Trüf Mantarı Çeşitleri

Trüf mantarlarının neden bu kadar ilgi çektiğini ve pahallı olduğunu çözmek gerçekten zordur. Tadı ve kokusu ile birçok lezzet ustasının ilgisini çekmesi ve piyasada az bulunması, fiyatları türlere göre değişmekle birlikte çok yükseltmektedir. Ekonomik değerinden dolayı başta Fransa, İtalya, İspanya ve İsveç gibi birçok ülkede trüf mantarları üzerinde çok yoğun olarak üretim yapmaktadır. Ülkemizde doğal olarak yetişmesine ve önemli zenginlik kaynaklarımız arasında yer almasına rağmen türleri yeterince tanınmamaktadır.

Trüf mantarları dünya genelinde yüksek fiyatlarla marketlerde yerlerini herzaman alırlar. Bu taleplerden dolayı son yüzyıldır ticari amaçlı olarak tuber türlerinin kültürü üzerinde çok çalışma yapılmıştır. Trüf türlerinin üremesinde domuzlar doğal görevi üstlenirler. Kokuya olan duyarlılıklarından dolayı trüf aramada çok eski yıllardan beri kullanılmıştır.

Buna da Göz Atın

mantar kompost

Kompost Yapımında Soğuk Pastörizasyon Uygulaması

Soğuk Pastörizasyon Uygulaması Tarım ürünlerinin sofralara gelene kadar birçok kimyasala maruz kalması ve yıkanmasına rağmen …

4 yorumlar

 1. S.a hocam.
  Peki, siz bu trüf mantarı içinde istiridye mantarı için verdiğiniz üretim ve destek hizmetini veriyor musunuz?

  • Merhaba Mehmet Bey,
   İstiridye mantar üretiminin her aşamasında sizlere yardımcı olmabiliriz fakat Trüf Mantar üretimi konusunda maalesef yardımcı olamayacağım. İstiridye mantar üretim konusunda bilgi almak isterseniz lütfen tarafımıza ulaşınız.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

 2. Merhaba, eşimin Gazipaşada orman yanı büyük arazi var, istiridye mantarı yetiştirmeyi düşünüyoruz, 5 dnm arazi için ne kadar masraf olur? İstiridye mantarının tohumunu nereden alabiliriz?

  • Merhaba,
   İstiridye mantarı tohumunu https://www.mantarsepetim.com adresinden online olarak satın alabilirsiniz.

   Detaylı bilgi almak için 0 850 840 09 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
   Şirketimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

   SAYGILARIMLA, Erk Mantar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.