaptımı ve buna benzer olumsuz düşüncelere kapılmadan, artık gönül rahatlığıyla kompostumuzdan emin olabiliriz.

– Kompostçu tarafından gönderilen ürün size kamyonla güneşin altına geliyor, misel güneşi gördüğünde kısa sürede ölmeye başladığı için verim düşüklüğü yaşamanız kaçınılmaz oluyordu. Yani baştan yenilgi ile başlıyordunuz aslında. Buna bile bile lades denmez mi?

– Kompost satıcıları size beceremeyeceğinizi söyleyecek ve sizi bu düşüncenizden vazgeçirmeye çalışacaklar. İlk üretimde siz yapmayın kompostu dışarıdan alın diyecekler. Oysa ben size kompostu satan insanlardan çok daha güçlü ve sağlıklı kompostlar yapacağınızı söylüyorum. Yüksek verimli olacak kompostlarınız. Çünkü siz sadece kompostu kendiniz için hazırlıyorsunuz o yüzden tabiki özenerek yapacaksınızdır.

– En önemlisi ise temelinden öğrendiğiniz bir işte hiç kimsenin sizi sarsması mümkün olmayacak. Sıra bekleyerek zaman kaybetmeyeceksiniz. İhtiyacınız ne zaman ise o zaman kompostunuzu yapacak ve odanızı hiç boş bırakmadan istiridye mantarı üreteceksiniz. Böyelikle hiç zaman kaybetmeyecek ve yılın her döneminde istiridye mantarı üretebileceksiniz. Bu büyük bir fark yaratacak. İşte buna GÜÇ denir. Kompostcuların yaptığı ve yapacağı hataların bedelini neden siz ödeyesiniz? Bu bedeller iflasınıza bile sebep olabilir. İşi bilmeyip kompostcunuza güvenip ilerlemeye çalıştığınız da ve bir aksilik çıktığı an, kompostçular genelde benim hatam yok. Siz uygun şartları sağlayamadınız, siz bakımında yanlışlık yapmışsın derler, bunu kendinize yapmayın.

Deneme yanılma yolu ile bile işe başlasanız daha hayırlı olacaktır, emin olun. Kompostcuların tesislerini dolaşın hepsi hijyenden ve steril ortamdan bir haber. Çalışan personelin kıyafetlerini inceleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yazıktır paranıza.

İşe başlayın, inanın hem daha başarılı olacak hemde daha çok para kazanacaksınız. Kompost yapmak öyle anlatıldığı gibi zor bir iş değil. Kimse annesinden kompostcu doğmadı. Herkes bu işi öğrendi. Aynı sizin öğreneceğiniz gibi. Kimseye pabuç bırakmayın. Zor değil. Kimseye paranızı kaptırmayın. Başkalarını zengin etmeyin. Öğrenin; böylelikle  işinize nasıl sahip çıkmanız gerektiğini de anlayacaksınız. Kuran’ın ilk ayeti neydi OKU. Yani öğrenin.

 

mantar tohumu, mantar miseli
Bu Güvenli Ödeme sayfasından sipariş verebilirsiniz.    www.istiridyemantari.net

 

 

 

Buna da Göz Atın

mantar kompost

Kompost Yapımında Soğuk Pastörizasyon Uygulaması

Soğuk Pastörizasyon Uygulaması Tarım ürünlerinin sofralara gelene kadar birçok kimyasala maruz kalması ve yıkanmasına rağmen …

129 yorumlar

 1. Eğer Sinop Gerze’de bu işi yapmak istersem, yetişen Mantarın nakliye masrafı göz önüne alınarak kazancım olur mu?

  • Merhabalar İhsan Bey
   Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
   Personelimiz tarafından 48 saat içerisinde aranacaksınız, bilginize.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

  • Sevil yılmaz

   Merhaba Bu işe nasıl başlanır. Ben de yapmak istiyorum ev hanımıyım destek almak için nereye gitmeliyim

 2. I am a Syrian professor (I have PhD in Agriculture from Italy). I live in Kirikhan. I would like to start a project for Mashroom production. I am looking for Pleurotus ostreatus spawn (on grain).
  I am wondering if it is avilable in your company, if so, how can I get it? And how much does it cost?
  Thank you for your kindness.
  Dr. Abdul Kader

 3. Merhabalar, ben mantar üretim tesisi kurmak istiyorum. yüzeysel bir araştırma yaptım fakat daha detaylı bilgiye ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz.

 4. Bu isi yapmak istiyorum yetkiliyle görüşürsem memnun olurum.

  • Merhaba Semih Bey,
   Öncelikle istiridye mantarı yetiştirme kararınızdan dolayı tebrik ederim.

   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yoksa hobi amaçlı mı yapacaksınız?
   Ticari olarak yapacaksanız istiridye mantarı yetiştirmek için ayırdığınız alan ne kadardır?
   İstiridye mantarı yetiştirme işini bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?

   Soruların cevaplarını verdiğinizde size daha iyi yardımcı olabiliriz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 5. ferdi yazıcı

  bende istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum fakat kompost satan bir firma bulamadım. eğer satış yapıyorsanız bana geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 6. merhaba biz eşimle balıkesir gömeçte istiridye mantarı üretmek istiyoruz kıt bir bütçemiz var nasıl bir başlangıç önerirsiniz kompostu sizlerden temin edebilirmiyiz bize yol gösterirseniz minnattar olurum mustafa seven
  saygılar

  • Merhaba Mustafa Bey,
   Dilerseniz başlangıçta evde mantar yetiştirme seti(hobi kiti) satın alıp istiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olabilirsiniz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Bu kit ile birlikte size istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz dökümanını da yolluyoruz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 7. merhabalar istiridye mantarı üretimi konusunda yardım rica ediyorum aydın civarında

  • Merhaba Ender Bey,
   İstiridye mantarı üretimi konusunda size adım adım yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız bilgi vermek için en kısa zamanda sizinle iletişime geçecekler.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 8. merhabalar çankırılıyım bir ton kompost almak istiyorum fiyat nedir

 9. Halit Evrim EKİCİ

  Merhabalar ben evimin bodrumunda bu üretimi yapmak istiyorum eğer yeterli verimi alırsam devam edip büyütmek istiyorum ..nasıl ve nerden başlamalıyım.. Bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

  • Merhaba Halit Bey,
   Başlangıçta istiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olmanız için size evde mantar yetiştirme seti(hobi kiti) almanızı tavsiye ediyoruz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Bu set ile birlikte size istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz dökümanını da gönderiyoruz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 10. Kompost almak istiyorum. Yardımcı olmanızı istiyorum. Afyon’dayım

  • Merhaba Recep Bey

   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacaktır, bilginize.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 11. Merhaba
  Ben bu işi öncelikle hobi olarak ve daha sonra iyice bilgi edindikten sonra geniş çaplı bir sistem kurmayı düşünüyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba Ökkeş Bey,
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere adım adım destek ve yardımcı olmak isteriz. Her konuda bizlere danışabilirsiniz. Eğer ki bizleri işletmemizde Denizli’de ziyaret etmek isterseniz, ziyaretinizi memnuniyetle bekliyoruz. İstiridye mantarını istediğiniz her yerde yetiştirebilirsiniz. Yeter ki şartları sağlayın. Şartların sağlanması da zor değil. Lütfen tarafımıza ulaşınız.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • cengiz özdemir

    çadırkurulumu dahil mantar eğitiminde teknik bilgi veriyomusunuz ve çadır dahil ne kadar masrafım olur gaziantep de üretmeyi düşünüyorum ticari olarak ama hiç anlamıyorum eğitim verdiğiniz yer varsa gelir eğitim alırım

 12. İstiridye mantarı üretmek istiyorum ve çok az bilgim var. Bu miseller bize ne kadar yeter? Misellerden yılda kaç hasat yapılır? Sakaryalıyım ve bu mantarı büyük çapta üretmek istiyorum. Tabi öncelikle bir deneme odasında tecrübe edinmem gerekli. Yardımcı olur musunuz?

