mantar tohumu miseli

Mantar Tohumu Satın Alma

Mantar Tohumu Satın Alma

Mantar üreticileri için önemli noktalardan bir tanesi mantar tohumudur. Mantar yetiştiriciliğinde aslında pek çok önemli unsur bulunur. Bu unsurların arasında yer alan maddelerden bir tanesi de mantarcılığın tabi ki olmazsa olmazı mantar tohumu, bir diğer ismi ile mantar miseli dir. Öncelikle mantar yetiştiriciliği üzerine araştırma yapan ve bunu gerçek anlamda iş olarak yapmak isteyen kişilere mantar sektörünü kesinlikle tavsiye ederiz. Her ne kadar mantar üretimin şartları çok alışık olmadığımız bir terminolojiye sahip olsa da aslında gerekli koşullarında sağlanmasından sonra risk faktörü bulunmayan bir sektördür. İşini özenli yapan üreticiler bu işten çok güzel gelir elde edebilirler. Hatta pek çok üretici iş hacmini sürekli olarak genişletmektedir.

Mantar Tohumu Nereden Alınır?

Mantar üretimi yapılmadan önce hangi tür mantarın üretileceğine karar vermesi gerekmektedir. Son dönemlerde en popüler olan mantar türü kayın mantarı diğer ismi ile istiridye mantarıdır. Kayın mantarı hem üretici açığı olarak hem de satış fiyatı olarak kültür mantarına göre daha avantajlı noktadadır. Kayın mantarını ister mantar üretim çadırı içinde ister betonarme bina içinde yapın yada evinizin bodrumunda yapın her halükarda tohumu satın almanız gerekmektedir. Peki, mantar tohumu nereden satın alınır? mantartohumu.com buradan en kaliteli ve yüksek verimli tohumlarınızı alabilirsiniz. Aslında bu alanda hacim oldukça geniştir. Pek çok tohum satan firma bulunmaktadır. Fakat alınan tohumların kaliteli olması, mantar türünün genetik özelliklerine sahip olması verimli bir hasat dönemi için olmazsa olmazdır.

Tohum İçin İletişim Numarası:

Erk Mantar:

0541 442 34 35
0850 840 09 89,
0232 332 19 14.

Mantar Tohumu Fiyatı

İstiridye mantarı yetiştirmek isteyen kişiler tohumlarını alacakları zaman bu alanda profesyonelleşmiş olan tohum üreticilerinden almalarını tavsiye ediyoruz. Mantar tohumu fiyatları ise türüne ve firmaya göre farklılık göstermektedir. İstiridye mantar tohumları şirketimizde 1 kilosunu 15 TL den satmaktayız. Fakat internette 30 TL ile  45 TL arasında yarım kg ambalaj içerisinde de satılıyor. Dolandırıcılara dikkat.

 

Buna da Göz Atın

tarım fuarı

Erk Mantarcılık 2018 Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda

Erk Mantarcılık olarak 1 ve 4 şubat tarihleri arasında Agroexpo Tarım ve hayvancılık Fuarı’nda olacağız. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir