Online Satış

İstiridye mantarı misel ile kompost hazırlama yönergesi mantar tohumunuzu saklama koşulları;

Buraya Tıklayarak Mantarbahçem sitemizden güvenle online alışveriş yapabilirsiniz

mantar tohumu, mantar miseli

 

– Tohumlarınızı buzdolabınızın sebzelik meyvelik bölümünde +2 / + 4 C derece sıcaklık arasında 2 ay süre ile muhafaza edebilirsiniz.

Ekim için yapacağınız hazırlıklar:

– Büyük bir kazanda suyu 100 C dereceye gelinceye kadar kaynatınız.

– Su kaynadıktan sonra içerisine samanı koyunuz saman ile suyunuz 100 C’ye ulaştığı andan itibaren 90 dakika süreyle daha kaynatınız. Lütfen süreye riayet edelim.

– Samanı temiz bir naylon örtü üzerine çıkararak suyunu süzerek soğumaya bırakınız.

– Kaynayan malzemeler elinizi yakmayacak kadar soğuduğu zaman poşetlemeye geçebilirsiniz. Bu sıcaklık 20 C derece ve altı olmalıdır.

– 30 x 70 boyutlarında şeffaf poşetlere (şeker poşeti olabilir) 30 adet tırnak büyüklüğünde delikler açınız. Delikleri deleceğiniz aparatlar lütfen steril olsun. Örneğin alkol ile sterilize edebilirsiniz.

– Delikli poşete 10-12 cm yâda 5 – 6 parmak kalınlığında samanı yayıyoruz ve samanın içine bir avuç tohumu her yere dağılacak şekilde serpiştiriyoruz. Sonra tekrar 10-12 cm yâda 5 – 6 parmak kalınlığında samanı yayıyor ve tekrar tohumluyoruz. Her kata bu ekimi yapıyoruz. Bu işlemi poşet dolana kadar devam ettiriyoruz. Arada poşeti sıkılaştırınız.

– Poşetlerin ağızlarını sıkılaştırıp bantlayınız. Karanlık bir ortamda, 23 C derece oda sıcaklığında takribi yaklaşık olarak 15 gün boyunca hiç bir uygulama yapmadan kompostu bekletiyoruz. Tüm bu süreç hobi kitimizin tamamen beyazlamasına kadar sürecek bir süreçtir. İlk evrede kesinlikle hiç ışık olmamalıdır, oda zifiri karanlık olmalıdır.

– Hobi kitimiz tamamen beyazladığında, yani sarımını tamamladığında, artık 2. Evre’ye yani bakım aşamasına geçilecektir. Bakım aşamasında dikkat edilecekler?

1. Işık

2. Nem

3. Isı

4. Havalandırma.

– Oda aydınlatması sadece floresan ışığı ile gündüz saatlerinde yapılacak olup, günlük 10 – 12 saat arası sürecek. Floresan ışık harici başka hiçbir ışık kullanılmaz. Hazırladığınız kompost kesinlikle gün ışığı görmemelidir. Gün ışığının öldürücü etkisi mevcuttur.

– Hazırladığınız kompostun delikleri nemlenecek şekilde sabah akşam olmak üzere sulama yapılarak nem ihtiyacı karşılanmalıdır. Hobi kitinin üstünden fıskiyeyle bile sulama yapabilirsiniz. Mantarlar büyüdükçe sulama günde 1 defaya indirilecek.

– Mantarlar taslak yani pin oluşturmaya başladığında, oda ısısı 16 – 17 C dereceye indirilmelidir.

– Mutlaka iyi bir havalandırma yapılmalıdır. Çünkü mantar büyüdükçe ve çoğaldıkça havalandırma ihtiyacı artar dolayısıyla havalandırma sıklaştırılır. Örneğin fan ile her yarım saatte 2 dakika havalandırma yapınız.