  • İstiridye Mantarı Misel ile Kompost Hazırlama Yönergesi
   Mantar Tohumunuzu Saklama Koşulları:
   Tohumlarınızı Buzdolabınızın Sebzelik ve Meyvelik bölümünde +2 ile +4 C dereceleri arası sıcaklıkta 4 ay süre ile muhafaza edebilirsiniz.
   Ekim için yapacağınız hazırlıklar:
   *Büyük bir kazanda suyu 100 C derece’ye gelinceye kadar kaynatınız. Lütfen odun Ateş’i kullanmayınız. Kaynama için Odun Ateş’i yeterli ısıyı veremeyeceği için yeterli olmamaktadır.
   *Su kaynadıktan sonra içerisine samanı koyunuz saman ile su 100 C derece’ye ulaştığı andan itibaren 90 dakika süreyle daha kaynatınız. Lütfen bu süreye DİKKAT ediniz.
   *Samanı temiz bir naylon örtü üzerine çıkararak suyunu süzerek soğumaya bırakınız.
   *Kaynayan malzemeler ELİNİZLE SICAKLIĞINI HİSSETMEYECEĞİNİZ kadar soğuduğu zaman poşetlemeye geçebilirsiniz. Bu sıcaklık 20 C derece ve altı olmalıdır.
   * 30 x 70 boyutlarında şeffaf poşetlere (Şeker poşeti kullanabilirsiniz) 30 adet tırnak büyüklüğünde delikler açınız. Delikleri deleceğiniz aparatlar lütfen steril olsun. Örneğin alkol ile sterilize edebilirsiniz.
   * Delikli poşetlere 10 – 12 santim ya da 5 – 6 parmak kalınlığında samanı yayıyoruz ve zamanın içine bir avuç tohumu her yere eşit miktarda dağıtılacak şekilde serpiştiriyoruz. Sonra tekrar 10 – 12 santim ya da 5 – 6 parmak kalınlığında samanı yayıyoruz ve tekrar tohumluyoruz. Her kata bu ekimi yapıyoruz. Bu işlemi poşet dolana kadar devam ediyoruz. Arada poşeti sıkıştırabilirsiniz. Poşetlerin ağızlarını sıkıştırıp bantlıyoruz veya düğüm atarak kapatıyoruz.
   * Poşetlerin ağızlarını sıkılaştırıp bantlayınız. Karanlık bir ortamda, 23 C derece sıcaklığında takribi yaklaşık olarak 15 gün boyunca hiçbir şey uygulamadan kompostu bekletiyoruz. Tüm bu süreç kompostlarınızın tamamen beyazlamasına kadar sürecek bir süreçtir. İlk evrede kesinlikle ışık olmayacak, oda zifiri karanlık olmalıdır.
   Beyazlayan kompostların üzerinde birikmeye başlayacak olan sarımtırak sulanmalar neticesinde sarımın bittiğini anlamış olacağız. (Tüm bu süreç Kompostlarınızın beyazlamasına kadar sürecek bir süreçtir.) Kompostlarınız tamamen beyazladığında, yani Kompostlarınız sarımını tamamladığında, artık 2.Evre’ye yani bakım aşamasına geçilecektir.
   Kompost Pastörizasyonu şöyle yapılır.
   Çoğu kişilerdeki öngörü pastörizasyon süresi ve sıcaklığı yeterli ise iyi, daha fazlası ise daha da iyidir anlayışı vardır. Pastörizasyon işlemi 100°C de 90 dakika yeterli olacaktır. Sıcaklık kesinlikle 110°C üzerine çıkmamalıdır. Genellikle 100°C üzerinde 90 dakikadan fazla tutulmamalıdır. Soğutulması 12 -20 saat içinde 25°C ye kadar yavaş yavaş olmalıdır. Uygun koşullarda, bu derecelerde çoğu bakteriler, virüsler, haşereler ve yumurtaları yaşayamaz Trichoderma gibi mantarların yok edilmesi için 80-90°C gibi daha yüksek sıcaklıklara çıkılması gerekmektedir. Süreden önce kullanılan pastörizasyon tekniği daha önemlidir.
   1. Buhar yöntemi; saman ilk önce ıslatılmalıdır. Bu ıslatma işlemi kullanılan hammaddeye göre zor olabilir fakat kesinlikle 48 saati geçmemelidir. Daha fazlası hammaddeyi çürüteceği için PH dengesini bozarak pastörizasyonun imkânsız hale gelmesine neden olur. Isının her hammaddenin merkezine kadar dalga dalga yayılarak işlemesi uzun süre alabilir. Bundan dolayı hammaddenin pastörize tankının içerisinde, otomatik olarak karıştırılarak pastörize edilmesi ve daha sonra torbalanması daha uygun olabilir. Torbadaki kompostun buharla pastörizasyonu 55°C de 4 saat de mümkün olmaktadır. Kullanılan tekniğe göre süre ayarlanabilir.
   2. Haşlama (Sıcak Su içine Daldırma) yöntemi; hammadde su içerisinde 100°C de 90 dakika tutulmalıdır. Hammaddenin sıcak suya ilavesinden önce 100°C’lık sıcak suyla ıslatılarak üzerinde mevcut mum tabakasının erimesi sağlanır. Hammaddenin kullanılan tankın içerisine parça parça ilave edilmelidir. Uygulama esnasında hammadde sıcaklığı kesinlikle 100°C altına hiç bir zaman düşmemelidir. Hammadde tankın içerisinde 90 dakikadan fazla tutulduğunda anaerobik üreme olacağından, bu süre kesinlikle geçilmemelidir. Hammadde su içerisinde olduğundan, ısı kısa sürede dalga dalga merkeze kadar aynı sıcaklıkta olacaktır. Su ateş veya buharla ısıtılabilir. Bu tekniğin olumsuz tarafı çok miktarda suyun heba edilmesidir.
   3. Soğuk Pastörizasyon yöntemi: Sönmüş kireç çözeltisi içerisinde saman veya benzeri hammaddeler 12-24 saat bekletilerek pastörize edilir. Kireç konsantrasyonu 200 lt havuz içerisinde bir çift el dolusu kireç (yaklaşık 1,5 kg) miktarı yeterlidir. Havuz içerisindekiler çözelti yüzeyinin üzerine çıkmaması için önlem alınmalıdır. 16-18 saatlik soğuk pastörizasyon yeterli olabilmektedir. Bundan daha fazla süre lime dirençli mikroorganizmaların gelişmesine neden olabilmektedir. Pastörizasyondan sonra havuz içerisindekiler çözeltiden süzülür ve torbalara doldururken mantar miseli her bir torbaya eşit olarak karıştırılır.
   Sönmüş Kireç; kireç taşının (Kalsiyum karbonat) yanarak Kalsiyum Hidroksite dönüşmesiyle oluşur. Kalsiyum, %95-96, magnezyum %10’dan düşük oranda olmalıdır. Yüzde ondan fazla magnezyum oranı mantarın üremesini durdurabileceği için kullanılmaz. Dolomit kireci veya Tarımsal kireç magnezyum oranı yüksek ise kullanılmamalıdır. Magnezyum mantar misellerini öldürmektedir. Alçı genellikle dengeleyici olarak kullanıldığı ve PH değerini dengelediği için pastörizasyon amaçlı kullanılmaz.
   Çamaşır suyu kullanılabilir. Hammaddeniz yüksek konsantrasyonlu çözelti solüsyonu içerisinde 12-24 saat bekletilir, süzülür ve torbalara dağıtılır. Hammaddeniz torbalara dağıtılırken mantar miseliniz torbalara ilave edilir.
   Elenmiş Odun Külü Pastörizasyon yöntemi; 200 lt plastik bidonun 150 lt su ile doldurulur. 1.25 kg Sönmüş Kireç ve 4.24 kg Elenmiş odun külü ilave edilir ve karıştırılır. Çözeltinin PH’ı 11 oranında olmalıdır. 35 kg saman bidona ilave edilir. Saman tamamen çözelti içerisine gömülerek yaklaşık 16 saat bekletilir. Nemli saman (%73) torbalara dağıtılır. Her bir torba için ağırlığının % 3 oranında mantar misel ilave edilir.

   Mantar Üretiminde Kullanılan Kireç Çeşitleri:
   Kalsiyum karbonat (Lime Stone) – Kalsiyum karbonat (CaCO3), sanayide, farklı malzemelerin üretiminde ve tarımda kullanılır. Genellikle boyacılar Tarafından da kullanılır.
   Quicklime kimyasal kalsiyum oksit (kimyasal Bileşik formülü CaO) PH >12. Kireç taşının yüksek sıcaklığa bırakılmasıyla elde edilir. Sönmüş kireç değildir.
   Alçı yöntemi – PH nötraldir. Alçı tavan ve Tavan süsleri yapılmasında kullanılan bu cins alçı, su ile karıştırılırsa en geç yarım saat içinde donmaktadır. Dikkatli ve hızlı olunuz.
   Kalsiyum hidroksit – Kalsiyum hidroksit (Kimyasal formülü Ca(OH)2 ), sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Suda çözündüğünde hamurumsu görüntü veren bir alkalidir. Geleneksel adı sönmüş kireç, kostik kireç veya hidratik kireçtir. PH >12 olanlar alkalidir. Mantar kompostonun soğuk dezenfeksiyonunda kullanılır. Magnezyum oranı %10 un altında olmalıdır. Yüksek oranda magnezyum mantar miseli satımında ve üremesine olumsuz bir etkiye sahiptir.
   Tarımsal Kireç – Kalsiyum karbonat PH 8 olanlar PH’ı düzenlemek için kullanılır. Teknik Özellikleri; PH değeri 12-14 olup, magnezyum oranı yüzde 10’un üzerinde olanlar soğuk pastörizasyon için kullanılmaz. Çünkü mantar miselini öldürücü etkiye sahiptir.
   2. Evrede Kompost ve Mantarın bekletilen ortamın sahip olması gereken iklimsel koşullar ne olmalıdır?
   1. Ortam Aydınlatma
   2. Ortam Isısı
   3. Ortam bağıl Nemi
   4. Ortam Havalandırması
   Başlıkları daha da ayrıntılı inceleyecek olursak şöyle açıklayabiliriz.
   Aydınlatma: Ortam aydınlatması günlük olarak her gün 10 – 12 saat arası bir süre boyunca (gündüz saatlerinde) boru tipi beyaz flüoresan ışık ile aydınlatılmalıdır. Flüoresandan başka ışık kullanılması tavsiye edilmez. Flüoresan ışığı hariç başka hiçbir ışık kullanılamaz. Hazırladığınız kompost kesinlikle gün ışığı görmemelidir. Gün ışığının öldürücü etkisi mevcuttur.
   Isı: Mantarlar taslak yani Pin oluşturmaya başladığında oda ısısı 16-17°C’ye indirilmelidir. Ortam ısısı 16 – 17 C derede sabit tutulmalıdır. Kompost bu ısıda muhafaza edilmelidir. Daha düşük ortam ısılarında Mantarların büyümesi yavaşlar; hatta büyüme durur. Daha yüksek ortam ısılarında kurumalar meydana gelmektedir. Mantarımızın bünyesinde %93 oranında su bulunmaktadır. Bu husus göz önünde bulundurulmalıdır.
   Havalandırma: Bu evrede mutlaka iyi bir ortam havalandırması yapılmaya başlanmalıdır. Her canlı gibi Mantar da taze oksijenli hava ile nefes almak ister. Çünkü mantarlar büyüdükçe ve çoğaldıkça oksijen ihtiyacı artar dolayısıyla havalandırma sıklaştırılır. Örneğin fan ile her yarım saatte iki dakikalık bir havalandırma mutlaka yapınız. Havalandırmanın düzgün olmadığı durumlarda
   şekil bozuklukları ve büyüme esnasında sıkıntılar çıkmaktadır. Mantarlar büyüdükçe havalandırma ihtiyacı artar dolayısıyla havalandırma sıklaştırılır.
   Nem: Hazırladığınız kompostun deliklerini nemlendirecek şekilde sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere günde iki defa sulama yapılarak deliklerin nemlenme ihtiyacı karşılanmalıdır. Kompostlarınızın üstünden fiskeyle bile sulama yapabilirsiniz. Mantarlar büyüdükçe sulama günde bir defa ya indirilecektir. Buna lütfen dikkat ederek riayet ediniz. Mantarlar büyüdükçe sulama günde 1 defaya indirilir. Toplanacak hale gelen mantarların 10 – 12 cm büyüklüğünde olmalı ve böyle görünmelidir. Mantarlarınız avucunuzun içi kadar büyüdüğünde artık toplayabilirsiniz.
   Hasat aşamasına gelmiş mantarlarımız nasıl toplanacak?
   Sol elinizle kökünden tutacaksınız ve sağ eliniz ile Mantarı kökü ile birlikte çekip alacaksınız. Mantarı kökü ile birlikte koparınız. Kompost içinde kalan kökler bozulmaya ve çürümeye sebep olacağı için komposttan uzaklaştırılmalıdır.
   Her İstiridye Mantar kompost’undan iklimsel koşulları yerine getirmeniz durumunda ortalama 4-5 kg civarında istiridye mantarı çıkacaktır. Verim elbette sağladığınız iklimsel şartlara bağlı olarak artabilir de azalabilirde. Hasat süresi 60 – 70 güne tekabül etmektedir. Mantarlarınız takribi 10 – 15 gün içinde çıkacaktır.
   TOPLAMA
   Mantarlarınız avuç içi büyüklüğüne veya avuç içi boyutlarına geldiğinde artık toplayabilirsiniz. Lütfen Mantarı kökü ile birlikte koparınız. Tüm demeti küçük büyük topluca koparacaksınız. Kompost içinde Kökleri bırakırsanız; içinde kalan kökler bozulmaya ve çürümeye sebep olacağı için kökleri mutlaka çıkartınız ve yetiştirme odasından uzaklaştırdınız.
   UYARILAR
   Mantar yetiştireceğiniz ortam temiz bir ortam olmalıdır.
   Ortamda kesinlikle tahta ve ahşap ürünü bulundurulmamalıdır.
   Karton ve kâğıt türevi ürün bulundurmayınız.
   Yeşil küf sebebi olabilecek gıdalardan uzak bir yer tercih ediniz.
   İlk Evrede kesinlikle ışık açmayınız ve ışıklandırmayınız.
   Zifiri karanlık tercihimizdir.
   İlk Evrede Kompost üzerine kesinlikle su verilmeyecek. Su ile temas ettirilmeyecektir.
   Mantarlarınızı pişirirken lütfen saplarını kullanmayınız.