– Mantarlarınız avuçiçi boyutunageldiğinde artık mantarı toplayabilirsiniz. Mantarı köküyle birlikte koparınız. Kompost içinde kalan kökler bozulma ve çürümeye sebep olacağı için kökleri alınız ve odadan uzaklaştırınız. Uyarılar ortamda kesinlikle tahta ve ahşap ürünü bulundurulmamalıdır. Karton ve kâğıt türevi ürün bulundurmayınız. Yeşil küf sebebi olabilecek gıdalardan uzak bir yer tercih ediniz. İlk evrede kompost üzerine kesinlikle su verilmeyecek. Su ile temas etirilmeyecektir.

Her kompost’dan ortalama toplam 5 kg civarında mantar çıkacaktır. Verim elbette sağladığınız iklimsel şartlara bağlı olarak artabilirde azalabilirde. Hasat süresi 60 – 70 gündür. Mantarlarınız takribi 20 – 25 gün içinde çıkacaktır.

Mantar tohumu KG 30 tl’dir.  Siparişinizi Mantar Bahçem Satış Sitemizden Verebilirsiniz. Ödeme sayfasında verdiğiniz adresinize 2 iş günü içerisinde kargonuz yollanmaktadır.

—————————————————————————————————————————————

—————————————————————————————————————————————

Firma olarak Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) satışlarımızı size duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

600

Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) Nedir?
İstiridye mantarı yetiştirmeyemi karar verdiniz. Fakat önce bir denemek mi istiyorsunuz? Bu iş nedir nasıl yapılır gibi aklınıza takılan sorular varsa yada sadece hobi amaçlı mantar üretmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.
Sizin için 15 – 20 kg’lık mantar üretimine hazır paketler (setler) hazırladık. Bu setler 10 gün içerisinde mantar vermeye hazırdır ve minimum %30 verim garantisi veriyoruz. Yani her pakette 5 kg civarı mantar alırsınız.

Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) Özellikleri:
Evinizde artık mantar yetiştirmeniz mümkün!
Koku yapmaz!
Rahatsızlık vermez!
Çiçek yetiştirir gibi mantar yetiştirebileceğiniz bir ürün. Ürün size geldikten sonraki 10 gün içinde mantarlarınız çıkacak ve her birinden 6-7 kg mantar koparacaksınız. Taze taze kendi yetiştirdiğiniz mantarları akşam yemeğinde afiyetle yiyeceksiniz. Kimyasal yok, ilaç yok, zehir yok! Kendi organik mantarınızı kendiniz yetiştirin. Özel bir ortam hazırlamanıza gerek yok. İklimsel şartlandırmalar ticari üretim için çok miktarda ürün konulan ortamlarda gerekli. Evde Mantar Yetiştirme Seti için hiç birşey yapmanız gerekmiyor. Koli geldikten sonra ürünü koliden çıkarıp kenara koymanız yeterli.
Artık mantar yetiştirmek bu kadar kolay.
Herkes denesin, herkes üretebilsin diye en uygun ve kaliteli setleri oluşturduk. Aynı zamanda Evde Mantar Yetiştirme Seti ile birlikte yetiştiriciliği öğrenmeniz için yetiştirme rehberi hediye ediyoruz. 1 adet evde mantar yetiştirme seti (Hobi Deneme Kiti) 35 tl’dir.

Evde Mantar Yetiştirme Seti (Hobi Deneme Kiti) siparişinizi ödeme sayfasında verdiğiniz adresinize 2 iş günü içerisinde kargonuz yollanmaktadır.

3 yorumlar

  1. Selamin aleykum 20 metre kare bir odam var 3 aydır bos geziyorum aracımda var kendim üretip kendim satmak istiyorum ne kadara bi sermaye ihtiyacım var yada bana hazır kit kombosto almak istiyorum bu konuda bilgi istiyorum

    • Merhaba Sadık bey

      Size her konuda yardımcı olmak isteriz.
      Lütfen şirketimizi arayınız. Zira telefon numarası belirtmemişsiniz.

  2. Merhaba günlük 300 Kg mantar almak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.