   Mantarcılık hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz şu sitelerimize de bakabilirsiniz.
   http://www.mantartohumu.com
   http://www.istiridyemantari.net
   http://www.mantarhane.net
   http://www.mantaryetistiriciligi.net
   http://www.mantaruretimi.net

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

   • Merhaba ben ev hanimiyim bahçemiz var içinde 5 odalı boş evimiz var aileme katkıda bulunmak için mantar üretimi ve satmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 13. Ben mantar yetiştirmek istiyorum. Sivas şarkışladayım yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba Beyttulah Bey
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere adım adım destek ve yardımcı olmak isteriz. Her konuda bizlere danışabilirsiniz. Eğer ki bizleri işletmemizde Denizli’de ziyaret etmek isterseniz, ziyaretinizi memnuniyetle bekliyoruz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 14. Merhaba,
  Kültür mantarı yetiştirmek istiyorum İstanbul ve çevresinde kompost alacağım yerler var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Aziz Bey,
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere yardımcı olmabiliriz fakat beyaz mantar üretimi konusunda maalesef yardımcı olamayacağım. İstiridye mantar üretim konusunda bilgi almak isterseniz lütfen tarafımıza ulaşınız.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 15. Kompost ve misel almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba Basri Bey
   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacaktır, bilginize.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 16. Ben istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? Bana sadece kompostu nerden alacağımı söylemeniz yeterli.

  • Merhaba Hüseyin Bey
   Personelimiz her konuda tarafınıza bilgi vermek için sizi 48 saat içerisinde arayacak.
   İstiridye Mantar Kompostu ve İstiridye Mantar miselini bizden alabilirsiniz. Bu siteye bakarak konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz. http://www.mantartohumu.com

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 17. bende mantar yetiştiriciliği yapmak istiyorum. nasıl yardımcı olabilirsiniz

  • Merhaba Ramazan Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 18. İYİ GÜNLER , OSMANİYE-KADİRLİ DE İSİTİRİDYE ÜRETİMİ YAPMAK İSTİYORUM. İLK ETAPTA DENEME KİTİ NİMİ YOKSA TOHUMUMU ÖNERİRSİNİZ ? SİPARİŞ VERECEGİM KARARSIZ KALDIM .KOMPOST HAZIRLAMA NOKTASINDA YETERLİ DEĞİLİM.

  • Merhaba Mithat Bey,
   Biz müşterilerimize başlangıç aşamasında istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmaları için evde mantar yetiştirme seti(hobi kiti) ni tavsiye ediyoruz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/30.1449755775_9BBt.267 adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Bu kit ile birlikte size istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz dökümanını da hediye olarak gönderiyoruz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 19. Kompost alım hakkında bilgi istiyorum

 20. Mrb ben aydında mantar yetiştirmek istiyorum nasıl alabilirim kompostlar için yardımcı olabilirmisiniz

 21. Merhaba. Ben Adana’da denemek amacıyla kompost ve kültür mantarı miseli tohumu almak istiyorum. yardımcı olursanız memnun olurum.

  • Merhaba Mahmut Bey,
   İstiridye mantarı kompostu ve miselini http://www.mantarsepetim.com/ adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 22. Merhaba ben 7-14 mt ebatında çadırım var ve bu çadırda mantar üretmek istiyorum. daha önce küçük çaplı mantar üretimi yapmıştım ve devamını getirmek istiyorum. mantar Miseli fiyatlarını öğrenebilirmiyim.

 23. Ramazan YÜKSEL

  Kompost alı yapmak istiyorum

 24. s.a hocam ben yaklaşık 1 ay önce sizin int. sitenizden almış olduğum önerinizle istiridye mantarı kompostu hazırladım ekdim ama hiç bir sonuç alamadım hazır kompost almak isitiyorum.
  bu konuda ilerlemek ve üretmek istiyorum.
  yardımcı olursanız sevinirim.

 25. İyi günler ilk başta hobi olarak,eğer becerebilirsem bir ileri aşamaya geçmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 26. Merhaba ben istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 27. Ben istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum.

  • Merhaba Hamza Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

   Öncelikle,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak mı yapacaksınız yoksa hobi amaçlı mı?
   Ticari olarak yapacak iseniz bina içinde mi yoksa yalıtımlı çadır sistemi ile mi yapacaksınız?
   İstiridye mantarı yetiştirmek için ne kadar alanınız var?
   sorularının yanıtlarını bize gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 28. Merhaba istanbuldan size ulaşıyoruz deneme amaçlı kompost almak istiyoruz mantar üretim işine girmek istiyoruz bu konuda bize yardımcı olabilirmisiniz.

 29. İyi akşamlar hazır miselli kompost satıyormusumuz denemek için almak istiyorum

 30. Eğer giresun da bu işi yapsam yetişen mantardan nakliye işiyle beraber karım olurmu lütfen gerekli kişiler tarafından bilgilendirilmek istiyrm

  • Merhaba Suat Bey,
   İstiridye mantarı yetiştirciliğinde 100 metrekarelik çadır sisteminde elde edeceğiniz aylık net karınız 3000 TL’dir.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 31. soner akgedik

  Merhabalar ben Erzincan da istiridye mantarı üretmek istiyorum fakat komposto bulamıyorum üretim için yerim var öncelikle denemek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 32. Adem BERKİTEN

  SA. Silifke de öğretmenim ve emekliliğim yakın olduğu için mantar yetiştirmek istiyorum. Daha önceden kaynpederim yapmıştı bu işi. Gördüğüm kadarıyla yabancı sayılmama ve üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum.Ancak üretim ve izin konusunda bilgiye ihtiyacım var.
  -Üretim Sertifikasına ihtiyaç var mı? Varsa hangi kurumdan veya nereden alınır?
  -Üretim yapılacak yer bina altında yani ikamet edilen mahalle içinde mi olacak yoksa bahçe veya tarla vb. içinde mi olması gerekir?
  -Ruhsat işlemleri hangi kurumlardan alınır? İzin zorluğu var mıdır? Gerekli bilgi ve yardımı yaparsanız sevinirim.Saygılarımla…

  • Merhaba Adem Bey,
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak için gerekli olan tek belge çiftçi belgesidir.
   İstiridye mantarını ister bina içinde isterseniz de yalıtımlı çadır içinde yetiştirebilirsiniz.

   100 m2’lik bir kayın mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 33. Ben de istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum yardımcı olur musunuz ilk defa yapcam iki katli evimiz var onun alt katına yamak istiyorum

  • Merhaba Yiğit Bey,
   Yeterli alanınız varsa ve şartlar sağlanırsa evinizin bodrum katında da istiridye mantarı yetiştirebilirisiniz.
   Eğer istiridye mantarı yetiştiriciliğini denemek isterseniz https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/ adresinden evde mantar yetiştirme setini (hobi kiti) online satın alabilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 34. Ben ordudan mahmut Evimin bodrum katında istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum fakat hiç bi bilgim yok işletme olarak deyil sadece merak yapabilirsem yatırım da yapcam ama küçük biyerde işi oyrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

  • Merhaba Mahmut Bey,
   Dilerseniz başlangıç olarak hobi kitimizden alıp istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olabilirsiniz.
   Evde mantar yetiştirme setini (hobi kiti) https://www.mantarsepetim.com/detay/evde-mantar-yetistirme-seti-hobi-deneme-kiti/ adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Bu set ile birlikte istiridye mantarı yetiştiriciliği klavuz döküman da size gönderilecektir.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 35. ben istanbul da kültür mantarı yetiştirmek istiyorum ama bu işten hiç bilgim yok yettiştirmek için belge lazımmı ve nerden alabilirim alabilirsem 120.m alanda yapmak istiyorum bana bunun maliyeti ne olur bana yardımcı olursanız teşekür ederim

  • Merhaba Recep Bey,
   İstiridye mantarı yetiştirebilmeniz için gerekli olan tek belge çiftçilik belgesi gerekmektedir.

   İstiridye mantarı yetiştiriciliğine verilen 30 bin TL hibe hakkında bilgi sahibi olmak için https://www.istiridyemantari.net/30-bin-tl-hibe-kredi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

   100 m2’lik bir kayın mantarı üretim tesisi kurulum maliyeti betonarme bir bina içinde yapılacak kurulumda 22.000 TL ya da yalıtımlı istiridye mantarı üretim çadırında ise 30.000 TL’dir.

   Çadır Malzeme Listesi şöyledir:
   Yalıtımlı mantar üretim Çadırı
   Lambalar,
   Ranzalar,
   Tavan tipi kanallı Klima 60.000 BTU,
   Havalandırma Petek’i ve Havalandırma Fanı,
   Nemlendirme Fıskiyeleri

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 36. selamun aleykum bir kaç torba istesek evde yetiştirmek için gönderecekmisiniz fiyeti nedir.

 37. merhabalar. benim bos bi depom var ve ben burada mantar yetiştirmek istiyorum. nasıl bi yol izlemem gerekiyor. bilgi verirseniz sevinirim. teşekkür eder iyi calışmalar dilerim.

  • Merhaba Şevket Bey,
   İstiridye mantarı üretimi konusunda bilgi vermek için 48 saat içinde arkadaşlarımız sizinle iletişime geçecek.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 38. İstiridye mantarı kompostosunun fiyatı nedir?

  • Merhaba Emrah Bey,
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
   İstiridye mantarı kompostunun fiyatlarını https://www.mantarbahcem.com adresinden öğrenebilir ve online olarak satın alabilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

  • Merhaba Emrah Bey,
   İstiridye mantarı kompostunun fiyatını https://www.mantarsepetim.com/urunler/mantar-kompostu adresinden öğrenebilir ve online olarak satın alabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 39. Merhaba;

  Ben istiridye mantarı üretimine başlamak istiyorum. Gerekli malzemeler üretim yapılan tesis ortalama masraflar vs. Hakkında bigli alabilir miyim ?

 40. mantar yetiştirmek istiyorum bilgi ala bilirmiyiz

  • Merhaba Doğan Bey,
   Arkadaşlarımız detaylı bilgi vermek için 48 saat içinde sizinle iletişime geçecek.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 41. Merhaba 1 tane istiridye mantarı kompostundan kaç kilo mantar alabilirim acaba

  • Merhaba Yunus Bey,
   1 adet istiridye mantarı kompostundan 5 ile 6 kilo arası mantar hasat edebilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 42. Hobi olarak yapmak istiyorum fakat hasat sonrasında yeniden kompostmu yapiliyo yoksa ayni kompost kullaniyomu birde her hasattan sonra tekrar misel ekiliyomu yoksa mantar kendi misellerini üretip devam uretime ediyormu

 43. istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum ama bunun için sizden destek alabilirmiyim ve yetiştirdiğim ürünleri sizi satabilirmiyim

  • Merhaba Muhammed Bey,
   İstiridye mantarı üretimi ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarım bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacak.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 44. Merhabalar. Abdullah bey. Kompost yapimi ve mantar uretimi yapmak istiyoruz. 130 m2 bir dukkanimiz var. Burada kac oda yapabilir ve hangi sistemleri(aski yada ranza) yaparsak alani verimli kullaniriz? Sizinle iletisim kurmak istiyoruz.

  • Merhaba Hüseyin Bey,
   İstiridye mantarı üretimi ile ilgili bilgi vermek için arkadaşlarım sizi 48 saat içinde arayacak.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 45. Ben istiridye mantarı üretimi yapmayı planlıyorum iki odalı bir bodrumum var üretebilirmiyim bu konuda bana yardmci olabilir misiniz?

  • Merhaba Mahir Bey,
   Tabi ki üretebilirsiniz.
   İstiridye mantarı üretimi ile ilgili detaylı bilgi almak içim sitemizin iletişim bölümünü inceleyebilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

  • Merhaba Mahir Bey,
   İstiridye mantarı üretimi konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarımız bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacak.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 46. Elazığ da üretim yapmayı düşünüyorum ancak satış ve nakliye nasıl olur

  • Merhaba Burhan Bey,
   İstiridye mantarı üretimi ve pazarlaması konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Arkadaşlarım bilgi vermek için sizi 48 saat içinde arayacaklar.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 47. 1 ton sarılmış kompostun bursaya yol masrafı ne kadar üretilmiş mantarların kilosunu geri kaçtan alıyorsunuz

  • Merhaba Eser Bey,
   Yol masrafı konusunda bilgi almak için kargo şirketine danışabilirsiniz.
   Ürettiğiniz istiridye mantarlarını tanıştırdığımız pazarcılara satamaz iseniz biz ürünlerinizi 5 TL’den satın alıyoruz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 48. Sızin anlaşmışolduğunuź kargo şirketi varmı

  • Merhaba Eser Bey,
   Yurtiçi Kargo’dan ulaşım maliyeti ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 49. Hüseyin Meresoğlu

  Ben Bolu’nun bir köyünde istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum öncelikle 25 m2 bir alanda yetiştirmeyi düşünüyorum bunun için ne kadar kompost ne kadar misel almam gerekir

  • Merhaba Hüseyin Bey,
   25 metrekarelik alana yerleştirmek için yaklaşık 4 ton kompost almanız gerekir.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 50. Merhaba
  Ben sarımı tamamlanmamış kompostu tam olarak anlamadım. Poşetlenmiş mi yoksa açık halde mi? Ve sarılmamış kompost da misel var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Gökhan Bey,
   Sarımı tamamlanmamış istirdye mantarı kompostu başlangıç aşamasındaki komposttur. Yani mayalanmaya başlamamış, çıkmaya hazır hale gelmemiş komposttur.
   Kompostların içinde istiridye mantarı miseli bulunmaktadır.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 51. Merhaba Abdullah bey;
  yaklaşık 3 aydır istiridye mantarı yetiştiriciliği işini düşünmekteyim, elimdeki imkanları sonuna kadar zorlayıp 100m2 lik bir üretimhaneyi sizden temin edinmek istiyorum. Bu konuda çekincelerimde var açıkçası Denizli’ye bazı girişimci arkadaşlarımızı davet edip detaylı bilgi vermişsiniz. Sizden ricam bende işletmenizi-üretimhanenizi yerinde görmek ve sizinle tanışmak isterim.
  Saygılarımla,

  • Merhaba Murat Bey
   Sizi misafir etmekten memnuniyet duyarız.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 52. Mantar yetiştirmek istiyorum ama başlangıç olarak daha küçük başlamak istiyorum düşük kilolarda siparis verebilir miyim kompost

  • Merhaba Erdem Bey
   Size evde mantar yetiştirme setimizi tavsiye ederiz.
   Evde mantar yetiştirme setini sitemizden online olarak temin edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 304 70 76 veya 0 532 465 47 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 53. mantar yetiştirmek istiyorum yerim istanbul çatalcada kaç m2 ile başlamam lazım bilgilendirirseniz sevinirim

  • Merhaba Koray Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliğini ticari olarak yapmak istiyorsanız 100 metrekarelik bir mantarhane ile başlamanızı tavsiye ederiz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 54. Merhaba,
  Bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler.
  Bilmedigin için soruyorum, mantar çıktıktan sonra günlük olarak mi toplanıyor. Hangi sıklıkta topluyoruz ve satışa hazır hale geliyor.

  • Merhaba Bilal Bey
   İstiridye mantarı kompostu sarımını tamamladıktan sonraki 60-65 gün boyunca hasat elde edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 55. Merhabalar aydin bozdogan ilcesinde istridye mantari ticari amacli yetistrmeyi dusunuyorum bununla ilgili detayli bi gorusebilirmiyiz ..

  • Merhaba Hakan Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi vermek için arkadaşlarımız 48 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 56. Ben de Mersin Silifke de istiridye mantarı yetiştirmek istiyorum, deneme amaçlı evin bir odasında başlasam olur mu acaba

  • Merhaba Harun Bey
   İstiridye mantarı yetiştiriciliği hakkında bilgi ve tecirübe sahibi olmanız için size evde mantar yetiştirme setimizi tavsiye ediyoruz.
   Evde mantar yetiştirme setini https://www.mantarbahcem.com adresinden online olarak temin edebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 57. Merhaba
  Ben kültür mantarı yetiştireceğim sizden bilgi alabilir miyim?

 58. Sipariş vermek istiyorum. Bana banka iban no gönderebilirseniz para yatırıp 5 kilo tohum istiyorum.

 59. Selamın aleyküm
  Bende istiridye mantarı işi yapmak istiyorum. Bana bilgi verebilir misiniz. Üretilen mantarı nasıl satacağız yada siz alıyormuşum. Ararsanız sevinirim.

  • Merhaba Tufan Bey
   Ürün, satış, pazarlama, yetiştirme, yer seçimi, işletmenin kurulması ve hazırlanması, eğitim ve destek gibi konularda size detaylı bilgi vermek için bir Ziraat Mühendisimiz sizi 48 saat içinde arayacak.

   
Detaylı bilgi almak isterseniz de 0850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   
Şirketimize gösterdiğiniz güven ve ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 60. Merhabalar bende çorluda yaşıyorum. apartmanımın altında 100 metrekare alanım var bende kültür mantar yetiştirmek istiyorum. banada başlangıç için yardımcı olursanız çok sevinirim.

 61. İyi günler bende balıkesirde annemle istiridye mantarı yetıstırmek istiyorum. Yorumlarınızın cogunu yazınızla bırlıkte okudum kompostu kendim yapmak istiyorum bırıncı evresi tamam ama anlayamadıgım noktalar var sizinle irtibata geçerek bilgilendirimek istiyorum. Ve bunu önce biraz deneyip daha sonra Allah izin verirse satısınıda yapmak istiyorum

 62. Merhaba ,
  Yazılanları okudum. En son 2017 aralıkta mesaj yazılmış
  Desteğiniz devam ediyormu ? Üretim yapmak için Başlangıç için tavsiyeniz nedir ? Teşekkürler.

 63. merhabalar , Eskişehirde merkeze yakın söğütönü köyünde bir 400m2 yerimiz var bu işi yapmak istiyoruz. Alıcı konusunda önümüzü göremiyoruz nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 64. Merhaba, Kültür mantari miseli nasil hazirlanir. Bu konuda detayli resimli anlatabilirmisiniz. Teşekkürler.

  • Merhaba, yakında resimli anlatımlarımız olacak, bu konuyada yer vermeye çalışacağız, iyi günler dileriz.

 65. Engeli raporu olan bir kişi olarak bu işi yapmayı düşünüyorum fakat nasıl yapılacağına dair aklımda hiç bir fikir yok ve maliyeti ne kadar olacağını bilemedim için yapamiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim .

 66. Ben Tekirdağ Kapaklı da istirdiye mantarı yetiştiriciliği
  Yapmak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz
  5 kilo tohum alırsam kaç tane poşet yada torba yapar
  Bide komposto ile ilgili yazın yada telde görüşelim
  Ne kadar erken olursa okadar iyi

  • merhaba banyoda yada kapalı balkonda siyah poşette kültür mantarı yetiştirmek istiyorum.Tam olarak ışık görmemesi için ne yapabilirim.Kültür mantarı konusunda da ayrıntı verir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.